Трябва ли да се настоява на бебето да яде?

  • 2 067
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 185
Никога не съм насилвала, въпреки че е имал периоди в които суче по 50мл, при средна норма за възрастта му 150мл!

# 16
  • Мнения: 114
Не мисля ,че има нещо притеснително.Моят син първия месец беше наддал само 300гр.,което много малко според лекарите,но всичко си му беше наред!
Това е ген.Аз съм наддавала също само по 200-300гр. на месец първите 6 месеца после съм си наваксала и така!
Важното е ,че е жизнено,и пълни памперсите! Peace

# 17
  • Мнения: 4 451
Аз също никога не съм ги насилвала да ядат. И сега е така. Хапват толкова, колкото им се ще. Случва се понякога да пропуснат хранене, не правя трагедия от това. После си наваксват.

# 18
  • Мнения: 9 973
не насилвай
бебетата си имат периоди на опознаване на света и това се отразява на апетита

# 19
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Бебето ще яде толкова колкото му е нужно , щом  всичко е наред, според мен няма причина да се притесняваш!!Забелязала съм , че колкото повече  се настоява да направят нещо против волята им толкова по -упорито децата отказват!!Предлагай , а детето ще реши дали и колко иска!!!

# 20
  • Мнения: 544
Щом е жизнено и здраво, и пишка и ака редовно, не виждам нищо притеснително. Насила не става, най-много да го направиш още по-злоядо.

И аз мисля така.   Peace

# 21
  • Мнения: 438
Чела съм, че детето не трябва да се насилва да изяжда цялата порция ако отказва.По този начин ще се отврати от храната.И аз съм го изпитала, макар детето ми да е доста ящно.Просто му никнеха зъбки и апетитът му беше намален - отказваше супа, а аз го тъпча горкото Embarassed!После като чуеше СУПА наставаше един рев...С голям зор го накарах да я прояде отново...
 Така че постъпваш напълно правилно като не насилваш детето.
За наддаването - ако детето беше по-голямо щях да те посъветвам да даваш някаква по-калорична храна, но при вашия случай... newsm78
 Засега май трябва да оставиш нещата такива каквита са,  а след като захраниш детето ще пидаш доки кои храни ви препоръчва като по-калорични!

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не виждам как можеш да караш бебче да суче повече, а то не е и нужно.

# 23
  • Мнения: 8 230
На 4 месеца вече е доста голямо за да го караш насила да суче. В този период започват и много да шават и може заради това да наддава по малко. Просто изразходва повече енергия. Синът ми след 3-я си месец също наддаваше много неравномерно - примерно за цял месец, само 200-300г, а на следващия месец 500-600г. Дълго време откара така на скокове.

# 24
  • Мнения: 1 674
Едва ли може да се каже ,че е злоядо на няколко месечно бебе.

# 25
# 26
  • Мнения: 94
И моята Яна е такава....храним се с АМ, когато и предложа шишето (предлагам го, когато покаже, че е гладна)пие не повече от 80мл и спира, аз обаче (по съвет на педиатъра) продължавам да предлагам в рамките на 1 час и така общо взето успявам да пробутам и останалото количество...Наистина детето не трябва да се насилва,но когато дневния му прием на храна спадне под определени норми и ненаддава добре - смятам, че е необходимо да "настояваме" пък ако успеем успеем:)

# 27
  • Мнения: 194
Абсолютно съм против нястоятелното ядене на бебето NaughtyИ моят син имаше период,в който не наддаваше повече от 200гр.Педито /както повечето правят/ ми казваше да настоявам и да опитвам постоянно.Ама то като не иска детето да му го излея в гърлото ли CrazyДобре че не я послушах-само щях да си изнервя детенцето.Сега си хапва /да ми е жив и здрав/ доста добре,че и за още гледа като свърши LaughingИ както каза една мама по -долу:"щом пълни памперсите-няма проблем" Peace

# 28
  • Мнения: 405
Щом е жизнено и здраво, и пишка и ака редовно, не виждам нищо притеснително. Насила не става, най-много да го направиш още по-злоядо.

И аз мисля така.   Peace
И аз така.  newsm10

# 29
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
и ние сме в групата, много рядко изяжда по нормалното за възрастта и количество около 200мл. е освен АМ сутрин и вечер, друго което похапва повечко е супичка, по едно време полудявах от нерви с това хранене, но просто установих, че смисъл няма и това е, а и памперсите са ОК ака по 3, жизнена, весела и здрава, явно и стига по-малко количество храна

Общи условия

Активация на акаунт