Отговори
# 210
  • вече Пловдив
  • Мнения: 2 015
Обръщам се към тези от вас, които си махат космите сами с епилатор или кола: с какво точно се мажете след това, за да успокоите кожата?
Обилно с розова вода - буквално все едно съм била под душа  Grinning. И за краката след епилатора, и за триъгълника след колата. От скоро пробвам и с един бебешки лосион на Джонсън - също става. Ако се появяват пъпки, може и с Тридерм (антибиотичен крем е, не съм го ползвала, само ми го препоръча козметичката).

# 211
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 5 705
Ползвам крем-депилатор и после самобръсначка.

# 212
  • Мнения: 2 225
Обръщам се към тези от вас, които си махат космите сами с епилатор или кола: с какво точно се мажете след това, за да успокоите кожата?
Обилно с розова вода - буквално все едно съм била под душа  Grinning. И за краката след епилатора, и за триъгълника след колата. От скоро пробвам и с един бебешки лосион на Джонсън - също става. Ако се появяват пъпки, може и с Тридерм (антибиотичен крем е, не съм го ползвала, само ми го препоръча козметичката).

Аз знам, че от мазане с разни неща (или мокрене) непосредствено след епилация се получават подкожни. Особено пък маааазни като на Джонсън. Бебешка пудра може би е по-добре. Аз не се мажа с нищо, червена съм 1 ден, но то и да се намажа, не виждам разлика.

# 213
  • Мнения: 93
най-добре е да се консултирате с козметик за мазането след епилация.има спрециални антибиотици,които са против подкожни косми.само че на мен и те не ми действат.

# 214
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Е, как пък антибиотиците ще попречат на космите да растат вътрешно?! newsm78

# 215
  • Мнения: 7 412
най-добре е да се консултирате с козметик за мазането след епилация.има спрециални антибиотици,които са против подкожни косми.само че на мен и те не ми действат.
Козметикът ти медицинско лице ли е?

# 216
  • Мнения: 171
Момичета, от личен опит препоръчвам антибиотична пудра Топоцин, много е ефикасна за след епилация. Ползвам я от години, предотвратява образуването на пъпчици, особено в интимната зона. Нанася се доста обилно непосредствено след епилиране, без да се мокри кожата преди това.
Против врастнали косъмчета не знам дали и колко действа, за мен единственият начин да не ми се образуват е ексфолиране 2 пъти в седмицата и всеки ден лосион за тяло. Правя ли го - нямам проблеми, разредя ли търкането много скоро се появяват  Confused 

# 217
  • Мнения: 93
е как ще е медицинско лице,не е фармацефт,а козметик.и аз незнам как ще помогнат.като ми е правила кола маска на горната устна,след това ме маже с нещо,ама сега като се замисля,тя ме маже да не ми излизат пъпчици,а не против подкожни косми.

# 218
  • Мнения: 0
Много интересно! Peace Сега, ако има някой, запознат или правещ си такива процедури във Варна, ще съм му много благодарна да сподели опит и препоръки! Praynig

Здравей, във Варна единственно има Елос епилация при д-р Томов, дерматолог.

# 219
  • Мнения: 1 187
Обръщам се към тези от вас, които си махат космите сами с епилатор или кола: с какво точно се мажете след това, за да успокоите кожата?
От доста време ползвам този лосион и съм много доволна.
http://www.yvesrocher.ca/control/soins-corps/epilation/lait-hydr … -apres-epilation/
Успокоява ми кожата, леко охлажда и не дразни. И много бързо попива. Става и за бикини зоната.

# 220
  • Мнения: 352
Аз се мажа с обикновен лосион за тяло на Dove там, за зоните, които все още обработвам с кола.

# 221
  • Мнения: 1
Здравейте момичета   Simple Smile  Рекламират продукт за обезкосмяване на Топ Шоп. Казва се ДЕРМА СЕТА. Някой ползвал ли го е и какви са впечатленията ви?

# 222
  • Мнения: 352
Юле, със сигурност знам, че elos-епилацията не се влияе и не зависи от тена и излагането на слънце. В момента съм на процедури - е, вярно, мишници, дето не е като много да си "излагам" на слънце, особено в офиса  Mr. Green

Ама, за инфо, да знаеш Simple Smile

# 223
  • Мнения: 26
beginner_mamma мерси за информацията  Simple Smile
После можеш да кажеш и дали си доволна от резултата, защото лично не вярвам много окосмяването да изчезва завинаги...

# 224
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, за триъгълника аз използвам самобръсначка, но вече ми писна и мисля да се престраша да отида на козметик. Някой може ли да ми препоръча добра козметичка във Варна?  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт