КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 12

  • 36 160
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 636
Seni, менюто винаги ли е било такова, ти при записването била ли си наясно? Предполагам, че всяко ваше желание ще се приеме като повод за вдигане на цената на предоставяната ви услуга. Но си има норми на храненето в ДЗаведения. Информирай се добре и организирай родителска среща и/или среща с дирекцията.
Когато се записвахме, погледнах изложеното меню и ми хареса общо взето. Лошото е,че едно се пише, а друго се поднася. Например пише "телешко" , а има кренвирши.  Съгласна съм да се качи цената на храната, но директорката не иска де смени кетъринга. Казва, че навсякъде било еднакво, но на другите места било по-скъпо.

# 76
  • Мнения: 636
май Simple Smile , безкрайно ти благодаря за бързата и точна реакция Hug Звучи добре като меню и цена, дано нататък нещата да се развият добре.

# 77
  • Мнения: 229
Сени, позаинтересувай се кой е кетъринга на градините, които са с добро меню. Разпитай майки наоколо, които са доволни от кетъринга. Моето дете ще тръгва в Марита догодина и това, което ми показаха, изглеждаше страхотно - никакви теста и нишестета и имаше плодове.
И ние в момента ползваме "Ози", но за ДГ не бих ги препоръчала по няколко причини - десертите им са яко нишестета и кремове и освен това те готвят само един вид храна за една възраст. Като цяло съм доволна от тях, но с известна доза компромис, който правя, защото ще ги ползваме общо макс. половин година. Не бих се оставила да ми изхранват детето с години или поне не и ако храната им е в този вид.
А и не знам дали изобщо предлагат кетъринг за градини и по-големи деца. Ако предлагат и там вече има включени плодове и махнат сгъстители и нишестета, бих се съгласила.

# 78
  • Мнения: 4 877
Seni, все пак провери дали наистина е кетъринг, което доставят при вас сега и какви документи имат затова във вашата ДГ. Преди време имаше случай като караха на пици и таратор.  Wink

# 79
  • Мнения: 2 037
не бих ги препоръчала по няколко причини - десертите им са яко нишестета и кремове и освен това те готвят само един вид храна за една възраст. ........................ Не бих се оставила да ми изхранват детето с години или поне не и ако храната им е в този вид.

Извини ме за избирателното цитиране, но ме наведе на мисълта, че "кетъринга" може да е от някой ресторант примерно. Детската кухня си е за бебешори до 2 години, 2 год. и половина максимум. Моята мома спря да я яде - сама я отказа - на година и 9 месеца.

# 80
  • Мнения: 4 877
http://www.world-education.eu/index1.php

Втори специализиран "Салон на пансионните училища в Европа" отваря врати на 5 и 6 декември в хотел Хилтън, София

# 81
# 82
  • Мнения: 7 263
Ето новите такси в АК за догодина:

УЧЕБНИ ТАКСИ ЗА 2009/2010 УЧЕБНА ГОДИНА
http://www.acs.bg/bg/tuition.php

Такса за български ученици, кандидатстващи след 7. клас и приети след полагане на приемния изпит на колежа
? 5500

Такса за чуждестранни ученици
? 13200

Такса за български ученици, идващи от чуждестранни училища извън страната
? 13200[/b][/color]


Доста драстично увеличение - струва ми се, че таксите са нарастнали почти двойно - поправете ме ако греша?!


май Simple Smile
присетила съм се да те питам /макар, че може и да не знаеш/ как се решават във вашето училище въпросите с деца, които временно се държат да речем не особено адекватно. Забележка, наказания ? Изобщо има ли процедура, за жалост темата ме вълнува  Confused

# 83
  • Мнения: 4 877
Лени, ако искаш да го обсъдим как е във всички у-ща?

# 84
  • Мнения: 7 263
Стига да имате информация и да ви се споделя Thinking естествено искам. Между другото това също е важен атестат за мен за нивото на дадено училище.

# 85
  • Мнения: 229
не бих ги препоръчала по няколко причини - десертите им са яко нишестета и кремове и освен това те готвят само един вид храна за една възраст. ........................ Не бих се оставила да ми изхранват детето с години или поне не и ако храната им е в този вид.
Извини ме за избирателното цитиране, но ме наведе на мисълта, че "кетъринга" може да е от някой ресторант примерно. Детската кухня си е за бебешори до 2 години, 2 год. и половина максимум. Моята мома спря да я яде - сама я отказа - на година и 9 месеца.
"Кетъринг"-а са специализираните кухни за детски ясли и градини и така им викат в самите детски градини, с които аз съм говорила. Предполагам няма нищо общо с нашето разбиране за кетъринг.  Wink
Иначе "Ози" може и да предлагат храна за друга възраст, но аз вече казах, че при тях не ми харесва как са наблегнали на нишестето и щом е така в храна за най-малките, надали тази за по-големите дечица ще е по-витаминозна. Но пак казвам, че всичко е в сферата на предположенията.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 122
Отдавна не съм се включвала, но като стана дума за Ози, която и ние ползваме, да си кажа мъката: струва ми се, че използват прекалено много готово картофено пюре /разбрах, че е на Белла/ за сгъстяване на супите и за самите ястия (като Риба с картофено пюре, Кюфтенца с картофено пюре и т.н.). Не мисля, че би трябвало да се използват полуфабрикати при готвене за бебета! Колко ли ще им струва да вземат малко картофи, да ги сварят, да ги пасират и  да сложат малко мляко, вместо да ни пробутват това произведение на "отровно-вкусовата промишленост" готовото карт. пюре.! Ами те вместо зеленчукова супа, да вземат да забъркат по една супа "9 зеленчука" на Маги и да раздадат на дечицата ни?!  #Crazy Нали се води, че ни предлагат ПРЯСНО приготвена храна?! През колко ли обработки преминава един полуфабрикат, а за стабилизаторите, регулаторите на киселинност, оцветителите, които се слагат в него, дали някой си дава сметка?!
Използват картофеното пюре и като сгъстител в супите, било по-скъпо от брашното и уж по-висока класа. Но е в пъти по-неполезно от него!
Иначе не мога да си кривя душата стараят се и приготвят добра храна, спазвайки високи стандарти за качество, месото им е много разнообразно и хубаво - пилешко, пуешко, патешко, заешко, риба и т.н. всеки ден е и в необходимите количества. Само да не беше тази честа употреба на полуфабрикатно карт. пюре, цена нямаше да имат!

Иначе по анкетата: детето ми /голямото/ изучава немски ез. от 3-год. възраст, а англ. - от 7-год. възраст.

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 16:53 от Alteia

# 87
  • Мнения: 4 877
За сетен път се кефя на потребителския нюх на децата си - обожават "Ози", но не ядат нито кремчетата, нито картофеното пюре. Наблягат на мръвката и на зеленчуците. Simple Smile
Alteia, къде се губиш?

# 88
  • Мнения: 636
май Simple Smile, Alteia ,
Колко големи са дечицата ви, които се хранят от "Ози"? Дали е подходяща за дете на 4 години? Защото като се обадих да питам, ми казаха, че може да не му хареса, че трябвало да се досолява и т.н.
Що се отнася до готовото пюре, и аз ги питах, да, ползват. Готови супи поне твърдят, че не ползват. Ако е само пюрето, май  ще го преглътна.  Laughing По-скоро, дъщеря ми ще трябва да го преглътне.
Иначе, сегашният кетъринг имал сертификат за детска кухня /не съм го виждала лично, така твърди директорката/ и наистина носят някакви супи  и манджи, не е чак таратор и пица, но пак е неподходящо.

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 09:29 от seni

# 89
  • Мнения: 1 347
Да се включа и аз в анкетата. "Официално" почнахме да учим английски преди няколко седмици, като тръгна на градина (гласувах с "2 г.", но всъщност сме кажи-речи на 3). Иначе отдавна са му много интересни буквичките и доста добре се оправя с азбуките и на бълг., и на англ. Смешното е, че първо ги научи на латиница, после на кирилица Simple Smile .

Общи условия

Активация на акаунт