Да поговорим за коликите и петте правила на д-р Карп!

  • 67 515
  • 192
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 149
Ох, не знам, но това клипче с почвиването ми изправи косата. Струва ми се ужасно да се ограничи движението на ръцете. Бях слушала, че здравото бебе спи с ръце свити в юмручета и вдигнати нагоре.  Това да го вършеш така ми е малко като...мумия, прощавайте сравнението.
Иначе за белия шум и аз ще пробвам.

# 76
  • Мнения: 11 329
Ох, не знам, но това клипче с почвиването ми изправи косата. Струва ми се ужасно да се ограничи движението на ръцете. Бях слушала, че здравото бебе спи с ръце свити в юмручета и вдигнати нагоре.  Това да го вършеш така ми е малко като...мумия, прощавайте сравнението.
Иначе за белия шум и аз ще пробвам.
Целта на ограничаването на движението на ръцете е да върне бебето към вътреутробния период, когато е обвито отвсякъде от мама и ръцете също са неподвижни. Създава му усещане за сигурност и спокойствие, от които имат нужда по-нервните бебета като темперамент, особено в този период.
Да, наистина спокойните бебета спят, както описваш, но на по-късен етап, когато нервната система узрее напълно през трите първи месеца.

# 77
  • Мнения: 2 149
Сложих го в слинг, от тези за новородени. Такаили иначе не мога да разбера как да го нося в него - свива се като офлюв, затова го оставих в слинга и в коша за спане. Странно, но му хареса, поне на пръв поглед така изглежда. Да не би да е защото му е тясно? newsm78
Може и да пробваме да го увием малко тази вечер.

# 78
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Суит,  newsm20 newsm20

Още откакто родихме, все ще я чета  тая тема. За обща култура, защото Владчи нямаше колики. Никога не плаче, сам си заспива, бебе-мечта. НО от известно време му е трудно да заспива сам, денем. Причината е превъзбуда, както и това,че си играе и мята ръцете, и се получава омагьосаният кръг. Бе ме страх да приложа метода - той спи с ръце широко над главата, и си мислех, че ще му е неудобно, че ще го огранича, и т.н., но се оказа, че греша.
И, въпреки че методите са за бебчета с колики, препоръчвам да се пробват и за успокоение като има нужда. Е, малко си е трудно да се разхождаш люлеейки бебе 8кг, но  Crazy
 А за слинга - имам шал, удобно е и върши работа, но трябва да му скривам с ръка очите, че не се сеща, че е уморен и трбва да ги затвори сам. А и понякога искам да си свърша нещо докато спи, и развързването ще го събуди.

Отново- едно голямо БЛАГОДАРЯ на Суит!   bouquet Ще се опитам и аз да популяризирам метода, за да има повече спокойни и неплачещи бебчовци  Hug

# 79
  • София
  • Мнения: 3 124
Много се радвам, Нели! Hug Галето продължава да си спи така повита и напоследък си мислех кога ще мога да я слагам вече без пеленката....но засега и тя много мята ръце, вади си бибата от устата (пък все още не може да си я постави обратно Laughing) и ще почакам още известно време.

# 80
  • Мнения: 98
Искам само да ви покажа това клипче-вчера го открих и направо онемях..Гледайте и пак ще си говорим Simple Smile
http://www.youtube.com/watch?v=ANgLcpO6tiI&feature=related

Има и други техники,освен на д-р Карп,можете да разгледате и другите клипчета:)

# 81
  • Мнения: 3 869
Ами той сешуарът е просто генератор на монотонен шум - един от пластовето на "тортата" на Карп Simple Smile

# 82
  • Мнения: 616
Да, става с прахосмукачка, с аспиратор за миризми... безотказно! Взех си поуки за следващото бебе - повече ще го нося, повече ще го прегръщам... ще преместя аспиратора от печката над леглото ни  Mr. Green или ще изтръгна реотана на сешоара, за да остане само вентилатора, без топлото...

# 83
  • Мнения: 925
Моето бебе непрекъснато го носех и прегръщах първите 3 месеца (после пак, но не чааак толкова много), спеше при нас и всички такива неща, но въпреки това си плачеше много. Аз за следващото ще приложа това повиване, че моят наистина много се стряскаше от ръчичките си. Много са ценни правилата на д-р Карп!

# 84
  • Мнения: 3 929
Когато Тони беше бебе, не бях чувала за въпросните правила, но някакси инстинктивно ги прилагах. Просто се водех по детето си, то най-добре ми показваше от какво има нужда. Само дето не съм го повивала, така че да му огранича движението. Свекърва ми правеше така от време на време, но щом го остави в креватчето му, той започваше да шава и да се развива сам. Иначе често си беше в ръцете ми по корем, разнасях го от стая в стая и го кърмех на поискване - това много го успокояваше - противно на всякакви писания, че с кърменето нещата стават по-зле. Не съм му пускала сешоар, прахосмукачка или нещо такова, но му пеех монотонно.

# 85
  • Мнения: 23 379
Това клипче показвам,според мен,правилата на рд.Капп или се лъжа?:

http://www.youtube.com/watch?v=WkR_e1L6zxI&feature=related

ще ги прилагам обезателно Simple Smile

# 86
  • Мнения: 66
ДесиХ2   да, това са част от начините, наричат ги five S's from "The Happiest Baby on the Block" - така се казва книгата на д-р Карп.
При люлеенето трябва да се внимава главичката да не се лашка силно.
Ето тука намерих още малко по-подробно http://www.youtube.com/watch?v=iIft5y8FYko&feature=related

# 87
  • Мнения: 87
Много благодаря за страхотната темичка!  bouquet Надявам се след месец,месeц и нещо и аз да споделя опита си и ефективността от 5 s  Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 121
Запис, ще следя темата  bouquet ДесиХ2 , много полезно клипче за бащите  Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 357
Здравейте на всички!

Тези правила много ни помогнаха на нас, особено това с увиването, защото много се стряскахме от ръчичките си.
Вече сме на 4 месеца, а все още го увивам през нощта и така спи 7-8 часа спокойно и непробудно, а ако не го увия се буди през 2-3 часа.
Иначе през деня е спокоен.
Въпросът ми е знаете ли докога мога да го увивам през нощта? Време ли е вече да спра?

Общи условия

Активация на акаунт