КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 12

  • 36 161
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • софия
  • Мнения: 508
Незнаех,че не е стартирало до сега в тяхният сайт отдясната страна има лента със съобщения ,долу почти накрая го прочетох но очевидно ще търся другаде щом там няма .Влизах в математическата ,но държавната там май също няма първи клас .Вече ме заболя глава от търсене.

# 256
  • Мнения: 7 263
Да поясня малко. ПЧМГ е насочена към средния и гимназиалния курс, и както показва  наименованието и - гимназията е изцяло математически насочена.
За сега в приоритети на гимназията влиза утвърждаването на ПЧМГ като училище с добро име и традиции като гимназия, затова и се набляга на това.
От миналата и по-миналата година се обявяваше и набиране на първи клас, но за сега усилията на ръководството на училището не са фокусирани в ранния образователен етап. Личното ми предположение е, че след като излязат поне един два пълни випуска от 5-ти \ който е първия клас, в който сега се приемат деца\ до 12-ти хората наистина ще се убедят в качеството на предлагането в гимназията обучение и съответно ще има и желаещи за 1-ви клас.

Колкото до качеството на гимназията - аз и по-горе писах, за мен това е прекрасно място за учене. Компетентни, добронамерени и ентусиазирани преподаватели, приятни \ не луксозни\ битови условия, високи изисквания. Виждам, че Prizma вече ви е упътила  Peace къде да видите повече информация, за да не се повтарям. Тук има и други родители с деца в ПЧМГ, дано и те се включат Peace

Лично аз бих записала там детето си в първи клас, ако се сформира такъв - убедена съм, че ръководството на училището има добър нюх и намира прекрасни преподаватели, така че най-вероятно ще намери и добър начален педагог.

# 257
  • Мнения: 186
И моето дете е в ПЧМГ. Потвърждавам с две ръце думите на Лени за училището. Преди да се спрем окончателно на него, отидох на място в седмицата на отворените врати и влязох в няколко часа при различни преподаватели и класове и изключително много се впечатлих. И до днес впечатленията ми са силно положителни.

Към думите на Лени мога да добавя, че сред учителите се усеща един много приятен възрожденски ентусиазъм, който не съм виждала никъде другаде. Учи се много математика, по 10-11 часа седмично, до голяма степен по програмите на СМГ, езиците също са по-застъпени, отколкото в нормалните училища, родителите са от средната класа, няма стремеж към маркови и скъпи вещи, за разлика от предишното, квартално, държавно училище на дъщеря ми. Таксите са много приемливи на фона на тези на другите частни училища...

Накрая ще спомена само, че днес за пореден път дъщеря ми (която вече навлиза в пубертета и до миналата година се жалваше, че ще трябва да учи цели 12 години) заяви, че толкова обича да ходи на училище, че би го предпочела и в почивните си дни. Мисля, че това е много показателно, Simple Smile

Дали тази година ще има първи клас, могат да ви кажат в училището. Peace

# 258
  • Мнения: 23 271
Здравейте, синът ми ходи в частна градина и тази година ще е първокласник. Насочили сме се към частно училище, живеем в Банкя, споделете моля ви какво мислите за Ровел или друго добро училище сравнително близо.Благодаря!
Понеже и аз се инетерсувам от училища в района,да споделя какво знам:
-моя позната има детет там,вече в 8-9 клас и е доволна,според нея много учат.Детето е кротко,но според мен родителите не изискват много от него.
-друга поя позната има момиченце в 5-ти клас.Доволна е от дисциплината,но не толкова от обучението и комуникацията с учителите.Според не я не учат достатъчно интензивно и имаше оплаквания от някои учители,че не са  особено заинтересовани от това как се справят децата.
Това мога да кажа до момента,ще се върна и аз да чета темите назад.

# 259
  • Мнения: 78
Здравейте, синът ми ходи в частна градина и тази година ще е първокласник. Насочили сме се към частно училище, живеем в Банкя, споделете моля ви какво мислите за Ровел или друго добро училище сравнително близо.Благодаря!
Здравей, не знам точно какви са ти приоритетите и кое е най-важното за теб, но ако не е английския и би насочила детето си към немски, може да пробваш с училище Ерих Кестнер. Има доста отзиви във форума за него, а и ти е сравнително близо - в Люлин.

# 260
  • Мнения: 4 877
Мухата, къде се загуби? Почти цяла година.  Hug
Къде записа детенцето си в крайна сметка? Разказвай.  Grinning

# 261
  • Мнения: 4 877
Предлагам идея за анкета за следващата ни тема в Клуба:

"В коя ЧДГ или ЧУ учат или ще учат през тази година децата ви?" с няколко опции за отговор за няколко деца.




Помагайте да изготвим по-пълен списък на ЧДГ, ЧУ и частни гимназии. Скоро трябва да пускаме Клуб 13 и да сме подготвени. А и да изготвим все пак някакъв списък на частните образователни институции у нас.

# 262
  • Мнения: 4 877
Почвам със списъка за ЧУ. Ще ползвам оттук анкетата за най-добро ЧУ, тъкмо да си припомним за какво сме гласували преди 1 г.

Ако трябва да препоръчате на приятел частни основни училища, кои 3 бихте посочили?
"Веда"    - 9 (4.9%)
"Дойче шуле"    - 3 (1.6%)
"Д-р Мария Монтесори"    - 5 (2.7%)
"Д-р Петър Берон"    - 2 (1.1%)
"Дрита"    - 2 (1.1%)
"Дружба"    - 2 (1.1%)
"Дъга"    - 0 (0%)
"Ерих Кестнер"    - 18 (9.8%)
"Иван Вазов"    - 11 (6%)
"Меридиан 22"    - 2 (1.1%)
"Пейо Яворов"    - 0 (0%)
"Рьорих"    - 0 (0%)
"Св. Георги"    - 8 (4.4%)
"Св. Кл. Охридски"    - 2 (1.1%)
"Св. Наум"    - 0 (0%)
"Св.св. Кирил и Методий"    - 3 (1.6%)
"Св. София"    - 11 (6%)
"Светлина"    - 1 (0.5%)
"Рай"    - 0 (0%)
"Евроучилище Ровел"    - 13 (7.1%)
"Увекинд"    - 11 (6%)
"Артис"    - 2 (1.1%)
Първа частна математическа гимназия    - 10 (5.5%)
"Българско школо"    - 9 (4.9%)
Англо-американското училище    - 11 (6%)
ЕСПА    - 10 (5.5%)
Френския лицей "Виктор Юго"    - 13 (7.1%)
"Малкият принц"- Варна    - 3 (1.6%)
"Питър Пан"- София    - 0 (0%)
друго в София    - 6 (3.3%)
друго във Варна    - 5 (2.7%)
"Фоти" в Банкя    - 0 (0%)
друго в страната    - 4 (2.2%)
Училище към Руското посолство - София    - 4 (2.2%)
"Орфей"- София    - 2 (1.1%)
"Дорис Тенеди"    - 0 (0%)
"Архиепископ Серафим"    - 0 (0%)
АВИЦЕНА      - 0 (0%)
"Класик" - Пловдив    - 1 (0.5%)
"Бъдеще" - Пловдив    - 0 (0%)
ЕВРОСТАР - София    - 0 (0%)


Оттук ще ползваме само имената. Моля, да допълвате списъка за новата анкета.

# 263
  • Мнения: 7 263
Допълвам "Евростандарт", ЧПГЧО "Челопеч", руския лицей.

# 264
  • Мнения: 4 877

Лени, май руският лицей и Архиепископ Серафим от анкетата са едно и също ЧУ.

# 265
  • Мнения: 3 479
Анкетата само за основните училища ли ще бъде или и за гимназиите? Ако ще влизат и гимназиите, ще стане супер дълга анкета. newsm78

Вече има и родител на деца от ЧУ П. Р. Славейков, една от многодетните мами е. Не знам дали влиза в този форум, за да напише по-подробно впечатления.

# 266
  • София
  • Мнения: 4 397

Лени, май руският лицей и Архиепископ Серафим от анкетата са едно и също ЧУ.

Да едно и също е това е цялото му име  Руски лицей Архиепископ Серафим.
В момента събирам инфо за него, но много слабо няма никакви отзиви, освен на една мама която е доволна  Peace

# 267
  • Мнения: 4 877
Анкетата само за основните училища ли ще бъде или и за гимназиите? Ако ще влизат и гимназиите, ще стане супер дълга анкета. newsm78

Вече има и родител на деца от ЧУ П. Р. Славейков, една от многодетните мами е. Не знам дали влиза в този форум, за да напише по-подробно впечатления.

Галя, аз си мисля, като изготвим списъка и да преценим дали да я пуснем цялата или на части. Може пък да сложим по-големите и опция "Друго". Ако някой иска, ще добавяме в анкета конкретни имена.

# 268
  • Мнения: 4 877
ето и анкетата за ЧГимназии

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286564.0

АКО ТРЯБВА ДА ПРЕПОРЪЧАТЕ НА ПРИЯТЕЛ ЧАСТНА ГИМНАЗИЯ, КОИ 3 ЩЕ ПОСОЧИТЕ?
Американски колеж    - 28 (20.7%)
Френски лицей    - 9 (6.7%)
Англо-ам. у-ще    - 6 (4.4%)
“Проф. Иван Апостолов”    - 8 (5.9%)
“Братя Вълчеви”    - 0 (0%)
“Хелиос 2000”    - 2 (1.5%)
ЧПК "Бизнес и финанси"    - 0 (0%)
ЧПГ по туризъм “Св. Мина”    - 0 (0%)
“Уилям Шекспир”    - 1 (0.7%)
“Дрита”    - 2 (1.5%)
ПЧМГ    - 1 (0.7%)
“Знание”    - 0 (0%)
“Ерих Кестнер”    - 11 (8.1%)
“Евроучилище Ровел”    - 8 (5.9%)
“Св. Наум”    - 0 (0%)
“Проф. В. Златарски”    - 6 (4.4%)
Евростандарт    - 1 (0.7%)
“Булпрогрес”    - 0 (0%)
“Пейо Яворов”    - 0 (0%)
‘Балканика’    - 0 (0%)
‘Ал. Дюма’    - 1 (0.7%)
Частна софийска математическа гимназия    - 5 (3.7%)
“Езиков свят”    - 0 (0%)
"Меридиан22"    - 0 (0%)
"СВ. АРИАДНА"    - 0 (0%)
"ДРУЖБА"    - 0 (0%)
Д-р Мария Монтесори    - 1 (0.7%)
"Орфей"    - 1 (0.7%)
"ДОЙЧЕ ШУЛЕ"    - 0 (0%)
"Дорис Тенеди"    - 1 (0.7%)
ЧПГ по БДТФ    - 0 (0%)
ПГ "Интербизнес"    - 0 (0%)
"ВЕДА"    - 2 (1.5%)
"СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ'    - 0 (0%)
ЧМГ "Евклид"    - 0 (0%)
ЧПК "Иком Интелект"    - 0 (0%)
ЧПК "Делта"    - 0 (0%)
АРТ КОЛЕЖ    - 2 (1.5%)
ЧПК "Арт-Авангард"    - 0 (0%)
АВИЦЕНА    - 0 (0%)
Руско училище към посолството    - 6 (4.4%)
друго в София    - 2 (1.5%)
Американски колеж В. Търново    - 5 (3.7%)
друго в страната    - 3 (2.2%)
швейцарски колеж    - 2 (1.5%)
колеж в ЕС    - 2 (1.5%)
колеж в САЩ    - 1 (0.7%)
друг колеж в чужбина    - 0 (0%)
"Банкер"    - 1 (0.7%)
ЧПГЧО „ЧЕЛОПЕЧ”    - 0 (0%)
Италиански лицей (държ.)    - 5 (3.7%)
"Джордж Байрон"-ВАРНА    - 2 (1.5%)
"Атанас Буров"- ВАРНА    - 1 (0.7%)
Частна търговска гимназия-ВАРНА    - 0 (0%)
"Екзюпери"-ВАРНА    - 3 (2.2%)
"Знание и сила"-ВАРНА    - 0 (0%)
ЧПГ ПО МУЛТИМЕДИЯ, КОМПЮТЪРЕН ГРАФИЧЕН ДИЗАЙН И АНИМАЦИЯ София    - 1 (0.7%)
“Стоянстрой” - Пловдив    - 1 (0.7%)
"ЕДМЪНД БЪРК"- Пловдив    - 2 (1.5%)
"БИЗНЕС И БАНКОВО ДЕЛО" - Пловдив    - 1 (0.7%)
ЕВРОСТАР - София    - 1 (0.7%)

# 269
  • Мнения: 7 263
Лени, май руският лицей и Архиепископ Серафим от анкетата са едно и също ЧУ.

Да едно и също е  Peace, но аз не го видях веднага - видях само училището към руското посолство - остават само другите 2.

А може би не е зле във връзка с поста на Галя - да направим две анкети - за начални и основни училища и за средни и гимназии.
Галя, а може ли две думи за това училище, къде е с какъв профил, за каква възраст деца, сайт .... изобщо каквото инфо има нека го обобощим тук

Общи условия

Активация на акаунт