Тайната на дългата и здрава коса - 48

  • 33 342
  • 406
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 159
Сега прочетох, че сокът от алое е много полезен и за косата. Спомням си, че преди си мажех лицето. Дори се продава на ампули. smile3521

Искам да ви попитам нещо. Моя позната има косопад, който не се повлиява от "Себорал Форте", маски и ампули. Интересува ме каква беше онази маска с чесън и на колко време се прави. Миризмата само на мокра коса ли се усеща?

# 361
  • Мнения: 77
За чесъна знам от майка ми и от колежки, че се втрива само сока в корените.Преди майка ми е имала големи петна опадала коса- на нервна почва и се е мажела с чесън-разделя скилидката ( с ръце не с нож) натърква в сол и натрива поразените участаци .Мирише когато е мокра или дори леко влажна
Да ви попитам какъв шампоан на Фито да си взема?видях в аптеката че имат номера(може и да не е било шампоан ,не видях добре  Embarassed).Косата ми е горе-долу нормална само краищата са малко по -сухи

# 362
  • Мнения: 159
Geri1977, благодаря за информацията. На колко време трябва/може да се прави маската?

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 19:00 от black_ice

# 363
  • Мнения: 277
Фито и Фитовал са две различни марки.А за Phytorum съм чувала само хубави неща  Peace Обемна,бляскава коса,такива работи  Grinning

# 364
  • Мнения: 77
За маската моята фризьорка ми каза ,че се е мазала през ден.За шампоана не знаех ,че са Фито и Фитовал  Embarassed  Мис арк за кой говореша ,че е без онази вредна съставка ?

# 365
  • Мнения: 1 282
Фито и Фитовал наистина са различни марки. Фитовал не е шампоан на марката Фито.  Mr. Green

Купих си две ампули на Дениз- едната с пчелно млечице за сила и жизненост на косата,а другата е за изтощена коса и гъстота.
Гледах и ампулата Ербекрин или там както се води, ама не посмях да я взема, защото пишеш, че е за силен и тежък косопад.  Thinking

Имаше и олио от Орхидея, но не си купих, защото продавачката каза, че не знае как се ползва. Сега ще поровя в нета, ще видя какво има като инфо и тогава може и да си купя.  Mr. Green
Намерих инфо- без отмиване е. Следващия път ще знам. Ето един линк : Щрак!

# 366
  • Варна
  • Мнения: 13
Здравейте, мили дами!
Чета темичката от доста време и с голям ентусиазъм започнах маската с тривитаминола, но сега имам малки притеснения, защото забелязах (след 2 седмици приложение), че след измиване скалпа доста ме сърби. Пробавах с различни шампоани да отмивам: Eucerin, Wash&Go, но във всички случаи ме понасърбява доста  Confused
Моля за съвет дали случайно не я забърквам както трябва, ето какво слагам аз:
2 с.л. тривитаминол
2 с.л. масла (бадемово, жожоба на Икаров) вместо мас
1 с.л. мед
1 с.л. сок от лимон (вместо оцет)
2 с.л. кисело мляко
1 с.л. алкохол (домашна ракия Simple Smile )
Веднъж разнообразих с хума (не ми допадна много как усещах косата си после), друг път с таблетка аспирин..
Много ми се иска и аз да се отчета със страхотни резултати, но дискомфортът със сърбежа малко ме спира и сега съм се намацала само с бадемово масло.
Ще съм мнооого  newsm20 благодарна, ако ми помогнете със съвет дали да не променя нещо в състава на маската?
И благодаря за страхотната тема  newsm74

# 367
  • Мнения: 277
Предполагам,че е от лимоновия сок,той е киселина все пак,но пък и доста изсушаващи съставки има...Някои хора получават дразнения от меда или от маслата...
Моят съвет е да си направиш същата маска,само че без киселото мляко и меда,а на мястото на лимоновия сок да сложиш водка или какъвто алкохол имаш.Може и предварителтно да си сложиш мед на лицето,за да разбереш дали ще е удачен и за кожата на главата.Ако всичко е ок,добави и него.Кажи после дали и след маската в този вид получаваш дразнения.

# 368
  • Мнения: 1 282
Здравейте, мили дами!
Чета темичката от доста време и с голям ентусиазъм започнах маската с тривитаминола, но сега имам малки притеснения, защото забелязах (след 2 седмици приложение), че след измиване скалпа доста ме сърби. Пробавах с различни шампоани да отмивам: Eucerin, Wash&Go, но във всички случаи ме понасърбява доста  Confused
Моля за съвет дали случайно не я забърквам както трябва, ето какво слагам аз:
2 с.л. тривитаминол
2 с.л. масла (бадемово, жожоба на Икаров) вместо мас
1 с.л. мед
1 с.л. сок от лимон (вместо оцет)
2 с.л. кисело мляко
1 с.л. алкохол (домашна ракия Simple Smile )
Веднъж разнообразих с хума (не ми допадна много как усещах косата си после), друг път с таблетка аспирин..
Много ми се иска и аз да се отчета със страхотни резултати, но дискомфортът със сърбежа малко ме спира и сега съм се намацала само с бадемово масло.
Ще съм мнооого  newsm20 благодарна, ако ми помогнете със съвет дали да не променя нещо в състава на маската?
И благодаря за страхотната тема  newsm74


Всички тези съставки са изсушаващи => сърбежа може да се дължи на това. Или намали количествата им, или слагай по един продукт в маската като ги редуваш, или прекрати употребата им. Успех!   bouquet

# 369
  • Варна
  • Мнения: 13
Супер сте - бързи и полезни   Hands Clap omm
Явно съм прекалила с изсушаващите съставки, ще пробвам според съветите и ще докладвам Simple Smile
Напред към по-хубавата коса!!! Joy

# 370
  • Мнения: 337
Trufel, сложила  си много изсушаващи съставки, може от прекомерното изсушаване да ти се е раздразнил скалпа, мен лично не ми понася лимона на скалпа.

anastangelche, това ли е олиото   http://www.nisea-bg.com/i.php/products/view.html?iid=1885&cid=107  ?

geri1977 , и аз съм много доволна от Фиторум.
 bouquet bouquet bouquet

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 19:15 от плами*

# 371
  • Мнения: 1 282
Точно това е. Искаше ми се да си взема от всички видове ампули и т.н, ама  Money.

# 372
  • Мнения: 2 453
Момичета сигурно е коментирано но не мога да намеря, бихте ли ми казали ако не употребите тривитаминола за 28 дена изхвърляте ли го-нали толкова му е годността? Този път не бях сериозна правих си два пъти маска и зарязах и сега имам половин шишенце което не знам мога ли да го използвам или да го хвърлям.

# 373
  • Мнения: 1 282
Просто може би няма да действа със същата сила, но аз не го хвърлям, ако се случи да минат 28 дни и не съм го употребила.  Peace

# 374
  • Мнения: 277
мис арк,как мога да преброя колко косъма ми падат дневно?Трябва цял ден да стоя вързана или...  Blush

Общи условия

Активация на акаунт