Да поговорим за коликите и петте правила на д-р Карп!

  • 67 541
  • 192
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 768
Мисълта ми е, че не е общовалидна истина. И съвсем малките бебета не плачат винаги от несигурност и липса на любов.

Разбира се! Сам д-р Карп съветва майките да се обърнат към специалист, ако това не помогне.
Едно бебе с АБКМ примерно ще има зверски колики, също такова с много чувствителен стомах.

Но по моят не малък опит, ако се спазва съвета, че първото тримесечие след раждането е последното от бременността (кърмене на поискване, носене в слинг, повиване, спане в едно легло), повечето бебета са спокойни.

# 151
  • Мнения: 5 940
Мисълта ми е, че не е общовалидна истина. И съвсем малките бебета не плачат винаги от несигурност и липса на любов.
Но по моят не малък опит, ако се спазва съвета, че първото тримесечие след раждането е последното от бременността (кърмене на поискване, носене в слинг, повиване, спане в едно легло), повечето бебета са спокойни.
Всичко това съм го правила, без носенето в слинг, зщото си го носех на ръце или в кенгуру. Не съм го и повивала, защото се роди в онова кошмарно лято с четиридесет градусовите температури.

# 152
  • Мнения: 11 341
МОЛЯ да ми отговорите до каква възраст повивахте децата? Който е ползвал този метод. При нас остана само повиването, с което спят като къпани цяла нощ. Само си мисля да не привикнат newsm78
Aз все още се случва да го повивам, когато е много превъзбуден. Вече е на 11 месеца.

# 153
  • Мнения: 1 291
Искам да разкажа за моя опит.Децата още на 2рия ден след изписването почнаха да се дерът.Една вечер цяла нощ са ревали и аз реших че така зверски ги боли корема че ще умрат.Звънях в 5 часа в майчин дом да питам какво е туй нещо.А те с насмещка ми отговориха: "А вие купихте ли капки против колики?".Тичаме купуваме капки-всички възможни видове.Почваме да тъпчем децата с капки-познайте дали имаше резултат.Хванахме се за главата.Времето тече бебите се дерът.Викам си-"Лигавят се,искат да ни се качат на главата"..Таткото не спира да се рови в интернет за някакво решение и О ЧУДО!! Намира филма за д-Карп, изгледахме го заедно и започмахме.Още веднага почувствахме облекчение със сешуара,после с ШШШканетко,след това и повиването за през нощта.Казвам ви буквално за 1 ден всичко се преобърна.Децата спокойни, все едно никога не са имали никакви колики.Спряхме капките-така ми стоят всички скъпи опаковки-пълни.Сега сме на 3 месеца,чрез повиването си спят като къпани цяла нощ.
Според мен на който не му действат правилата,нещо не ги прави както трябва и не е упорит.

# 154
  • Мнения: 2 768



Получих я и започнах да я чета. Благодарности за темата!  Simple Smile

# 155
  • София
  • Мнения: 3 127
Получих я и започнах да я чета. Благодарности за темата!  Simple Smile

Много се радвам, че темата ми продължава да е полезна!  Hug  bouquet

# 156
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ще чакаме ета да сподели прочетеното  Hug

# 157
  • Мнения: 4 555

Едно бебе с АБКМ примерно ще има зверски колики, също такова с много чувствителен стомах.
И това не е задължително. Моето имаше много тежка АБКМ, с много обилно кървене, значи не чувствителен стомах, ами направо свръхчувствителен. Обаче грам колика не е имала. Един път не се е събудила да реве нито през нощта, нито през деня.
Аз затова си мисля, че коликите нямат нищо общо с болки в стомаха. Всъщност мисля точно каквото казва д-р Карп.

# 158
  • Мнения: 1 291

[/quote]
Аз затова си мисля, че коликите нямат нищо общо с болки в стомаха. Всъщност мисля точно каквото казва д-р Карп.
[/quote]

 Peace и аз!

# 159
  • Мнения: 2 768
Да бъда честна - и аз.
Но така твърдят родители на бебета с гастро проблеми, само ги цитирах, нямам лични наблюдения.  Peace 

# 160
  • Мнения: 3 869
Моето бебе си имаше стомашни проблеми, но не е плакал от тях - първоначално газове, които правеха съня му неспокоен, но все пак спеше, не се е будел, а по-късно рефлукса, който също много му пречеше. Само, че от първия ден е носен в слинг и прилагах техниките на Карп. Сигерно съм, че затова епизодите на бебешки плач бяха само 2-3 пъти седмично, най-често, ако закъснея да му предложа кърмене, и съответно бяха изключително кратки.

# 161
  • Мнения: 6 039
  Най-тежкия период в отглеждането на детето ни бяха 3-месечните колики. От 6-тия ден на раждането. Появиха се със страшна сила и за един ден в третия месец изчезнаха. Няма нещо, което да не съм опитвала. /повиване не съм правила, но ако знаех за метода, щях да опитам/ Нищо, ама нищо не помагаше. Малена беше с АБКМ, не знам дали има връзка. За тия месеци, така и не намерих отговор за причината за коликите.
   Знам само, че който не е изпитал безсилието да помогне на превиващото се от рев бебе с часове, не бива са съди и да мисли, че тези методи са панацея. Не бива и други, чиито деца са имали леки колики, да смятат, че заслугата е на родителите.
В периода на коликите цялото семейство живее с мисълта за тях, всеки познат дава акъл и съвет. Повярвайте, че всеки родител би направил всичко за да облекчи болката и да спре този плач, но понякога безсилието надделява.
   Един път, един метод е ефикасен, после се прилага пак, но безуспешно, родителите се самообвиняват и търсят причината в себе си.
   При някои бебета коликите отшумяват постепенно, при други изчезват за миг, сякаш никога не ги е имало. Децата са различни, не е нужно да го казвам.
  Най-хубавото е, че нито едно дете след този труден период, не си спомня коликите.
  Дори с второто си дете, да нямам тези проблеми или някой от методите да работи по-добре , отказвам да повярвам, че това  е панацея.
  П.П. Майка ми твърди, че аз като бебе също съм била известна със силните си колики. Сестра ми е по-голяма, тя не е имала.

# 162
  • Мнения: 148
Аз съм най-големият фен на д-р Карп  Hug
Дъщеря ми имаше колики още от изписването. Педито ни изписа Еспумизан, познайте колко помогна  Flutter После взехме Инфакол, той помогна повече за газовете в стомахчето. Но аз съм привърженик на идеята, че коликите не са болка в стомаха, а по-скоро стрес от външния свят, породен от незрелостта на нервната система на бебенцето. И така... изгледахме с мъжа ми филма, аз го повторих, да дори и потретих  Simple Smile Винаги, когато е почвала да реве с пълно гърло, слагам пелената (обикновен тензух), повивам я, шъткам, включвам сешоара да работи и я люлея на една страна, все едно държа китара. Еми в 100% от случаите си работеше, детето млъкваше на секундата щом бидеше опаковано и чуе сешоара и след около 5-10мин заспиваше. Дори моята отказваше биба до скоро (вече на 4 мес) и без бибата пак се успокояваше и заспиваше.
Имам разни приятелки, които ме гледат като извънземно щом тръгна да им обяснявам правилата на д-р Карп. Били бабини деветини това с повиването, сешоарът бил терор над детето, то млъквало от стрес, а не от успокоение. Аз им отговарям, че ако го оставя да реве в истерия по половин час бих му причинила по-голям стрес и факт, че досега (да чукна на дърво) никога не съм изкарвала нощ на крака, за разлика от тях.
Така че мили майчета на малки бебенца, давайте си капките, те не вредят, ама и Карп прилагайте, защото действа  Peace

# 163
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Към мамите, на които тези правила са помогнали - дано при следващото ви бебче да нямате нашите проблеми, че тогава да видите дали наистина действат 100%... Не искам да ви обидя или нещо подобно, просто се надявам да сте по-толерантни към тези, на които вашата "панацея" не е помогнала...

# 164
  • Мнения: 857
Правилата на д-р Карп бяха много от полза при моето бебе.
Това беше един непрестанен 4-месечен кошмар, който се повлияваше САМО, когато прилагах правилата на Карп.
Рися, почти всички имат ужасни проблеми с коликите.
Капките са само за родителите. От тях само запек получи Марти  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт