Бойко Борисов: София е най-добрият град за живеене

  • 4 866
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
На мен Банкя повече ми харесва за живеене...на бат Бойко също  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 1 783
"Искаш ли да се бориме и със саби да се колиме"  - това ли е целта на темата.

Боре, стой си там, където си, в София е гадно, не припарвай, моля те! Кажи го  и на останалите около теб.

# 17
  • Мнения: 2 891
Ахаха, виждала съм на живо нещастния ситроен. Дупката още стои.

# 18
  • Мнения: 12 666
Ще речеш, че в никой друг град няма дупки по улиците и боклуци.  Ама дай пак да поплюем по София.

# 19
  • Мнения: 984
Jarita, пиле шарено, Simple Smile Вашту кмет е всеки ден по тИлИвизията. Ташту кмет поне не досажда ежедневно. Няма нужда от борисовия болд да си направя изводите. Големи варненски фирми си плащат данъците в София. Ти за твоето кучЕ къде си плащаш данъците и плащаш ли изобщо? Живееш в краен квартал, сигурно и вашите са пришълци, айде сега. Peace Hug

# 20
  • Мнения: 1 479
Има по красиви по добри градове за живеене,но този народ защо ли все към София приижда? newsm78
 А прииждащите са на принципа : Дойдох,видях,останах. #Crazy
  Peace

# 21
  • Мнения: 32
Това е поредната тема, в която хората дошли от провинцията ще обясняват колко гаден, мръсен, отвратителен град е София. Натоваренко и стресово било. Как няма места по детските градини. Колко са противни и мързеливи софиянци и най-важното!!! - как ако не са хората от провинцията всички в този град ще умрем от глад...

# 22
# 23
  • Мнения: 2 407
На мен си ми харесва, на който не му изнася да пали и бяга!

# 24
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
трябва да ме е .... луд, да си оставя хубавото жилище на 5 мин. от работа/поликлиника/магазини и пр. удобства ( и на 40 мин. от морето) и да се забия в този прекрасен за живеене град. не, благодаря.

# 25
  • Мнения: 73
Според мен кой кьдето е роден там му е най мило.Аз сьм родена в София и според мен това наистина е най-добрият град за живеене.Но както и в другите градове и София има свойте проблеми много от които си ги сьздаваме ние хората.

# 26
  • Мнения: 46 520
Въпрос на вкус. Съгласна съм с него.

Това е поредната тема, в която хората дошли от провинцията ще обясняват колко гаден, мръсен, отвратителен град е София. Натоваренко и стресово било. Как няма места по детските градини. Колко са противни и мързеливи софиянци и най-важното!!! - как ако не са хората от провинцията всички в този град ще умрем от глад...

Напротив, казвам точно обратното.

# 27
  • Мнения: 523
Това, че е получил лично приза не му дава право да хули и обижда всичко и всички "прииждащи", защото от техните заплати ТОЙ си получава заплатата и общинските му съветници също. Баях тъпото парче. Tired

Нашият кмет поне не ходи и не плюе в купичката от която яде. :е:

Това с "прииждащите" е голяма простотия наистина. Изобщо не отива на столичен кмет да говори такива неща.
Споровете стари граждани на София срещу нови такива са безсмислени. И старите жители на София са прави да недоволстват, но пък от друга страна "пришълците" също едва ли са давали мило и драго да се установят в София , понеже виждаш ли там е много хубаво и е "куул" да си софиянец. Няма такова нещо. Хората отиват там, защото има работа. А там има работа, защото всичко ново се прави в София и всяка компания се установява там. Нещата изобщо не зависят от обикновените граждани. Това си една погрешна  политика на общините.
Има нещо, което винаги ме е учудвало. Защо всички инвестиции и централи на компании/банки се установяват в София? Например, вече има три мобилни оператори и предполагам и на трите централите са в София. Също така, от всички банки в България, само една е с централа извън София. Почти с всички сфери е така, с малки изключения. От там идва и натрупването на хора в столицата. Ще кажеш, че в България няма други градове. Има, и то много хубави - Русе, Пловдив, Стара Загора, Варна , Бургас, Велико Търново и още много......Просто не е мислено навреме да се създадат стимули за установяване на бизнес по другите градове, а в София да са ограничени чрез  данъци, такси и др. подобни.  Така и цената на труда и наемите на помещения щеше да излиза по-евтино на фирмите. Да не говорим, че другите градове нямаше да западат, както се случва сега. Също, сигурна съм, че много хора от София щяха да се местят из страната. С нивото на технологиите в момента, както и централизирането на голяма част от операциите, не виждам каква е причината централа на една банка или мобилен оператор да бъде извън София.
Голяма глупост, останала още от далечни времена е съсредоточаването на почти всички университети в София. Според  мен, много по-добре е престижните университети да са  в малки и спокойни градчета, като Троян например. Не е задължително всичко да е в София.
Иначе по-старите жители на София има за какво да ругаят, но да се радват, че засега все още има пришълци от другите градове, защото иначе щеше да се внася работна ръка от "третия свят" и тогава хептен щеше да е „осрано” положението.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това е поредната тема, в която хората дошли от провинцията ще обясняват колко гаден, мръсен, отвратителен град е София. Натоваренко и стресово било. Как няма места по детските градини. Колко са противни и мързеливи софиянци и най-важното!!! - как ако не са хората от провинцията всички в този град ще умрем от глад...
Аз съм от провинцията и поради причините изброени горе не съм се довлякла в София.
Бих отишла в Бургас, Пловдив, Варна, но в София няма да живея.

А не се ли опитваш да обърнеш темата на - моля ние софиянци едва дишаме заради нашествието на провинциалисти. Защото аз прочетох повече оплаквания на столичани.

# 29
  • Мнения: 12 666
Това е поредната тема, в която хората дошли от провинцията ще обясняват колко гаден, мръсен, отвратителен град е София. Натоваренко и стресово било. Как няма места по детските градини. Колко са противни и мързеливи софиянци и най-важното!!! - как ако не са хората от провинцията всички в този град ще умрем от глад...

А тези, които още не са дошли, ще обясняват как за нищо на света няма да живеят в София.

Общи условия

Активация на акаунт