Вода в ушите на бебето!

  • 19 835
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 734
Всъщност влизането на вода в ушите при къпане не е опасно.Наистина,ако цялата глава се потопи е по-възможно да влезе надълбоко,но при нормално бебешко къпане водата всъщност са случайно попаднали капки.Нищо страшно.Да не забравяме все пак,че бебето е прекарало 9 мес. във водна среда Peace

# 16
  • Мнения: 1 763
Никога не съм му пазила ушите, нито съм подсушавала особено старателно след баня, не сме имали проблем.

# 17
  • София
  • Мнения: 388
Изобщо не съм я пазила да не влиза вода в ушите- а то при всяко къпане влиза.  После само подсушавам с хавлия. Клечки за уши ползвам рядко да изчистя ушната кал, която е излязла отвън.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 555
Не, никога не съм пазила ушичките. До сега не сме имали проблеми.  Peace

# 19
  • Мнения: 2 521
Като гледам съм единствената тук която слага памучета в ущенцата на бебка преди къпане Rolling EyesСъкаш го прочетах ,някъде,но къде беше newsm78Пишеше нещо от рода ,че попадаики вода в ухото ,може да причини инфекция и затова е добре да се слагат памучета в ушичките преди къпане.
Не си сама Laughingи аз слагах памучета.И да си кажа честно не знам дали имаше полза от цялата тази работа,защото като ги махах след банята бяха винаги напоени с вода-а така внимавах да не ги намокря ConfusedНо и аз в повечето случаи си го къпех сама.Но след басейните това лято зарязах памучетата,реших че след толкова мокрене там като нямаше проблем-от банята нищо няма да му стане Simple Smile

# 20
  • Мнения: 399
Винаги когато стане въпрос за уши и ми прималява...това е един от най-големите ми страхове,защото самата аз съм страдала много от ушетата си,включително и операция имам на едното...та сега пазя ушичките на дъщеря си много бдително,това ми е като мания и чак се дразня на самата себе си...но не съм идеална,де! Embarassed Ако случайно попадне водичка в тях моментално ме обливат "топли вълни",направо се паникьосвам... Confused Като прочетох отговорите ви мааалко сякаш се поуспокоих,за което ви благодаря,въпреки,че темичката не е моя! Peace

# 21
  • Мнения: 1 629
Да и аз се успокоих много. Аз го пазя, но когато започне да се върти, често ушето му се пълни с вода. Аз го изтръсквам веднага де.

# 22
  • Мнения: 1 554
почиствам с клечки за уши Peace

# 23
  • Мнения: 961
Аз го изтръсквам веднага де.
  Shocked Ъъъ, как го изтръскваш?

# 24
  • Мнения: 1 629
Аз го изтръсквам веднага де.
  Shocked Ъъъ, как го изтръскваш?

хахаха  вдигам го от коритото и го обръщам  на една страсна и тя водата изтича Grinning то верно как звучи Confused

# 25
  • Мнения: 1 098
Аз знам, че да влезе вода в ушичките е почти невъзможно, защото каналчетата им са супер малки. Това може да стане само под голямо налягане. Знам го от човек, който се занимава с плуване на бебета.

# 26
  • Мнения: 1 428
Аз също къпя дъщеря си сама.След баня винаги почиствам ушите.

# 27
  • Мнения: 187
Когато я къпем неизбежно и влиза вода. Не слагам нищо в ушите, не пазя. След банята почиствам внимателно и попивам с клечки за уши.
И аз така.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 222
Педиатърката ми каза, че ушетата са достатъчно защитени и е достатъчно да ги почиствам след къпане. Все пак една приятелка беше намокрила явно повечко едното уше на детето си и то започна да секретира обилно (нещо като течна ушна кал се стичаше). Педиатърката им просто им е казала да внимават повече при къпане, а ушето се "самопочисти". Това беше, когато детенцето беше на около месец. Вече е на година и половина и проблеми от такова естество не са имали.

# 29
  • Мнения: 8 999
Е, влиза естествено. Но както държа бебето полулегнало във ваничката, попивам с мека кърпа /когато е в такова положение главата, водата се стича към ушната мида, а не навлиза навътре в ушния канал и е лесно да се избърше/.

Общи условия

Активация на акаунт