Петицията на исландците.

  • 2 183
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585
И ако това означава да се нарече цял един народ-терористи, те го правят. Защото те не се интересуват от исландците.
Интересуват се от британците и от техните пари и интереси.
Които са от северния, до южния полюс включително.
Не може ли да им замрази авоарите, без да ги нарече терористи? - Не, не може.
Смешни ми са. С вирнати носове. Чудно, как не се удавят, когато вали дъжд.
Знаеш ли колко англичани владеят чужд език? - Почти николко.
Ако всички хора, които не са поданици на Кралицата откажат едновременно да говорят
на английски, икономиката им ще се срине за 3 месеца.

# 16
  • Мнения: 2 032
Вълк, и ти си смешен поради неосведоменост.
Става дума за 4 милиарда. Депозити на британци. Които исландските банки не искат да връщат. Британското правителство е намерило законен начин да замрази активите на тези исландски банки във Великобритания. Законът, на който се основават, позволява на държавата да реагира при неправомерни придобита собственост.
Ти какво искаш да има каже Гордън Браун за исландците, "Халал да ви са 4-те милиарда" ли?
Евалла на правителството, което защитава хората си, това пък искам да кажа аз.

# 17
  • Мнения: 1 959
Добре, щом те са ти смешни...  Confused
NJOY

# 18
  • Мнения: 335
Той 350 милиарда се изръси (още първите 2-3 г.) другият родител на "теорията за тероризма", за да изтрепе в Ирак (съвместно с британците) 1,2 млн. души, пък никой не му връзва кусур.

С претекст - едно тайно "терористично" "оръжие", дето не съществува. На "анти-терористите" не им трябва някой да им вярва в претекста.
Трябва им точно обратното - всички да виждат абсурда, но да си траят или да викат "Виноват".

Ако всички почнат като исландците (с подписки вместо с "Виноват") - къде ще му дойде краят на новия световен ред, а?!

П.П. Колко фалирали банки правят 350 млрд?

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 00:11 от Холограма

# 19
  • Мнения: 4 585
Признавам, че съм неосведомен. Но не ми влиза в главата като нормална идеята да наречеш един народ необосновано терористи, за да защитиш интересите на своя.
Това ли е единствения правилен начин?
И още. Алиса, ти си типичен представител на поданиците на Н.В. Кралицата.
Снимката ти в аватара е по-голяма от на другите потребители, в нарушение на правилата,
но те не важат за теб, ти си по-по-най.
И защо да харесвам англичаните? Затова, че са бомбили София ли?

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Признавам, че съм неосведомен. Но не ми влиза в главата като нормална идеята да наречеш един народ необосновано терористи, за да защитиш интересите на своя.
Медалът има две страни и преди да се разписват каквито и да било петиции и да се заема страна по въпроса е хубаво да се запознаеш с фактите и становищата и на двете страни Wink И Исландия и Британия си гонят техните интереси, така че всеки за себе си е прав. Факт е обаче, че в случая Британското правителство успя по-добре да защити интересите на своите поданици, използвайки една съвсем легална вратичка, въпрос на професионализъм  Grinning

# 21
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Попаднах на темата малко късно, уви. Личат си пишещите от Англия. Сега  ще проличи и аз откъде пиша. Grinning

Не желаеше да поеме никакъв контрол върху банките си, не желаеше да се намесва, да гарантира, нищо..

Правителството на Исландия каза нъц на спасяването на банките си, и нъц на връщането на парите на британците.

В исландската, а и в английската преса беше публикуван телефонен разговор между Дарлинг и финансовия министър на Исландия, за да опровергаят прословутите думи на Дарлиг "The Icelandic government, believe it or not, told me yesterday that they have no intention of honoring their obligations here.” Енда лъжа, достатъчна  да направи Браун и кабинета му герои, спасяващи британците. И едно официално писмо си намери място в пресата. Както и да е. Не казвам, че исландското правителство са света вода ненапита. Ни най-малко. Доста  неадекватни  бяха в приказките си и поведението си. Нямат пари, не знаят откъде да я подхванат. Уклончиви, извинителни, безпомощни - страната се срутва пред очите им - но не са твърдяли, че нямат никакво намерение да изпълнят задълженията си, а че в момента нямат средствата.

В добавка-исландското правителство тръгна да преговаря с Русия за заем.
Абсолютно неприемливо за  англичаните пък да зависят от руските пари...

Какво ще кажеш г-н Браун да беше предложил заем, а не да използва антитористичния акт? Иначе пари на Исландия и трябват не само за да изплати задълженият си към Англия. Страната е в голяма финансова и икономическа криза. Търси пари откъдето може.


Ха! Англия отпуска заем на Исландия, за да може последната да изплати задълженията си към английските депозитори.

Исландия обче се дърпаше и не искаше този заем, та трябваше Браун да пуска в сила антитерористичния акт, та да да я принуди да се съгласи!? Смешки пишеш... Ако отпускането на заем е целта, това само показва колко неадекватна е първоначалната  реакция.

Холандия има идентичен проблем, със същата исландска банка (Ландсбанки). Холандците отпуснаха заем,  нямаше антитерористични актове, нямаше поствяне на Исландия редом до Ал Кайда, нямаше откровени лъжи и джангър какъвто вдигна английското правителство... Значи може и по друг начин.

Иначе историята въобще не е толкова проста и не свършва с отпускането на тези заеми. Има още разногласия между Англия и Исландия.

А Исландия межувременно подготвя съдебни дела срешу някои действия на Англия, които е възможно да се окажат неправомерни и да са довели до фалита на най-голямата исландска банка, Койптинг. Но съдът ще решава кой крив, кой прав.

Ето един малко по-неутрален поглед върху ситуацията: http://www.nytimes.com/2008/11/02/world/europe/02iceland.html?pagewanted=1

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 07:32 от Че Ка

# 22
  • Мнения: 4 585
Медалът има две страни и преди да се разписват каквито и да било петиции и да се заема страна по въпроса е хубаво да се запознаеш с фактите и становищата и на двете страни
Това е непостижимо за мен и едната от причините е, че не владея английски достатъчно добре.
Задължителен ли е тоя порядък /първо да се запозная, после да пусна тема/, всеки ден виждам точно обратното - да се пускат теми с цел да се избистри нещо.
Един от фактите, за който бях убеден, преди да пусна темата е, че исландците не са терористи.

# 23
  • Мнения: 677
Вълк, кажи ми нация от терористи, моля! Не мисля, че има дебат дали са или не са терористи, смешно е.
Но пък е трогателна подкрепата ти за нещо, което дори не си прочел.

# 24
  • Мнения: 4 585
Добре де, ти ми кажи един исланданец терорист.
Благодаря, че побутваш темата все пак. И това е нещо.
90% от темите в Клюкарника са пуснати от потребители, които не са прочели нищо, не нещо.
Защо точно тая те дразни?

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Доколкото си спомням (старост-нерадост Mr. Green) има държави, които дължат на нашата не малки суми. И нямат никакво намерение да ги изплащат.
В този смисъл, не е ли по-добре да закърпим своите гащи, вместо да надничаме в британските или исландските?
П.П. Една позната (тя е жена с опит) казва, че и в британските, и в исландските гащи нямало какво да се намери.  Joy Joy

# 26
  • Мнения: 4 585
За да закърпим нашите гащи, се искат здрави гащи.
Те ако бяха здрави, нямаше да има нужда да ги кърпим.
Може пък исландците, ако успеят да си закърпят гащите,
да пуснат тема в исландския клюкарник в помощ на нашето закърпване.
Абе, Василисо, то гъзягата ни е разпрана, ти за гащите ме караш да пиша.

# 27
  • Мнения: 677
Добре де, ти ми кажи един исланданец терорист.
Благодаря, че побутваш темата все пак. И това е нещо.
90% от темите в Клюкарника са пуснати от потребители, които не са прочели нищо, не нещо.
Защо точно тая те дразни?

Освен за този исландски акт на насилие, за друг не се сещам, но е твърде вероятно да има.
Не ме дразни темата, не разбирам каква е целта и какво можем да постигнем дъвчейки тази далечна дъвка.

А, гледам, че си пописал защо. Мисля, че си утопист-екстремист.

П.П. Шефът ти не беше ли исландец? Как е той?

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 09:34 от тони сопрано

# 28
  • Мнения: 4 585
Да не бъркаш Ирландия с Исландия. Един футболист бъркаше Австрия и Австралия. Пита защо веднъж се пише така, веднъж - така.

# 29
  • Мнения: 677
Да не бъркаш Ирландия с Исландия. Един футболист бъркаше Австрия и Австралия. Пита защо веднъж се пише така, веднъж - така.

Вълк, аз не съм футболе, все пак. Бившият ти е исландец, къса памет ли имаш?

Общи условия

Активация на акаунт