Докъде стига личното ви желание за контрол?

  • 1 893
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 515
Границите си си ги задала сама - параноята расте право пропорционално на количеството на парите.

# 16
  • на майната си
  • Мнения: 425
Решила съм, когато взема компютър на щерката да кача шпионска програма. Предполагам, че голяма борба ще падне със съвестта ми, но докато не стигне възраст да носи отговорност за себе си - просто ме е шубе.

# 17
  • Мнения: X
Покривам си млякото да не го лочат котките, заключвам си вратата, включвам си gsm-a и си взимам куче. Толкоз.

# 18
  • Мнения: 1 447
От това което авторката е изброила нищо не желая да контролирам.

# 19
  • Мнения: 166
Аз пък го възприех като въпрос докъде ми стига желанието за личен контрол /като контрол над себе си/. И бих отговорила. Способността ми да се контролирам отдавна надхвърли желанието ми да се контролирам.

# 20
О,някои  пловдивски бг мами  искат да контролират  дори  лелките в яслите.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338175.0

  Ама това е друга  смешна за мен тема  относно нечията биг брадърна  мания за контрол.

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 21:41 от пловдивчанка

# 21
  • Мнения: 122
Аз не ставам за контрольор... ама ич...  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 183
Хич и не искам да се замарям с такива неща.
Не ме и влече!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 840
Докрай.
Ако ме интересува обектът.
Ако интересът ми е финансов.

# 24
  • Мнения: 494
 О, не! Абсурд! Мразя дори мисълта за изброеното от авторката. Не бих го причинила нито на себе си, нито на който и да е от близките ми. Това не е контрол, а е чиста обида, дори гавра с личността на човек.

# 25
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
Влезеш ли в таз иматрица, моментално се самоопределяш като жертва. Дебненето, подслушването, четенето на личните пощи, хакването на месинджъри, преравянето на портфейли и т.н. са признак само на несигурност, ниско самочувствие и страх. Не бих жертвала самоуважението и спокойствието си заради фалшивата представа, че контролирам ситуацията. А и дори да успееш да проследиш всеки детайл от живота на партньора, не можеш да контролираш мислите му.

Напълно съм съгласна.
В един кратък период от живота ми ми се случи, и се чувствах много, много зле. На дъното, и омърсена.

# 26
  • Мнения: 4 380
Влезеш ли в таз иматрица, моментално се самоопределяш като жертва. Дебненето, подслушването, четенето на личните пощи, хакването на месинджъри, преравянето на портфейли и т.н. са признак само на несигурност, ниско самочувствие и страх. Не бих жертвала самоуважението и спокойствието си заради фалшивата представа, че контролирам ситуацията. А и дори да успееш да проследиш всеки детайл от живота на партньора, не можеш да контролираш мислите му.

Това е. Peace Същото важи не само по отношение на партньор, но за всички, включително контрол над деца и тинейджъри. Контролиращите хора са с психологичен проблем, граничещ понякога и с психиатричен,  и имат нужда от терапия.

# 27
  • Мнения: 2 018
И аз си помислих, че темата е за ... секс, наркотици и рокендрол  Whistling

BirdsFlu, тази тема по повод камерите в детските градини ли я пускаш?

# 28
  • Oslo
  • Мнения: 659
Хич ме няма по тая част...дори като ми обяснява мъжът ми къде и с кого е бил и какво е правил, слушам с едното ухо... Ако иска, може да ме лъже както му падне , и изобщо няма да разбера. Нямам амбиции да контролирам каквото и когото и да е. Даже и при децата над определена възраст залагам на самоконтрола.

# 29
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
от нула до безкрайност според зависи.

Общи условия

Активация на акаунт