Тайната на дългата и здрава коса - 48

  • 33 347
  • 406
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 965
Здравейте, момичета! Ами аз отделих едно така да се каже порядъчно време (почти два часа), докато вършех други неща, да попрочета изпуснатите страници от темичката.
Първо, добре дошли на всички нови попълнения и успех!  Peace

Решила съм да си купя продукт, който да предпазва косата ми от сешоари, преси и тем подобни вредители. След като попрочетох в друга темичка за това, се спрях на това - http://hair2007.bg/product_info.php?manufacturers_id=23&products_id=651 . Дали имате впечатления от марката или конкретни продукти?  Rolling Eyes
Това също ме блазни мнооого... http://hair2007.bg/product_info.php?manufacturers_id=23&products_id=647
Какво мислите?

black_ice, да те питам за тези ампули с алое - и аз ги търся от известно време, не съм намерила още. На лицето как ти се отразяваха?

Lexi, много благодаря за интересния линк, който пусна на миналата страница (http://lechebnik.net/index.php?item_id=58). Впечатление ми направи това с ампулата магнезиев сулфат, която да приемаме всеки ден за общо подсилване. Има резон и сериозно ще се замисля за този вариант.   bouquet

# 376
  • Мнения: 304
Здравейте! Прегледах темичката страхотна е!
искам съвет от вас ако може. Подходяща ли е тази маска:
1. 1с.л. ракия;
2. 1с.л. бадемово масло;
3. 1с.л. кисело мляко;
4. 1с.л. мед.
Косата ми е мазна, и като метла Sad




р.s.в аптеките продават ли травитаминол?

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 09:38 от master333

# 377
  • Мнения: 77
Тривитаминола се продава само във ветеринарните аптеки.Как така косата ти е хем мазна ,хем като метла?(метла се казва на суха коса)
За маската ще ти кажат по опитните .Аз си бях направила една миналата седмица и бях сложила много изсушаващи съставки -резултата беша трагичен.Момичетата казаха ,че ако ти е мазна не трябва да слагаш много изсушаващи неща защото се омазнявала още повече.

# 378
  • Мнения: 1 282
master333, от 4 съставки, 3 са изсушаващи.  Rolling Eyes Наблегни на повече масла и една изсушаваща например.  Rolling Eyes

Косата може да е мазна- в корените, а като метла- по дължината. Според мен такава комбинация е възможна. И именно поради тази причина ти трябват повече масла в маската. Лично мнение.

# 379
  • Мнения: 1 365
Здравейте и от мен! Добре дошли на новите момичета!!!   bouquet
Тривитаминола се продава и във ветеринарни лечебници и във ветеринарни магазини...  Peace Аз не изхвърлям тривитаминола, след като му изтече срока. Просто гледам да го използвам за най-кратък срок... даже понякога се мажа само с него  Embarassed /от мързел и от липса на време/. Сега ще се маскирам - и косата и лицето, но още се чудя какво да сложа в маската.
За алоето - слагала съм си на косата след измиване до следващо измиване, но беше от ампула. Не знам от прясно изстискан сок как ще се чувства косата. Тези ампули, които си бях купила са за инжекции и струваха около 0,70лв едната. Купих си ги от обикновена аптека. Честно казано не си спомням дали имаше ефект...  Thinking
Някоя дали е пробвала маската със сок от картофи против косопад? 2 с.л. сок от суров картоф, 1 с.л. мед и 1 с.л. оцет? Това е последният вариант на тази маска, който намерих. Чудя се дали да си я направя, но като добавя и тривитаминол  newsm78 Ако има ефект, ще пиша...  Peace
master333, и аз мисля, че трябва да наблегнеш на мазните съставки!!!   bouquet  Моята коса е с мазни корени и сухи краища, но винаги слагам повече масла в маската, защото като сложа повече от изсушаващите съставки, ми се омазнява по-бързо, а краищата са  ooooh! направо за ножица...
Анелия85, на мен всичкти продукти, които са без отмиване, ми омазняват много бързо косата...  Tired

# 380
  • Мнения: 1 282
Аз трябваше да пиша за сока от алое, ама забравих.  Blush Косата ми беше измита и чиста, както казах и суха. Нанесох сока по скалпа, но косата не се омазни. За ефект едва ли може да се говори от първо нанасяне. Но мама ми каза, че лечебните свойства се проявявали чак на третата година от живота на растението.  ooooh!
Деси, матирането? ПОлучи ли се нещо?


Прочетох няколко статии за алоето, но никъде не пише, че свойствата му се проявяват на третата година.  Peace

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 11:31 от anastangelche

# 381
  • Мнения: 1 365
С матирането нищо не направих, но днес пак ще пробвам!
И аз знам, че алоето трябва да е дори на 4 години самото растение, за да е полезно. Сега си търся 4 годишно алое да си купя, но нещо чувам за фантастични цени...  newsm78

# 382
# 383
  • Мнения: X
master333, от 4 съставки, 3 са изсушаващи.  Rolling Eyes Наблегни на повече масла и една изсушаваща например.  Rolling Eyes

Косата може да е мазна- в корените, а като метла- по дължината. Според мен такава комбинация е възможна. И именно поради тази причина ти трябват повече масла в маската. Лично мнение.
Моята коса е точно такава. Дори и една изсушаваща съставка да сложа, пак се изсушава. Затова слагам само тривитаминол и масла и става много мекичка. Напоследък слагам и ракиен извлек от корени от коприва, но първо нанасям ракията с памуче само на скалпа, а после мажа с маслата, за да не ми изсуши ракията по дължината.  Peace

# 384
  • Мнения: 1
аз си слагам само тривитаминол, рициново масло и 1 жълтък, нали ефекта ще си е същия като с оригиналната маска с тривитаминола newsm78

# 385
  • Мнения: 965
Анелия85, на мен всичкти продукти, които са без отмиване, ми омазняват много бързо косата...  Tired

Деси, в интерес на истината аз също не съм ползвала кой знае колко продукти без отмиване. Втривам само ампули в корените. Въпросният спрей обаче ми е крайно необходим, тъй като ползвам сешоар, много рядко преса.. а това е ужасно за косъма. Ще го пробвам.

master333, и според мен трябва да добавиш повечко масла. Повечето момичета тук сме много доволни от кокосовото масло. Ако не си го пробвала да знаеш, че се разтапя от телесна топлина, защото е твърдо. Аз лично съм много доволна от него, любимо ми е  Flutter

отивам да видя всички шампоани, които имам, дали съдържат Онази съставка  Twisted Evil

# 386
  • Мнения: 1 365
Маската всеки си я прави по свой вкус.  Peace Аз обикновено слагам каквото имам налично за момента. Ти ще си прецениш дали ти се отразява добре тази маска или ще промениш нещо в състава. Можеш да добавиш още някое и друго масълце...  Peace
Момичета, да ви се оплача, че на мен бадемовото масло изобщо не ми действа добре на косата.  Tired Нито й подобрява вида, нито нищо...  Tired затова и спрях да си го взимам и да го ползвам. Рициновото ми се отразяваше много добре преди, но скоро не съм си добавяла от него в маската...  Thinking Сега ще си направя един списък и бегом марш до аптеката  Joy Изстисках си сок от картоф, сложих вътре малко тривитаминол, оцет и розов еликсир /нещо подобно на мед, но от рози - нямам мед.../ След 20 минути съм в банята... Нямам търпение да видя резултата  Flutter

# 387
  • Мнения: 77
Момичета ,казахте ,че ползвате Фиторум ама той не е ли за суха коса?

# 388
  • Мнения: X
Аз имам въпрос - всяка ли обла четка става за придаване на обем, или има някаква специална за обем?

# 389
  • Мнения: 1 282
Зависи от дължината на косата, облаче. На мен ми трябва по- голяма кръгла четка. За по- къса коса, по- мъничка четка.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт