Спазвате ли правилото за новите/стари дрехи?

  • 3 021
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
Постоянно разчиствам не търпя ненужните вещи.
И аз. Даже тия дни мисля да махна всички дрехи, които носех като бременна и очевидно повече няма да облека. Покрай тях ще изхвърчат още доста.

# 16
  • Мнения: 1 336
Изхвърлям много, не само дрехи, но и вещи. Много мразя да е претрупано с неща, които не се ползват. Особено за дрехите ... Винаги нося новите си дрехи. Не го правя заради това да съм в крак с модата или пък защото са стари - просто нещо което се употребява дълго време сякаш събира енергия. Свързвам го с определен период от живота си и с начина по който съм се чувствала по това време. Като хвърлям ми става едно леко ...
Отделно, че е по практично, защото винаги намираш това, което търсиш.

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Опитвам се с всички сили да го спазвам.  Laughing Но е много, много трудно.
Като първо правило съм си наложила да купувам само дрехи, които много да ми отиват. Иначе не купувам. Никакви компромиси - нито с цвят, нито с материя, да не говорим "ама това в момента е супер актуално". Или "когато отслабна/напълнея ще ми стои страхотно".

# 18
  • Мнения: 395
Тази тема ми дойде тъкмо навреме Simple Smile До преди малко сортирах гардероба......регулярно го преподреждам и отделям за домовете и за една църква достаа дрехи...даже се хващам вече, че някои дрехи дори и да ги обичам и да нося нарочно ги махам....да имам място за нови  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 6 164
Не знаех за това правило Simple Smile , но периодично като ме издразни натурията и пълня една торба и... направо изхвърлям!

# 20
  • Мнения: 2 374
Не знаех,че е правило и не,не го спазвам,когато купувам дрехи не го правя само за един сезон,в смисъл,ако дрехата много ми харесва,защо да не я нося и догодина?Не я изхвърлям само защото съм я взела преди година.

# 21
  • Мнения: 116
и аз изхвърлям,но по често на мъжъ ми и на детето,за моите ми е кофти малко

# 22
  • Мнения: 1 629
Рядко хвърлям дрехи, не ми харесва даже и до кофите да ги оставям. Имам една приятелка, на която и давам мои дрехи от дълго време. Напоследък съм се замислила за дом, а сега прочетох, че и в църква може. Трябва да се освободя де, имам дрехи от преди 5 години и повече даже Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 2 478
Трудно ми е да се разделям с дрехите си.Дори и такива,които не нося.
Някои давам на сестра ми или приятелка,но хвърлям само в редки случаи.
Тези дето неми стават са складирани на друго място,с надеждата някои ден пак да ги нося Blush

# 24
  • София
  • Мнения: 504
Не знаех за това правило Mr. Green
Иначе,като повечето тук и аз правя чистка 3-4 пъти в годината,когато сменям съдържанието на гардероба,нещата които няма да нося повече се слагат в торбички и или отиват под леглото,или на село.Като се замисля,най-старите дрехи в гардероба ми са на 3год-когато се преместихме взех малко веща.Сега от тях в гардероба има останали само якета и жилетки.

Не изхвърлям дрехи,но пък подарявам на приятелки. Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 2 210
Е..не стана на 100%  ooooh! ooooh! ooooh!
Една торба с неносени, но някак неподлежащи на "махане" дрехи чака да иде на вилата-там някой път може и да ги "огрее".
Но пък това с енергията може и да проработи на рационално ниво другия път Simple Smile  и да си освободя повече място.
А, да. Дадох някои дрехи на майка ми- голям парадокс, обикновено тя ми дава нейни.
Едно сако, което изкара цялото ми следване пък отиде в леля ми.
Като цяло проблемът е психологически. Моят де. Казва се "шопинг терапия"  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 448
Правя периодично почистване на гардероба си. Нервя се да е претъпкан, а пък да няма какво да облека.
Така, че горе долу може да се каже, че го спазвам това неписано правило.

# 27
  • Мнения: 776
Не знаех за това правило и рядко го спазвам. Винаги си купувам дрехи и обувки, които да нося повече от един сезон - да не говорим, че модата е като колело, рано или късно дадена тенденция се завръща и в този смисъл на всяка дреха може да й се намери подходящото "съчетание" Peace Честно казано за мен е грехота да хвърлям на боклука каквото и да е облекло Naughty Напр. почти чисто нов комплект дънки и яке на Levi's от "скрина на баба" tooth, купувани '79 г. от Швейцария - "антика" newsm27 и класика Heart Eyes, ех Mr. Green, не шият вече такива дънки, нито пък от такъв хубав плат. Преправих си ги, поосвежих ги малко Laughing и си ги нося с най-голямо удоволствие. Никой не може да предположи, че са толкова стари Whistling, даже ме питат от къде съм си купила такъв свеж модел Crazy
Разбира се, сортирам дрехите си, правя своеобразни "чистки", ако нещо ми е умаляло например, но никога не изхвърлям в кофата за боклук. Давам на познати или в домове, където определено имат нужда Peace

# 28
  • Мнения: 3 830
Не, не спазвам това правило. Peace За всеки сезон купувам нови дрехи и за всеки нов сезон изхвърлям или прибирам дрехи, които няма да нося повече.
Не става по определен ред или закономерност и не е задължително. Flutter

# 29
  • Мнения: 451
Дрехи не изхвърлям, ако знам, че няма да ги нося, подарявам.Но рядко се случва, понеже като купувам, планирам покупките ми да издържат по-дълго време - търся качествени материи, класически модели, лесно комбиниращи се с останалите ми дрехи, и много ги пазя.Колко е старо нещо няма значение, защото си падам и по vintage.
Гардеробът ми е добре организиран като пространство и броят на дрехите ми не ми пречи. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт