Мъжко-женска тема.

  • 3 968
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Май за омъжените е по добре да не ни забелязват мъжете ни иначе щяхме да слушаме всеки ден следното -Тази ли блузка струва 95лв!!!! или - И за тая прическа даде еди си колко #Crazy -  За кой си се наконтила така, А и мойто наблюдение е че жените се обличат заради другите жени,

# 16
  • Мнения: 1 222
Много хубава тема Hug Смятам, че нещата са 50 на 50, от една страна наистина мъжете имат доста различни възприятия и не винаги вниманието им се концентрира върху това какви усилия сме положили, за да изглеждаме добре. Но от друга са доста наблюдателни в определени аспекти - по мое мнение косата и облеклото Laughing. Ако дамата е облечена добре и косата й е свежа - не говоря за изкилифинчени прически Crazy, но чиста, продухана със сешоар, пресичка Mr. Green, веднага привлича мъжкото внимание. Докато, ако е положила супер големи грижи, за да има хубава кожа, но е облечене по неглиже, го няма този ефект. Това са моите впечатления за първоначалното възприятие на дадена жена от един мъж, преди още да е говорил с нея. В последствие обаче, след запознанството, ако жената не умее да задържи вниманието чрез поведението си, колкото и да е "нагласена и натъкмена" ( имаше такава фолк песен Mr. Green ), отпада от играта. И тогава на нейно място идва "посредствената жена" ( в нашите очи ), която обаче знае как да бъде "впечатляваща" с държанието си Peace
Доказано е, че човешкото око може да възприеме максимум 6 образа от дадено мнозинство наведнъж. Умната жена се забелязва много бързо. Това за "посредствените жени"... и мъжете имаме (понякога) подобни изрази за хубавите ябълки...но според мен щом една ябълка се е оставила да я схруска някоя свиня, значи е заслужавала такова нещо. В смисъл да използвам трето нещо: Бог е събирач, а не развеждач.

# 17
  • Мнения: 1 222
мойто наблюдение е че жените се обличат заради другите жени,
100 % agree!!!

# 18
  • Мнения: 5 103
Мъжете харесват хубавите жени, но всеки има различен вкус относно красотата на жената.
Много съм разговаряла на тази тема с различни на възраст мъже - всички харесват подържаната жена.
Имам приятел, който наистина всичките му гаджета са руси, леко пълнички. Друг , който харесва слаби до болезненост жени.
Въпрос на вкус.
Жените прекаляваме от време, на време, в желанието си да привлечем мъжките и женските погледи, има жени където само перото в гъза им липсва.

# 19
  • Мнения: 282
Мъжете харесват хубавите жени, но всеки има различен вкус относно красотата на жената.
Много съм разговаряла на тази тема с различни на възраст мъже - всички харесват подържаната жена.
Имам приятел, който наистина всичките му гаджета са руси, леко пълнички. Друг , който харесва слаби до болезненост жени.
Въпрос на вкус.
Жените прекаляваме от време, на време, в желанието си да привлечем мъжките и женските погледи, има жени където само перото в гъза им липсва.

Придържам се към мнението на Мирела  Peace , всеки има различна и индивидуална представа за красота ...и е много относително.

# 20
  • Мнения: 2 768
Също мисля, че повечето мъже харесват поддържани жени. Без значение каква визия имат, дали са слаби или пълни, блондинки или брюнетки.
Казвам повечето, защото има такива, дето не ги забелязват тия неща.

Тогава мъжко-женската тема има и друг аспект.
Ако един мъж не забележи и оцени това, че съм поддържана жена, много трудно може да ми привлече вниманието. Да го харесам пък още по-малко.

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не е ли съмнително, ако един мъж прави комплименти, подобни на разбор? Пример - обувките й са такива, пък косата е издухана, пък с преса, пък маникюрът й е френски, пък роклята е последен моден писък и т.н.
Според мъжете, които познавам, една жена или "става" или "не става" (най-грубо и грозно казано, но това е смисълът).  "Защо не става?" - питам аз. Малко са тези, които дават смислен отговор.
Виж, една жена ще ти каже веднага с най-големи подробности защо съседката (си мисли че) става или не става.  Joy Joy

# 22
  • Мнения: 2 768
Е, баш разбор не. Ама на някои ги забелязват тия неща, присъствала съм на мъжки разговори дето така Shocked съм оставала при чутите подробности.

Даже под поддържане нямам предвид прическа, обувки или пък облекло. Най-основното - да е изкъпана. Срещам се с доста хора, вЕрвайте ми, има млади, красиви и умни жени, със залепнала, немита незнайно от кога косата Sick

Днес пък видях едно момиче, по-младо от мен, с дълги рошави коси, от които излизаха щедро бели кичури, рунтави неоформени вежди, засукан мустак, груби ръце с ужасни нокти и кожи. Добре, че вече е за дрехи с дълъг ръкав и крачол, че тогава не знам какво щяха да ми видят очите  Rolling Eyes
Да уточня, не е от малцинствата, умна и интелигентна жена е, със сериозна професия.

Ако на един мъж му допада такава натурална красота (в което няма нищо лошо, въпрос на вкус все пак), то мИрси, не е мой тип...

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 15:58 от eta

# 23
  • Мнения: 1 440
Хехехе, много сладка темичка се заформя...щях да пиша още снощи, но някак не ми се философстваше....

Като цяло мъжете май винаги първо забелязват жените, които "лъхат" на секс тук съм 100% съгласна с мнението на juliaf Peace). И под забелязват имам предвид, че веднага я разпознават и концентрират вниманието си към нея. Явно това е просто някакъв "животински" процес. Дали тази жена ще задържи вниманието им е друг въпрос.
Освен това мисля, че повечето мъже забелязват ако една жена е, как да кажа, неподържана (т.е. мърлява), но понякога това не от чаааааааааак такова значение (ако например са на зор, така да се каже).
А относно различиията във възприятията на мъжете от различни нации мога да кажа, че май нашите са някак по-претенциозни (явно дота сме вдигнали летвата Thinking), защото често лятото виждам западноевропейски симпатични, стройни мъже с половинките си, които изглеждат заоблени (да не кажа преоблени) и някак несимпатични (в моите очи), облечени просто ей така. Много съм им се чудела, но повечето от тях мен намират за "мършава" (skinny), предполагам защото нямам паласки, коремчето ми е прибрано и имам талия....(ама каква реклама само си хвърлих)....С една дума обичат си по-пухкави newsm78

Имам познати, които от разстояние още забелязват дали жената е с маникюр, състоянието на крачетата й, глезените даже...и такива, които се захласват по някакво разголено момиче, което пък две приказки не може да върже (но защо ли й е да говори)...трети които не подбират...а и такива, които пракалено избират.....абе, всекакви

А това, че ние се обличаме за другите жени си е голата истина Naughty

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Не е ли съмнително, ако един мъж прави комплименти, подобни на разбор? Пример - обувките й са такива, пък косата е издухана, пък с преса, пък маникюрът й е френски, пък роклята е последен моден писък и т.н.
Според мъжете, които познавам, една жена или "става" или "не става" (най-грубо и грозно казано, но това е смисълът).  "Защо не става?" - питам аз. Малко са тези, които дават смислен отговор.
Виж, една жена ще ти каже веднага с най-големи подробности защо съседката (си мисли че) става или не става.  Joy Joy

Е, те това имах и аз предвид.
И не, не става въпрос за вкус, нито за ниво на поддръжка. Но за какво - кой ли ще каже ?  33uu

# 25
  • Мнения: 1 897
И не, не става въпрос за вкус, нито за ниво на поддръжка. Но за какво - кой ли ще каже ?  33uu
Излъчване, чар? Thinking

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 222


Ако на един мъж му допада такава натурална красота (в което няма нищо лошо, въпрос на вкус все пак), то мИрси, не е мой тип...


Не, не става дума за това какви мъже ни допадат на нас, то е ясно, че трябва да отговарят на тон изисквания, сред които и да ни заливат с обожанието си ежеминутно с всичките ни приставки Grinning
 А именно това, какво би накарало един привлекателен мъж да си падне по мадама изглеждаща по описания от теб начин. Уверявам ви, виждала съм такива двойки и никога не съм спирала да се чудя. И то не просто двойка, а такава в която мъжа излъчва цунамита любов. А същевременно привлекателни, умни и поддържани жени остават встрани, незабелязани.
Чудна работа е това  Simple Smile
Има нещо объркано сякаш в настройките Laughing

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 222

Вероятно. Но с уточнението, че и това съзират на места, където в нашите очи липсва... Laughing

# 28
  • Мнения: 1 174
Моят мъж би отговорил с "Гледам душата" и обикновено не забелязва детайли (хубав, да не кажа красив мъж е, по общоприети критерии).Нито пък ще ти натяква, че имаш нещо нередно по тялото или външността.Но ако види жена, която е неподдържана, в смисъл нечиста, ще му направи лошо впечатление.
Когато става дума за красиво и грозно и разни мимолетни преживявания, тогава и жените и мъжете ще предпочетем или забележим физически добре изглеждащия, с "по-търгвски" вид представител. Wink И тогава ще споменем търсенията саи за...висок/а, сини очи, червни устни и т.н. Това е лесното. От там нататък, след "разопаковането", когато стане дума за вече по-сериозни отношения, всеки носи последствията си от това, което е избрал, според това какъв човек е, според ценностната си система. А и избираме най-вече според досегашния си опит, нужди и моментно емоционално състояние...

# 29
  • Мнения: 3 447
А именно това, какво би накарало един привлекателен мъж да си падне по мадама изглеждаща по описания от теб начин.
Има нещо объркано сякаш в настройките Laughing
Миризма, феромон  Simple Smile Имах позната, която ходеше с адски мазна коса, вонеше (без преувеличение) на пот - дезодорант не ползваше, не считаше за нужно. Е, повечето мъже точеха лиги след нея. Не мисля, че е объркано, естествено си е. Аз също си избирам мъжете по миризмата - не на пот, но на мъж  Simple Smile Химия е. Просто мъжете са по-близо до природата, отколкото до цивилизационния избор, за разлика от нас... може би  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт