Разделени под един покрив?

  • 5 660
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 199
Все едно чета мойте мисли преди 4-5м. и аз много сериозно се бях замислила за "разделени,но под 1 покрив" и то единствено заради детето.Но преди всичко дълго мислих от какво имам нужда аз и сина ми и разбрах,че има нужда от щастлива майка!!!!Хубаво е да поговориш  с  мъжа ти и наистина да изразиш това което чувстваш дали ще е болка,гняв,липса на нещо ти си знаеш важното е да му го кажеш,защото много често когато сме наранени не го показваме,а вместо това спретваме скандал(поне при мен беше така)Добре е човека да теб да знае как се чувстваш в крайна сметка!!!Важно е да си наясно защо искаш да сте заедно,ако е защото го обичаш тогава се  бори такива кризи често се случват....дано да го преодолеете.Успех  bouquet

# 16
П.с - защо не може да го обсъдите с мъжа си?
ПОСТОЯННО се опитвам. ПОСТОЯННО!
Винаги е един безкраен монолог, в който той само мълчи и накрая изтърсва нещо в опит да се заяде, аз побеснявам и всичко приключва. На другия ден се държи все едно нищо не е било  Shocked Ужасно странен характер. Така е било винаги.
Имаше един момент на проблясък, в който участваше в разговорите и толкова.

Днес водихме тежък "разговор" - нито дума не обелва. Дори и с ченгел не мога да ги извадя.

Е, не мога така вече...Не че имаме кой знае какви безбожни проблеми, но както вече казах малкото се трупа и вече е МНОГО голямо  Shocked
Винаги съм мислела, че ако в брака участват двамата, нещата ще са по-лесни.
В нашия участвам само аз.
Трудно е да се обяснят 10 години с две думи  Confused

Ве4е 5 месеца сме така,от негова страна пълно безразли4ие,съма си задавам въпроси и съма си отговарям....
добре 4е апартамента му е голям та всеки си има стая.Но не изрържам така,днес ходих да видя един апартамент,на сина ми му хареса.....Трябва са се изнеса,трябва да запо4на на ново живота ми.Проблема е 4е съм в 4ужда страна,4ужд език,малко пари.
Но предпо4итам така пред безразли4ният му поглед.Не съм от жените които могат да играят театър и сценки,опитах но не мога,не мога да използвам не съм такава.После пък си мисля : по дяволите какво го жалиш,да не би него да го е жал за теб.Не.,.....
Да му се невиди и гордоста която имам,да покажа гордоста и ината на българските жени,уффф на кои му пука.

# 17
  • BG
  • Мнения: 2 217
jufka2, как така "на кой му пука"?! Първо, най-важното е, че на теб ти пука!!!, второ тук аз търся утеха и съвети така, както и ти. Мамите тук са много мили и аз се радвам, че ги има за могат да споделят опита си. Ако разделите ни се случваха преди години щяхме да се чувстваме много по-сами и изолирани.
Аз гледам на новото начало като на ново предизвикателство и засега  ми е по-леко. Дано да успея и за вбъдеще да успея да не падам духом ...
Горе главата, в крайна сметка важното е децата ни да живеят и виждат спокойни (а дай Боже след време и щастливи) хора около себе си!  Peace

# 18
  • Мнения: 101
Родителите ми са разведени от десет години някъде. 7-8 години живяха разделени и сега от година и половина насам се събраха отново под един покрив. През цялото това време са били приятели и са се подкрепяли взаимно. Та такова е положението - разведени си живеят заедно. Wink

# 19
  • sf
  • Мнения: 10 156
и ние сме тръгнали натам. принудени сме за момента да живеем под един покрив заради трудните финансови условия. ипотечната ни вноска е зверска, сметките също.
мъжо обаче е краен- иска да си вземе багажчето и да замине в чужбина.нямало да се върне повече. ни деца го интересуват,ни апартамент-нищо. искал нов живот и нямало да си пилее младините.
сдухано ми е. много. силна съм по принцип,но някои нещя ме свриват със земята.

# 20
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Моето мнение е че много зависи от хората....ако са толерантни, умини и държат на ценностите...... обаче личния ми опит е съвсем различен. И ние бяхме заедно 10 г., и аз накрая имах чувството че говоря на някакъв пън и си водя монолози по цяла вечер... аз също усетих, че бях загубила себе си и се носех по течението, но успях да се отърся. Откакто решихме да се разведем отношенията ни се влошиха още повече, само обиди и заяждания... така не се живее даже и заради детето, както каза някой по-горе детето има нужда от щастлива майка.... не можах да издържа да ми живее като на хотел - аз сготвя той яде, пера му дрехите (като се събере пране уж да пестим ток, препарати и т.н.), аз изчиствам той разхвърля... не можем да се разберем кой на компютъра, кой на телевизора.... и пак скандали и пак детето го отнася косвено накрая да гледа някакъв ненормален модел на "семейство".... няколко пъти му казах да се изнася, ама той даже се запъна - докато не излезе решението щял да живее с нас. Да ама не! Naughty Една вечер съвсем ми вдигна кръвното и наметках багажа му в един сак..... и така.
Та според мен няма смисъл да се измъчваш и да си играеш на семейство заради децата. И не се притеснявай за възрастта на "голямото". Моето е на същата възраст и дори не забелязва, че баща му вече не живее с нас.... то не че преди много му е обръщал внимание....

# 21
  • Мнения: 2 751
Виждам, че сте възобновили темата, в която отдавна не е писано.
Искам само да се отчета, че все още живеем заедно. С много усилия се опитваме да се справяме с проблемите и от известно време успяваме.  Praynig
НАдявам се да продължаваме така и да закрепим отношенията си  Praynig

# 22
  • sf
  • Мнения: 10 156
При нас опитите за оправяне са от толкова отдавна,че вече не помня от кога. Всеки път се повтаря едно и също, закрепяме се кога за повече кога за по-малко и така. този път обаче май за всички е най-добре това да е краят.
питах го дали според него бихме запазили добрия си тон за излизане от ситуацията,но отговорът му беше"едва ли-аз съм гадно копеленце"  ooooh!  а причината за куцането на отношенията е толкова глупава според мен,че ак ме е срам да я кажа.  Crazy

страх ме е,че от яд,агресия и мъжо криворазбрано достойнство ще се избием ,а децата ще страдат най-много. Живеем с майка му и тя е единствената ми надежда за що-годе нормална комуникация

# 23
  • Мнения: 2 024
Може, но ако хората се броят не за Разделени, а за Недоразделени....

Между другото, да споделя аз пред какво "предложение" съм изправена - Да сме се били събрали заради децата, да си имали майка и баща (сякаш сега си нямат). И това при положение, че до сега за съвсместен живот и дума не може да става. Все бяха планове, и разни причини, къде обективни, къде субективни. Е, и като дойде времето когато уж всякакви пречки вече изчезнаха, оказа се, че една тайна причинка си стои там и гризе ли гризе - "виновна съм" за абсурдни и отдавна уж коментирани и изчиствани действия и ситуации. Няма го гледането напред, съответно уважението (любовта дали да я споменавам...).
Е, не съм от тия, дето ще се изживяват като жертви ЗАРАДИ ДЕЦАТА. Да ме прощава, ама и заради себе си и съответно Автоматично и заради децата си не бих съквартирантствала просто с БАЩА им (да беше просто някой, иди-дойди, ама с Баща им и аз в качеството на Майка им, дето "е виновна" за ситуацията - Не става!)

# 24
  • Мнения: 10 627
kalli,
според мен твоя случай е по-различен, защото ти казваш, че все още има любов между вас и проблемът ви е комуникацията. Мисля, че докато има любов и у двамата - има и надежда. 

# 25
  • Мнения: 2 751
kalli,
според мен твоя случай е по-различен, защото ти казваш, че все още има любов между вас и проблемът ви е комуникацията. Мисля, че докато има любов и у двамата - има и надежда. 
И аз се крепя на последното изречение, макар че проблемът не е само комуникацията.
Но явно все пак успях да пробия (не знам как да го нарека...път може би) към мъжа си и той най-сетне успя да промумее, че наистина има проблеми и наистина трябва да се вземем в ръце. и двамата. Досега си затваряше очите, зарявяше си главата в пясъка и смяташе, че щом ме обича, всичко друго е без значение.
Както и да е.

Но известно време след като си зададох въпроса тук, в тази тема, успях да си отговоря:  аз не мога. (да живеем разделени под един покрив)  Peace

# 26
  • Мнения: 355
Кали здравей и поздравления за силата. Винаги е тъжно, когато се разпада едно семейство, още повече след 10 год. и две дечица. И си мисля, че човек си струва да направи всичко, наистина всичко, за да се опита да запази брака си. Казвам го, защото пишеш, че между вас има любов и желание, и то двете страни. А това е най-важното в такива ситуации. Липсва ли любовта, липсва ли желанието на двамата, едва ли бих ти дала подобен съвет.
Казваш, че мъжът ти е труден характер. Но ти си го познаваш от 10 год. и би трябвало да знаеш какво става в сърцето му и как да достигнеш до него. Отстрани е много трудно да се дават съвети и мисля, че няма универсална рецепта. Но пробвай всичко, което ти хрумне - сами без децата за няколко дни (ако има на кой да ги оставите), семейна терапия, разни малки нестандартни неща, които ще ви отключат един към друг и може да се преоткиете наново. И да запламтят дори нови искри.
Разделени под един покрив...и аз съм мислила дори за такъв вариант, но ми изглежда адски жестоко към мен самата.
Не мога да живея в нелюбов.

# 27
  • Мнения: 2 751
сами без децата за няколко дни (ако има на кой да ги оставите), семейна терапия, разни малки нестандартни неща, които ще ви отключат един към друг и може да се преоткиете наново. И да запламтят дори нови искри.

точно това правим и работи  Peace НО...по-важното е, че сега има старание и от негова страна-затова работи схемата и има резултат  Flutter

Разделени под един покрив...и аз съм мислила дори за такъв вариант, но ми изглежда адски жестоко към мен самата.
Не мога да живея в нелюбов.

И аз така установих  Peace

# 28
  • Мнения: 303
Мен адвокатите ме посъветваха, че точно така ще стане, ако претендирам за семейното ни жилище-на практика нямаше проблем да живеем под един покрив, защото ставаше въпрос за 6 стаи, етаж от къща, които имаха два отделни долепени един до друг входа.
Мисълта, че ще го чувам как прави секс в съседната стая с някоя, пък и дори де не се виждаме с дни, ме попари бързо като с мокър парцал и се отказах от претенциите си.
Сега скъпият си дава едната част от апартамента под наем, прибира си паричките, а аз живея на квартира.
Но психологическият комфорт, който имам не може да се сравни с финансовите ми проблеми.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 648
Радвам се, че все пак тук пише някой, който все още има шанс! Надявам се за вас искрено, че без любов не се живее! Мен питайте, така се чувствам заредена с любов, че този, който е готов да я приеме, направо ще се удави в нея! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт