Инвестиране

  • 17 300
  • 348
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 497
Минзухар, винаги след сплит, при което има и увеличаване на броя на акциите, дадена акция става много по-волатилна -т.е. има големи отклонения в цената. ХПАД е типичен пример. А като добавим и решението за възнаграждението на един човек на фона на цялата ситуация......(имам чувството че некои хора сега от пресата разбраха за "те тая точно те" схема на хамериканците - даваш яки бонуси на шефовете за миналата година, когато резултатите са бомбастични, а всъщонст не е ясно техните дейстия дали са успешни в средносрочен и дългосрочен план. Явно досега не я знаеха, ама веднага влезнаха в час и взеха последния влак, щом е за източване...) плюс вече почти пълната липса на надеждата за голямото усвояване на еврофондовете, на базата на което по принцип това стана най-скъпата акция в историята...и картинката се заформя в този вариант. Е, сигурно може да има и неща, които не знаем, де, но това ми се струват достатъчно основателни за момента аргументи.

# 31
  • Мнения: 2 401
Не знаех, че е имало сплит.  Допреди година след сплит акцията рипаше трайно нагоре..  Laughing

# 32
  • Мнения: 497
Минзухар, волатилна значи точно това - отклонение от цената, независимо от посоката - то може да е повишение или понижение. Да, допреди година рипаше точно заради надеждата (инфраструктурата му е майката, да живеят еврофондовете и ...чувала си ги), сега пада заради изпаряването на тази надежда. Ето в това й се изразява волатилността - рипа, рипа, после обратно и движението е с доста голямо отклонение.

# 33
  • Мнения: 592
http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=11703 - нещо много взеха да говорят за падане на борда? как мислите?

# 34
  • Мнения: 2 401
Гледахте ли видеото  от поредната среща на инвестора: http://video.investor.bg/?cat=189&id=71499
Днес пак ще се гмуркаме  Confused

Ноти, за борда - не знам, честно казано. Не знам защо толкова се споменава, за мен тая тема не е актуална.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте,

Много мрачно това интервю... Бях се загледала оня ден в депозите, чудя се дали определени 6 месечни депозити няма да носят по-голяма доходност? Въпреки, че като гледам Софикса то повече няма на къде да пада. От друга страна към борсата няма особен интерес и не мисля, че до 1 година ще се случи нещо.
А вие какво мислите, пенсионните фондове какво правят сега, в какво инвестират?

# 36
  • Мнения: 592
Мизи - не подценявай този въпрос - да не стане една сутрин левчето от ония хартийки дето едно време баба ми ги нижеше на един пирон в една малка барачка на двора за общо ползване.  За депозитите знам че е най-доброто в момента за обикновения човечец да има доходност, особено ако го сравняваме с доходността от борсата. Там трябва да си корифей или да познаваш поне 5 директора от компании в Софикса за да направиш пари, ама с тия 445 днес не знам какви пари се правят. Без да ви стряскам снощи пак говорих с един такъв директор- според техните сметки кризата тепърва предстояла - направо не ми се и помисля този вариант.

# 37
  • Шумен
  • Мнения: 555
Здравейте,
относно борда отдавна го мислим. Лека полека обръщаме левовете в евро и долари. Имаме разни депозити в лева, но мислим и тях да обърнем (по-скоро аз натискам, че да не останем с пръст в уста). Скоро бях питала мъжо какво мисли. Отговора беше "Няма страшно". Само времето ще покаже обаче.
Относно кризата започвам сериозно да се плаша. В предприятията, добиващи и обработващи метали положението е трагично. В Шумен КТА Мадара, Алкомед и др. предприятия започнали да съкращават персонал, намалени заплати, намалена работна седмица и т.н. И няма да са само те. Тепърва започва да се усеща.  Tired

# 38
  • Мнения: 2 401
Егати и свободното падане днес, а? И в Инвестора народа се сви в миша дупка.
Все си мислех, че кризата вече е калкулирана в акциите и на на нашта борса, ама не.   
Кива, в  София  още в началото на лятото почнаха да намаляват обявите за работа в джоб сайтовете. Големите компании спряха да наемат нови хора, после почнаха и някои съкращения.. Не знам докъде ще стигне, някои от големите допускат криза по-тежка от най-тежката. В тая ситуация мисля, че е подходящо да се инвестира в нов бизнес.
Ето почнаха пак финансова пирамидки да се пробват, предлагащи нечувани форми за защита средствата на гражданите.. майтап де.   Ще видим, но хубавото е, че ще станем свидетели на нещо голямо, може би отварянето на нов раздел в световната стопанска история..  Mr. Green Ай да сме живи и здрави, хапване, пийване, и ..почивка 

# 39
  • Мнения: 592
Оооо, аз Ви го казах мисля преди, че кризата наистина тепърва предстои. Аз дори вече едно такова като 300 ми се вижда и затова, Мизи, ти казах че депозитите и валутата не са въпрос за подценяване, освен ако не инвестираш в представителство на някоя световна марка в БГ  Wink. Бизнес в момента ми звучи точно като - дайте да излъжем някой. невъзможен е в нормални норми да се развива, особено в БГ. Не че няма печеливш такъв, но... няма да е на нас  Sad

# 40
  • Мнения: 2 401
Бизнес в момента ми звучи точно като - дайте да излъжем някой.

То това си важи принципно за повечето бизнеси. Не съм съгласна, обаче, че  си струва само, ако се вържеш към световна марка. Напротив имам предвид  идеен дребен бизнес, който започнат и развит в смутни времена би имал реален шанс да стане сериозен и печеливш такъв. 
Гледам направиха няколко финта с акциите на Неохим днеска в последните минути.. Я споделете кой от вас вижда участниците в сделките.
И едно въпросче да ви въпросна: Ако знаете, че в следващите 5 години примерно няма да можете да си възвърнете инвестициите, ще продадете ли всичко на загуба сега или ще гледате мача.  Говоря за парите ви на борсата, т.е. тези до които не сте опрели.

# 41
  • Мнения: 4 784
Сори, ама докате се усетя и съм писал от профила на скъпата.  Мизи, ти да не ни изпитваш дали сме чели интервюто с тоа Алекси ли беше, Алексиев младока ли беше. Нали казва, че добрия инвеститор умее да продава на загуба, само че аз лично сега съм толкова вътре и като се има предвид че съм с малко пари които са за Бог да прости, надали ще продам. Но ако е друг и го удари зора- ще продава, няма начин! Все си мисля, че като порасне малкия Коко - за него ще са се възвърнали, ако не са фалирали като Кремиковци дотогава.
Неохима видях че са се сгромолясали, ама защо - не знам. Изп. директор ми каза че реално акцията им е 90 лв, ама нали знаеш за сухото и мокрото!

# 42
  • Мнения: 592
http://www.x3news.com/displayNovina.jsp?formid=24162 - те това, Мизи, е ключа към бараката!

# 43
  • Мнения: 497
Мизи, (нали може и аз така да те наричам), аз досега се държах като теле, няма сега тепърва да ставам оФца, демек ще продължавам да гледам мача (макар че доскоро не го и гледах даже), даже се триумя дали да не влеза пак със свеж ресурс, разбира се съвсем, съвсем ограничен този път. То трябва и да можеш да губиш, ако искаш да печелиш. Само че чуденката е голяма за момента сега или началото или април догодина (даже вече ми е все тая кое ще е дъното-дали на 300 или на 100-какво са някакви 100, 200 пункта в сравнение с 1200 /абе, тоя Нострадамус не е ли предсказал и това, нали  всичко дето ставаше, го беше предсказал/), повече ме притеснява избора на компанията, да не я сполети участта я на Химко, я на Кремиковци, защото времевия хоризонт ще е по-дълъг. 
Нотар, борда наистина взеха пак да го спрягат, ама някои го спрягаха даже и през 2006, та сега пак го извадиха от шкафа. До септевмри 2009г. според мен не може и дума да става, нали през юни има избори, да не са чалнати тия у парламента да гласуват такова нещо, ако трябва ще се разболеят колективно, ама няма да си извършат показно ритуално самоубийство. По натакък не знам, мисля че никой не може да каже отсега как ще се развие кризата.

# 44
  • Мнения: 592
Да, Казабланка, това е вярно за борда за 2006, но тогава точно за Станишев чух да го е казал - една събота ще обявя борда за паднал а ще се е запасил с евро, не знам. Ако знаех, ееехххххххх........
Сега по БТ сателитната се изказа едно нешенско синче - на един Д-градски директор /Жоре не си ти, не се шашкай  Wink - каза че кризата ЩЕ продължи да се задълбочава дори и в световен мащаб ПОНЕ следващата година. Така че Казабланка - задръж кинтите далеч от нашата борса засега, според мен и ги вкарай поне на лихва, да не си капо.
Мизи - това със световната марка го казах образно - няма значение какъв е бизнеса, щом има хляб в него, действай. Ние ставаме и за съдружници  Wink

Общи условия

Активация на акаунт