Можете ли да ми помогнете[за косата]

  • 2 625
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 229
За косопада можеш да използваш Себорал Форте, както и хининова вода.
За шампоан - Фитовал.

# 16
  • България <3
  • Мнения: 327
A хининовата вода за какво се използва? Само за косопад? И само един вид ли е, защото една прителка ми каза, че ползвала хининова вода с екстракт от розмарин и още нещо беше. Confused
И сега като пада косата предполагам, че пак ще изникнат косъмчетата, има ли някакъв начин да забързам растежа им? : ))))))

# 17
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Имам мазна кожа и сътветно мазна коса,от тийнеджърските си години си я мия всеки ден с продукти за всекидневна грижа,няма друг начин.Смея да твърдя,че имам хубава коса дълга и гъста,и това е от тогава когато забравих,че имам коса,надявам се разбираш какво се опитвам да ти кажа,подържам я чиста и я боядисвам 2-3 пъти в годината.,преси и сешуари само със защитни продукти.
Да ти кажа много по-вредно е да  държиш косата си мръсна от колкото да я миеш всеки ден, естествено с подходящите продукти(не ползвам евтини такива затова и се въздържам да ти дам съвет за тях).Също така и не ползвам домашни маски,а за гъстота,дебелина и тип на косъма,правилно са ти казали,че е до ген,и аз силно се съмнявам,че това е нещо което може да се поправи за съжаление.

# 18
  • Мнения: 15
И това са моите проблеми.Мазна коса и кожа и тънък косъм Cry
Аз си мия косата в неделя ,вторник и четвъртък с Фитовал.А в понеделник и сряда слагам сух шампоан на Клоран да не изглежда косата ми мазна.Я кажете от ползването на сухия шампоан два пъти седмично много ли си увреждам косата? ThinkingОт един месец насам доста често съм си залива косата с отвара от коприва.Добре ми действа, но пак се омазнява.Спрях да ползвам хининова вода,пяна за коса и други  стилизанти #2gunfireНо съм принудена всеки ден да ходя на даскало на кок.А от това дали се уврежда не ми се мисли. SadГрижа се за косата си, но пак не е кой зане колко хубава.Но имам голям напредък от времето ,когато я миех всеки ден и слагах пяна.Първо ,че е пораснала,по жизнена,не така изтощена.....
Знаете ли кои храни са вредни за косата и кои я карат да  изглежда по-добре.Четх ,че многото ядене на сладко предизвиквало косопад.Е, не за всеки.То си е до гени, но все пак не е много поледно тъпченето със сладкиши.... Sick

# 19
  • Мнения: 1 282
Сухият шампоан според мен е по- вреден от едно измиване. Лично мнение. Когато кожата на главата е мазна, косъма не може да диша, задушава се.

# 20
  • Мнения: 3 314
започни да правиш домашни маски  Peace

# 21
  • Мнения: 4 496
Прочетох всичките мнения и искам да кажа само едно- най-важното за една коса е да е чиста. Ако майка ти има против всекидневното миене ́и кажи, че то не вреди повече от мръсна коса, още повече опъната на опашка, за да не личи.

Ако разресваш косата си много пъти на ден- недей. Разресването спомага за разнасянето на частици от скалпа по дължината и косата се омазнява по-бързо.

За заздравяване ползвай ампули Пантесалмина, за косопада- Ревалид, също ампули. Цената и на двете е около 1,50.
И забрави  за хумата. Прекалено изсушава и скалпа и дължината.
На маската на Гарние също не бих заложила/това си е мое мнение/.

Керанове имат добри шампоани за всекидневна употреба, цената им е около 8 лв.


П.С. Аз също си мия косата всеки ден. През лятото- два пъти дневно. Flutter

# 22
  • България <3
  • Мнения: 327
Ух, малко се пообърках сега.

Значи един казва, че маските са хубаво нещо, а друг, че не. Всъщност на този етап , за да я подведа под по-добър вид , според вас, какво ми е нужно?
Като казах по-рано, за лошата прическа, имам предвид че я е постригала по такъв начин, че се зализва, защото е постригана по този начин и така (най-лошото е,че подобието на бритон е взето от задната част на главата O_O ). В смисъл преди като беше по-дълга и си беше окей. Но сега като каска ли как я е направила не знам и въобще не трябва да е така. И чакам сега да порастне, че да отида при по-хубав фризьор.
В темата изписахте много продукти, за което искрено благодаря, но ако почна да ги ползвам всички на веднъж не мислите ли, че ще стане обратен ефект?
Значи, четох и други теми и като гледам и храненето има важно значение - мисля да почна да ям повече пилешко и малко повече протеини. И да огранича сладкото и тестените изделия. Мисля да си взема и витамини да пия. Simple Smile
Значи основното е да си купя хубав шампоан като Фитовал, балсам, ампули за косопад( или хининова вода), ампули за заздравяване, някакви масла на Икаров като маска(?), корени от коприва, така ли? И всичко това на веднъж ли трябва да се прави? Confused

И последно не получих отговор на едно въпросче-сега от есенното падане на косата космите пак ще почнат да растат, нали? И мога да допринеса за това с ампулите за заздравяване, маслата на Икаров (хининова вода, може би) ? : )))))))))))))))))))))))))))))))))))

# 23
  • Мнения: 214
Fleur   аз лично съм доволна от :1.Фитовал-шампоан+капсули/не е лошо да направиш един курс/
                                                                2.Klorane шампоан с хинин,като цвят е тъмно вишнев
                                                                3.Шампоан+балсам или маска на Пантен/там имаш разли4ни варианти,можеш да си вземеш против накъсване на косата.
                                                                4.Маслото на Икаров,това което е окло 5 лева мирише силно на билки.
                                                                 5.Отвара от коприва за измиване на косата
                                                                 6.Маска със зехтин от Avon.
                                                                  7.Ampuli na  Виши против косопад,те са малко по-скъпи,но можеш да си вземеш 1-2 да пробваш.
Много е важно да обърнеш внимание на храненето си.Можеш да засилиш консумацията на ядки/орехи,бадеми/
И не на последно място разходки на чист въздух,затворените помещения изсушават допълнително.
Успех ти желая! 

# 24
  • Мнения: 4 496
Ух, малко се пообърках сега.


Значи основното е да си купя хубав шампоан като Фитовал, балсам, ампули за косопад( или хининова вода), ампули за заздравяване, някакви масла на Икаров като маска(?), корени от коприва, така ли? И всичко това на веднъж ли трябва да се прави? Confused

И последно не получих отговор на едно въпросче-сега от есенното падане на косата космите пак ще почнат да растат, нали? И мога да допринеса за това с ампулите за заздравяване, маслата на Икаров (хининова вода, може би) ? : )))))))))))))))))))))))))))))))))))

Да, хубав шампоан, една ампула на седмица например, и корени от коприва/правиш си отвара и поливаш след последното изплакване с вода./
Хининовата вода изтънява косъма, така, че според мен не е добре да я ползваш. Знам, че искаш по-бързо да ти порасне косата, но си помисли- я стане, я не, но косъмът ти ще стане тънък и предразположен към цъфтеж. Което пък означава ножица след време.
И да, космите, които сега падат, ще пораснат отново. Най-важното е отсега да се погрижиш за здравината им. Маслата на Икаров/всичките видове/ са подходящи. В темата за косата сме най-доволни от бадемовото, от ши/карите, от кокосовото и от жожоба.

Според мен два часа с масло на Икаров е много по-добре от нанасяне всеки ден на купена маска.  Hug

# 25
  • България <3
  • Мнения: 327
Благодаря на всички, които писаха със съвети!!!  Hug Hug  bouquet  bouquet

# 26
  • Мнения: 1
а междудругото, аз съм решила да започна от другото ми миене на косата и маската с тривитаминола, защо не искаш да я ползваш? да не би да има някаква обратна реакция или си я ползвала, но не си останала доволна

# 27
Ами не, обаче майка ми веднъж от един продукт такъв-уж безобиден, но не тривитаминол, получи алергична реакция и все още се обрива и какви ли не други алергии се появиха (дори към домати O-O ) Явно е предразположена, защото уж баща ми я маза, а на него нищо му няма. Аз нямам алергии, но за всеки случай да не се окаже, че съм предразопложена като майка ми Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 557
_Fleur__ Като си къпиш косата,гледай да е с хладка вода и така по-малко ще се омазнява (и аз имах същия проблем,но откакто се мия с хладка вода по-рядко се омазнява) ииии си слагай балсам за коса само в краищата на косата. Никога в корените ! Дано да ти помогне и на теб.

# 29
Аз съм на 29 год. и косата ми е точно като твоята.Къпя я в същите дни както и ти.От моя опит мога да ти кажа следното:от ампулите косата също ми се омазнява,само където  капе по малко.Мога да кажа,че единственото нещо което бях открила е един шампоан АСТЕРА - зелен   в прозрачна туба./около 200 мл/ 1.70 лв..Това беше единствения шампоан с който си миех косата през 4 дена.Обаче после изчезна от пазара ,ако го намериш взимай го веднага и ще видиш.Гарантирам с две ръце.

Общи условия

Активация на акаунт