Хитринки и магийки в кухнята ви

  • 24 343
  • 124
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 496
Имаш предвид плик за печене, или? Thinking Дупчици правят ли се?

# 76
  • Мнения: 737
zaek,разясни таз процедура по-подробно

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
И аз чакам да обясни но тя е оф-лайн.Сега чак видях  Crazy

# 78
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802

 Лъскавата и нeлъскавата  Laughing страна на фолиото са резултат от производствения процес. Никой не е мислил да направи лъскава страна на фолиото за да се изпичат по-бързо ястията.  Wink

не е заяждане  Wink

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 20:02 от Еli===

# 79
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 822
Много добра темичка.

И на мен ми е интересно това с патладаните на фурна в плик Thinking

# 80
  • Мнения: 7 418
   Когато пека кексове,за да не залепват намаслявам и поръсвам формата с брашно.
   Винаги ги слагам в студена фурна и след това я пускам.Така се надигат много хубаво и не загарят,преди да се изпекат.
   За да се разбият хубаво белтъците добре е:
                                 1.яйцата да са студени
                                 2.да няма следи от жълтъци в отделените белтъци
                                 3.да няма следи от мазнина в съда в който се бият,както и по миксера(няколко капки лимонов сок,както спомена TheNMaster, застраховат положението)
                                 4.да се разбиват първо без захар,а след като станат на все още не твърда,но вече бяла пяна,захарта да се добави

# 81
  • Мнения: 7 418
   Почти всякакви Торти,а също така и Руска салата,както и Украински борщ са по-вкусни на следващия ден!
   Затова е хубаво да се приготвят един ден предварително. Wink

# 82
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Сиренце, моята печка е със стъклокерамика, но индукцион.
нищо не загаря и не слагам нищо наоколо Peace
дори изкипялото си остава незагоряло Wink

Индукциона ми е ясен, той не се нагрява изобщо, ама стъклокерамиката ми има фабрично към котлона шпатула, сигурно загаря  Thinking

# 83
  • Мнения: 502
Това всеки го знае, но не го видях написано. Боба го накисвам от предния ден във вода, за да се свари по бързо.

# 84
  • Мнения: 7 418
Това всеки го знае, но не го видях написано. Боба го накисвам от предния ден във вода, за да се свари по бързо.
В студена или във вряла вода го накисваш?

# 85
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Това всеки го знае, но не го видях написано. Боба го накисвам от предния ден във вода, за да се свари по бързо.
Това се прави и за да му излязат газовете  Laughing
Селма, в студена се кисне  Wink

# 86
  • Мнения: 7 418

Селма, в студена се кисне  Wink
   Mерси! Peace А защо не и в гореща?Има ли някакво обяснение?

# 87
  • Countryside
  • Мнения: 11 631

Селма, в студена се кисне  Wink
   Mерси! Peace А защо не и в гореща?Има ли някакво обяснение?
Ами сигурно едно време на нашите баби им е била кът топлата вода  Laughing Знам ли, киснесе във вода да набъбне, да уври по-бързо и да му излязат газовете, а защо точно в студена незнам  Thinking

# 88
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Когато се накисне боба в гореща вода се постига ефекта на киснене в студена за денонощие. Така се прави когато няма достатъчно време или човек е забравил да го накисне от предната вечер.

Подобна е технологията на обезсоляване на сиренето. Когато се накисне във вряла вода и се остави да се охлади водата, сиренето вече е обезсолено.

Сетих се и нещо, което правя като мама и баба, но и аз не зная защо така се прави точно. Като се изпече някое печиво - баница, питка, погача се понапръсква с вода и се покрива с кърпа, за да си обиколи нивката. А пък когато подквасвам кисело мляко, когато слагам закваската и разбърквам цвъркам с уста. И аз го обясних, ама така съм чувала да правят и мама, и баба, че така се квасело млякото и аз го правя  Blush

# 89
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Сетих се и нещо, което правя като мама и баба, но и аз не зная защо така се прави точно. Като се изпече някое печиво - баница, питка, погача се понапръсква с вода и се покрива с кърпа, за да си обиколи нивката.

за да омекне коричката Peace
спомни си приказката за просената питка, дето обикаляла нивата и после вълка ли кой беше си счупи зъбите в нея.
оттам идва израза ....

Цитат
А пък когато подквасвам кисело мляко, когато слагам закваската и разбърквам цвъркам с уста. И аз го обясних, ама така съм чувала да правят и мама, и баба, че така се квасело млякото и аз го правя  Blush

подсвиркваш си или плюеш вътре newsm78

Общи условия

Активация на акаунт