17 повода за празнуване във Франция

  • 16 728
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 241
Бонжур и от мен.

Мария, не е лоша идеята за една почивка на топло. Аз ще си чакам коледното пътуване към БГ (което определено не е топло, но поне при семейството).
В този ред на мисли не се оплаквам особено от отношението на приятелите ми, то верно и повечето са по чужбина, но и тези в БГ не мислят, че тук сме без проблеми. С роднините е друго - половината мислят, че тук е супер, другата половина, че не е като в БГ.

Роца, добра програма си спретнала - само да не беше тооолкова студено Wink

Мистик, елегантен мъж - браво. Моят отказва да носи каквото и да е по-различно от дънки и тениска (независимо от сезона) през уикенда, защото иначе е само в костюм, но аз гледам да не го тормозя, че не бих искала на мен да ми се дава акъл какво да си обличам Simple Smile

# 16
  • на езерото
  • Мнения: 263
  Здравейте  и от нас Heart Eyes
 Мише, лек път  и бърза адаптация на немска земя Heart Eyes
 Мистик, радвам се , че ти е харесало пожеланието ми, може би защото и аз съм скорпион  Wink
 Мариакара, взимай билета и не му мисли, ще ти е студено но ще си прекараш чудесно!
 Аз лично се чувствам доста добре в БГ, по скоро не си представям живота си тук, слушам БГ радио често , информирам се за нещата който стават.Тук обаче определено се чувствувам не на място, леко като марсианска Confused Нормално е да Ви завиждат съгласете се с мен, ако си бяхте в БГ и си бяхте намерили хубава работа с добро заплащане , карахте хубава кола ще ще да е абсолютно същото то.Естествено че любопитството към вас е по голямо, Вие сте там в непознатото, романтичното ( насадено от филми те)...Преди години бях за една година на специализация в Италия , връщайки се  в БГ една позната ме пита: Всички ли Италианци живеят така добре и в такива големи къщи , както във филма "Отдаденост" Shocked
 

# 17
  • Мнения: 1 325
Цооп в новата темичка Grinning , Роца благодарим за което Hug
Sleeping beauty, наистина траспорта е добре организиран , но с малко бебе и багажи аз бих предпочела такси ако не е много скъпо до там.Аз може да се включа в разходките из Париж в един от двата дена но ще ти пиша допълнително.

# 18
  • Мнения: 3 241
Пинка, защо така се получава, че не се чувстваш добре. Питам не от любопитство, а защото ми стори, че лъха тъга от поста ти. Не си спомням - от скоро ли сте тук или не? Има ли симпатични хора около вас?
Аз почнах да се чувствам съвсем добре чак като почнах да работя, преди това си беше тягостно  Confused

# 19
  • Мнения: 145
Здравейте, френски мадами!
Извинявам се, че нахлувам в темичката ви, но имам нужда от вашата помощ. Предстои ми пътуване до Страсбург в средата на декември. Въпреки, че е служебно се налага сама да си осигуря хотел и да си направя резервация. Много ви моля да ми помогнете с някакви предложения за хотели, които все пак да не са много скъпи. Както и най-лесен вариант за полет от София. Благодаря ви предварително и се надявам да не ви затруднявам много.

# 20
  • Мнения: 1 194
Днес Мишето и четата трябва да са пътували към Германия. Дано пътуването е минало леко с тези снегове и ужасии.
Бонбонела, не мога да ти помогна за Страсбург, дано някой страсбуржоазка ти е писала вече.

# 21
  • Мнения: 233
Роца, благодаря ти мнооого за изчерпателния отговор!!  Hug
В Метрото няма ли асансьори?  newsm78 Картата на метрото и автобусите е много добра, но за мене е като тъмна Индия  Blush Ще я покажа на мъжа ми, той вероятно ще се ориентира по-добре от мен. Wink

Явно наистина има много места за разходки из Париж. Само дано времето се оправи малко другата седмица!  Praynig

mari_rus, ако си свободна, ще се радвам на съвместна разходка из Париж. Пиши ми на лични, когато решиш.
Има ли и други мами в Париж?  Grinning

# 22
  • Мнения: 85
Бонжур и от мен в новата тема  Grinning
Присъединявам се към черпещите този месец - имам си две скорпиончета в къщи  Laughing
Да са ни живи и здрави Hug!!!
Мариякара, и ние отбелязахме десет години от завършване на студентството, та си заслужава да отиде човек да си види "колегите"Simple Smile)
значи сме наборки с тебе, а  Wink
И при вас ли е толкова студено, момичета; бррр

# 23
  • Мнения: 1 325

Честит Хелоуин Hug
Sleeping Beauty , писах ти на лични.

# 24
  • Мнения: 1 194
Исаве, много хубави снимки от лятото. Малко топлинка при тези зимни температури. Аз съм малко по-старичка от теб, ти бързо си се справила с науките;-)))Моята история с ходенето в Бг стана много смесхна, още не мога да намеря приятелката ми да потвърди дали наистина има нещо организирано или беше само идея... Joy

Слеепинг бюти, дано малко се стопли времето в Париж , както предвиждат, че тук е хванал някакъв ледников период. Иначе и аз съм близо до Париж, но нямам капка свободно време от работа, няма да мога да се разходя с вас из Париж...

ПС. Ами честит Хелоуин, за който го празнува. Ние лично не, поне за сега, като пораснат децата може и да ми разяснят какъв е точно този "празник" ...

# 25
  • Мнения: 702
Идвам да се разпиша в новата тема и аз  Laughing

РоцаКамбанката ти има 2 планети  Марс и Венера в Скорпион което я дарява с доста качества от съответната зодия  Wink М
mariakara И Габи е с твоето разположение на планетите в Близнаци и тя но без Асцедента при нея
Не е задължително да е лошо  Peace нужни са изчисления все пак
Приятно изкарване в БГ ако тръгнеш   bouquet

Сбъдваща Снимката но момчетата на аватара ти е страхотна и малко тъжна  Heart Eyes
Успех на новото място

Такива студове от Франсата не съм очквала Пукиасах оня ден Simple Smile

# 26
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 640
Добър ви неделен следобед Simple Smile

Ето и първата ноемврийска годишнина от мен - преди 10 години на този ден кацнах на Роаси въоръжена с един куфар, много ентусиазъм и нямаща и най-малката идея, че ще остана тук доста по-дълго от първоначално предвиденото  Laughing
Една виртуална почерпка по случая :


Дано Мишето и фамилия да сеа пристигнали благополучно, че то наистина в тия студове и снегове... При нас поне малко се позатопли днес - от 4 стана 10 градуса  Laughing

Sleeping beauty - има асансиори и ескалатори в метрото, ама не на всяка станция.

Mama Svetli, мерси за разяснението - доста неща ми се изясниха zа характера на моя малък дзвер:).

Mariakara, последно ще има ли купон?

Iventse, заминаха ли си гостите?

Вече почнахте ли да си правите плановете за Коледа и Нова година? Аз засега знам само че ще съм в отпуска Simple Smile - и това не е лошо Simple Smile. Но поне подаръците за Камбанката са купени - минахме през Toys'r'Us преди да нахлуят тълпите.  Grinning

# 27
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Много мра4но време  Confused Жалко за децата, които са ваканция, а не могат да се наиграят на воля.

Мише, как мина великото преселение на народите Laughing

Моми4ета, я ми разяснете как стои въпроса с тези астрални  карти, откъде знаете вси4ко това за характерите?

Роца, 4естита ти годишнина   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 194
Роца, честита ти десетилетка! Водиш ме с 11 месеца старшинство... Bonne continuation Laughing!

Аз планове за празниците нямам кой знае какви. Едни приятели от Испания (българи)щяха да идват на гости за седмица, ама се размина Sad, проблем с отпуски. Аз също съм две седмици в отпуск и идеите да идем някъде ги зарязах, не ми се пътува в студовете. Така че сме в къщи, мирно и кротко. Нямаме и баба по празниците, та няма и сортита за нас с татито. Ако има желаещи , може да направим групово посещение на Cité des enfants na Villette например през седмицата м/у празниците.А относно подаръците, сега съм нещо революционно настроена защото моите деца с играчки не се занимават:за подарък ще имат мебели за детската. Все няма бюджет за това, сега ще използвам полагаемите им се коледни еврота  в Икеа или Конфорама.
А нашето студентско парти ще е в сюспенс:довечера ще разбера, че приятелката ми на конгрес в Пловдив. ама май е опечена работата и това ще ми е коледния подарък Wink. казвам даже на майка ми, тя пак недоволна, малко и било една вечер в къщи. М/у никакво ходене до следващото лято и една вечер декември, все пак второто е за предпочитане , ама все няма угодия Simple Smile

мама Щрумф, и аз не ги разбирам астрологиите и не очаквам звездите да решават, че с този безнадежден профил...
Вярно, че децата доста поскучаха тази ваканция. Яна чака с нетърпение да свърши.

ПС. Стискайте палци да ми стане кекса дето го пека. От две години не съм правила и дано не излезе права свеки, че вси&ко що готвя е добро само за боклука... Confused
А Мишето нямат нет още, ще чакаме новини

# 29
  • Мнения: 3 241
Роца, мерси за почерпката. 10 години, ми то и на мен си ми станаха почти толкова извън БГ, но по-малко тук. Как лети времето.
Наздраве за времето и авантюристичния ни дух Wink
Гостите си заминаха, водихме ги на 2 шатота по Лоара и на Дисни студиос. Р.д. мина също, всичко наред. И договорът за работата ми удължиха за още 3 месеца, така че дерзаем. До края на януари сме ОК, после да видим. Най-вероятно ще сменят. Ама нека има динамика Wink

Мария, тва вашето парти не съспенс, ама направо зоната на здрача.

Коледа и Нова година в БГ, ама не знам точно какво ще се прави.
Дано поне се поглезим вкъщи, че почна да ми се ще да се поразсея малко.

Другите да не ги затрупа снега някъде, къде изчезна Шомон?

Айде, отивам да гледам сериали (сестра ми ми донесе от БГ - на английски, да поддържаме Wink

Общи условия

Активация на акаунт