На нощна лампа или на тъмно?

  • 4 227
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
От самото начало спи на тъмно, никога не сме я оставяли на нощна лампа.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Ние все още спим на нощна лампа,макар,че синът ми е на година и три месеца.Буди се много често и не мога да си представя,да не го виждам през нощта.
На нас,с мъжа ми,не ни пречи лампата.

# 17
  • Мнения: 367
От самото начало си спим на тъмно,вярно е че и аз съм имала среднощни скачания да проверявам диша ли и т.н.,но постепенно умората от безсънието взе връх и сега се будя като се размърда за нощното си хранене!След първия месец даже вече не светвах като я храня ,защото се разсънваше и ме правеше "дива и  щастлива" поне 2 часа и половина се опитвах пак да я приспя.И Сега продължавам да се справям на тъмно  Peace

# 18
  • Мнения: 3 993
Ние спим на нощна лампа, така сме свикнали и двете. На мен така ми е по-удобно като ставам да я храня, да й давам вода или да я успокоявам, ако се е събудила изведнъж. Например наскоро беше хремава и сополите й пречеха да спи добре и се будеше често. По-удобно ни е да се справяме на светло.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 999
Не само на тъмно, но и в отделна стая спяха моите деца от първия им ден вкъщи. По този начин и ние с баща им успявахме да се наспим, а и те се будеха много рядко, да не кажа почти никак.
В началото, като се роди синът ми, пробвахме да спи в нашата спалня, за да не буди сестра си като го храня през нощта. Но той непрекъснато си издаваше някакви звуци и подпъшкваше и така ме държеше непрекъснато в едно полубудно състояние, защото все ми се струваше, че ей сега ще се разплаче. Затова, след десетдневно будуване, с мъжа ми измислихме хитър план - вечер пренасяхме бебето барабар с леглото му /той спеше в сгъваемите кошарки, които са много леки/ в хола, а ние спряхме да подскачаме при всеки негов звук. И бебето си спеше спокойно - може и да си е пъшкало, но ние не го чувахме, а и той не плачеше, освен когато му идваше времето за ядене.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
Гасях ест. светвах притъмнено като ставах да кърмя или ако просто исках да го погледна за секунда...скоро и това спрях да правя, оправях се прекрасно и без лампа...
бебето ти е свикнало да му е тъмно. Не го обърквай - по-добре да свиква, че нощем е тъмно и се спи....хем по-късно няма да има глупави страхове от тъмнината....

# 21
  • Мнения: 5 393
Иво заспива и  спи на тъмно от новороден.

# 22
  • Мнения: 3 932
На тъмно, естествено имах нощна лампа до леглото, която използвах при нужда.

# 23
  • Мнения: 4 292
Синът ми винаги е спял на тъмно. Пък за дъщеря ми и да искам да ползвам, не мога, защото нощната ми лампа се прецака преди няколко седмици и още не съм купила нова. Но когато купя определено няма да я оставям да свети през нощта.

# 24
  • Мнения: 2 334
На тъмно, естествено имах нощна лампа до леглото, която използвах при нужда.

И аз така  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 185
До 2-3 месец спяхме на леко светнато - сложихме потенциометър на лампата и светеше, колкото като се надигна да видя малкия! Сега на тъмно!!!

# 26
  • Мнения: 544
И ние спим на нощна лампа.По-спокойно ми е, ако мога да я виждам, когато се събудя.

 Peace

# 27
  • Мнения: 2 131
Страх ме е да гася нощната лампа на 23 дневния бебо,но така и аз не мога да получа качествено жалкия си 3-4 часов сън.Той е в нашата спалня,но мъжът ми спи в другата,също заради лампата.Вие как постъпихте,оставяхте  ли на тъмно?
Според мен, за бебето не е никакъв проблем да спи на тъмно. Никога не сме оставяли светната нощна лампа. Но пък и в стаята не е абсолютен мрак, защото все пак влиза светлинка от прозореца, понеже улицата ни е осветена.

# 28
  • Мнения: 9 973
гаси лампата,така или иначе бебето още не вижда

# 29
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
За мен беше по -удобно (по сигурна се чувствах ), когато нощната лампа светеше !

Общи условия

Активация на акаунт