17 повода за празнуване във Франция

  • 16 746
  • 306
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 49
Здравейте моми4ета,аз бая време се изгубих.Но имахме гости от БГ.Свекитата дойдоха за около 10 дни.Донесоха бг вкусотийки.Надявам се и на тях да им е харесало.Ходихме до Париж и Лил,но все на бързо,4е беше много студено,ина4е можехме да организираме някоя срещи4ка.

Сега бягам да из4ета ,4е доста сте изписали и трябва да наваксам.
Поздрави на вси4ки!

# 76
  • Мнения: 847
Здравейте мадами , 4естито със закъснение на рожденниците и вси4ки празнуващи.
Снимките на Желана и МариРус са много хубави - пу-пу. Grinning
Имам едно питане и нужда от информация за Париж ,ако можете да ми помогнете.
Интересува ме клиника или болница , която да практикува раждане във вода...става въпрос за около 20район ,но може и някъде другаде....
Хайде до скоро , ще съм ви много благодарна за инфото за болницата  Peace.
За курсовете по френски - има една тема в подфорума Хоби за френския език и са дали линкове с разли4ни упражнения.
Хайде успешна нова седмица от мен!  bouquet

# 77
  • Мнения: 1 017
Здравейте,

Голямо  четене и гледане на снимки падна Simple Smile)( много ми харесаха снимките Simple Smile) пак да показвате  Wink

Поздрави за всички рожденици и именици!!!

Да сте щастливи, здрави и обичани! Hug  bouquet Hug  bouquet


Роца, ти нали си на постоянен договор какво се плашиш, е верно че си е друго да работиш близо до дома ама пък може следващата да е по близо и по-хубава и по-добре платена!!! Не унивай всичко ще е наред.

Ние пък "правим мост " утре и ще мързелувам Simple Smile)) умирам от кеф!!! За съжаление Митко е на училище и не можахме да излезем извън Париж за тези 4 дни, но пък нищо неправенето ми доставя не по-малко удоволствие Simple Smile)) Запалила съм се по една Зелда на Уии-то и няма отлепяне, чак скъпия ми заговори как било опасно ако съм се пристрастяла Simple Smile))

Шомон, аз съм с такъв тип фурна и искам да ти кажа, че просто трябва да забравиш традиционния начин на печене с нея. Голяма мъка беше докато свикна, а и още не мога доста неща да ги докарам както трябва. Аз лично бих предпочела нормална печка, но пък в моята кухня тук, няма място за такава, та се налага да се пригодявам.

Мариакара, това с името на Яна е много досадно, и аз си мисля, че е по-добре да се опитате сега да поправите това, та да не и правят въртели за в бъдеще, но пък нямам идея как да стане най-бързо.

Исках да ви питам, някой поръчвал ли е онлайн цветя за България? Кажете идеи и препоръки, че мама има рожден ден скоро и искам да и изпратя цветя, кано не мога да отида лично да и ги занеса  Confused.

Поздрави и целувки на всички!!!

# 78
  • Мнения: 24
Здравейте отново,
Мелинда - поздравления за малката принцеса, каква страхотна новина Hug, сигурно сега ще се впуснеш спокойно в шопинг на бебешки мини дрешки, измислихте ли вече име? И аз имах проблеми
 с моя компютър, на теб вече ти се оплаках,  ако някой знае какво да направя в този случай да се обади - моя скъп компютъp от месеци се опитва да направи миз а жур на Windows Vista Service Pack 1 , та постоянно ме тормози с този скапан Pack и не става, и не става.
Роца точно за тази боя става въпрос, като се изключи тази малка изненада, съм доволна от качеството и бързината, само 10мин, като въобще не е агресивна за
кожата на главата. Дано всичко да се уреди с работата ти, може пък настина да излезе някой по-добър вариант, както са казали хората - всяко зло, за добро.
Жалана ти искаш от първия момент да проговориш и да разбираш всичко, въоръжи се с много търпение и постоянство. Важното е да се отпуснеш да говориш, без да ти пука за грешките, а граматиката - леле мале, някои неща още са ми мътни, колкото и да ми ги обясняват. Моят пък мъж ми разправя, може и да преувеличава, че често му се налагало да поправя правописни грешки на шефовете си, които са по принцип кадр супериор .

Мария - колко много ми харесва Италия, Рим е невероятен град, само като си помисля и си представям, че хапвам паста в някое старо кафе, а после изяждам едно голямо тирамису, ако има снимки после с удоволствие ще ги разгледам.
Поздрави на всички    Wink
 

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 08:42 от kookai

# 79
  • на езерото
  • Мнения: 263
  kookai , определено смятам , че трябва са поставиш своя снимка за авантар Heart EyesМного по красива си от Кийра Найтли Peace

# 80
  • Мнения: 6
Благодаря на всички ви за поздравленията, момичета! Много сте мили!  Hug
Kookai, направо си страхотна!   bouquet   pinka е права.Много ми харесва новият цвят, струва ми се, че е време да го видя и наяве! Wink

# 81
  • Мнения: 353
Здравейте   bouquet
Момичета ,благодаря ви за отговорите за печката.
Роц,наборе-сигурна съм,че си на висота с всякакъв дзвер  Heart Eyes
Надин-ето това ме притеснява-свикнала съм си на определени комбинации ядене ,готвя си ги както си знам,а сега ще трябва да се уча отново,защото на мъжО,който и без това не влиза в кухнята ми се харесала тази печка... Sad
Мариякара-аз не бих я купила тази печка също като теб...
Коокай-и аз обичам всякакви джаджи дето святкат и писукат-бутончета ми дай...но не и печката ,която трябва да ползвам...А цветът на косата ти е супер.Аз докарах същият с едно Ноазет на Швацкоф Laughing
Иначе и моето подобие на кухня може да скъса нервите на човек...Наложи се да разбием един от долните шкафове,за да набутаме съдомиялната(тук  вече съм доволна  Laughing)

Мелинда  Hug,знаех си ,че ще поработиш по крайно притеснителното засилено мъжко присъствие като отбележиш точка в женският отбор.Чак мъничко завиждам-и на мен ми се купуват панделки...

Мариякара-А не можеш ли да обясниш,че носейки две различни фамилии(защото на практика е така за ФР)двете ти деца на са приети за брат и сестра ...съответно ти е трудно да запишеш Гоги в същото училище,по принципа че децата от едно семейство посещават едно училище...

Коокай-Вистата си е късачка на нерви-нямам идея как да ти помогна...

Роц-мисли,че нещата ще се уредят,така,както е най-фоворабльо за теб и така ще стане  Hug

При мен все така няма развитие по въпроса с яслите.А нашата баба дава зор да си ходи...

Чували ли сте за Цветан Тодоров-звездата на бг емигрантска общност?Уважавано име е в академичните среди-работим по една негова книга,по тема за дискриминацията.Обаче тази статия не знам как да я възприема:
http://mediatimesreview.com/january05/Tsvetan_Todorov.php

Ивенце Hug
 
   

# 82
  • Мнения: 1 194
Шомон, благодаря за идеята, записвам я.
Статията я запазвам, но нямам нерви след цял ден работа да чета подобни главоблъсканици. Ти какво мислиш за нея?
А майка ти кога ще я запознаваме с отбора на българските баби? Може и да я убедим да изкара зимата тука?..

# 83
  • Мнения: 846
Юхууу,

днес нямах малко нет, та сега се включвам.
Кокай, ама ти си само за реклама на бои  Hug, много си сладка.
Жалана ти искаш от първия момент да проговориш и да разбираш всичко.


Ами така искам вярно е  Crossing Arms Mr. Green

Ха, ха Мари Рус, още нищо нямам за съобщаване, дай боже един ден да проимам.
Мелинда да документираш бремеността, че после снимки да зяпаме. Май отворихме снимковият период  Laughing. Утре ще гледам да сколасам да кача малко снимки и аз от гостито ни вчера. Много хубаво си прекарахме, даже успях да се уредя и с кисело мляко за закваска, ама малко редичка ми стана. Прекалих с млякото.

Момичета да ви питам, милото е направил глупавата грешка да ме запише в брачното свидетелство с 2 имена и сега не знам, ако тръгна да легализирам брака в БГ, ще имам ли проблем, че съм българска гражданка пък съм скипнала бащиното си име  Confused

# 84
  • Мнения: 185
Здравейте момичета, приемате ли нови попълнения  Simple Smile
Мъжът ми започна работа в Монако и засега живеем в едно малко френско градче (по-скоро село според мен  Laughing) точно до Монако - Beausoleil. Ужасно малко е и няма нито свестни магазини, нито места за разходки Tired, а аз не съм свикнала така, ама няма как, засега ще е така. Има ли някоя мама да живее някъде наблизо, в Ница например? Мислим някой уикенд да отскочим до там, малко на разходка и шопинг (надявам се там да има повече магазини от тук), че искам да купя някакви играчки за малката ми госпожица, а тук нищо не намирам  Crossing Arms
Видях че има доста поводи за празнуване - честито на всички   bouquet.
Ние излизаме сега на разходка (ходим в Монако), докато е още топличко, лек ден на всички.

# 85
  • Мнения: 353
http://www.amazon.fr/Trame-conjugale-analyse-couple-%C3%A9dition/dp/2091909335
ей тази книга бих прочела  Wink
Както и тазиhttp://www.amazon.fr/Casseroles-amour-crises-cuisiner-veut/dp/20 … 60/ref=pd_sim_b_5,чието заглавие е особено актуално в момента в моят дом,понеже мъжО се наложи да оставим фурната с 13 функции и сега в кухнята си имаме НПО(недолюбван  печащ обект Laughing)
Авторът  им е преподавател по социология  Laughing(не ме замеряйте с яйца от досада,моля) в Сорбоната




kupa-Добре дошла   bouquet...За съжаление съм доста далеч от Монако-иначе, както се знае, си търся снаха и непременно бих държала под око Габи  Laughing

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 16:34 от Шомон

# 86
  • Мнения: 3 241
Шомон, прочетох статията. (Малко е тъжно, че е писана на френски).
Има интересни неща в нея. Далеч съм от подобни тематики и си признавам, че отдавна не бях среща манихейството и се радвам, че прочетох нещо извън редовните статии за курсове и сметкоплани Simple Smile

По темата - за мен манихейството е определено примитивен начин за виждане на света. Нихилизмът пък е прекалено "лесен" вариант да избегнеш морална отговорност и до известна степен да се изолираш. Мисля, че в модерното "западно" общество хората не са застрашени толкова от пътя на манихейството, колкото от нихилизма и най-вече от радикалния релативизъм, който авторът споменава в последния параграф.
Отричайки тотално моралните ценност се губи до известна степен рамката на семейството, обществото и държавата дори. Попада се в една безтегловност по отношение на взаимоотношенията между хората, което се отразява и на развитието на човечеството. За да не ме разберете грешно, далеч съм от всякакви социалистически и утопични идеи за държавата и света. Не смятам, че трябва да се превръщаме в кръстоносци на морала или радетели на приравняването на хората. Съзнавайки, че балансът е много крехък, мисля, че индивидуализмът е моторът на прогреса, но само когато съществува в рамката на обществото.

А в моето семейство - често дискутираме с мъжа ми реакциите на хора в някои по-сложни житейски ситуации. Мъжът ми е голям фен на "златна среда" що се отнася до отношенията между хората - а аз съм по-склонна да съм с по-изразени морални възгледи, които обаче съм готова да прилагам и към себе си, щом се налага (колкото и да не ми се ще).

Добре се отплеснах във философски разсъждения, сега чакам вашето мнение за да не излезе, че тотално съм полудяла в празничния ден. За да компенсирам отивам да поиграя на някоя пс-игра.

Поздрави и целувки на всички!

Добре дошла на купа Simple Smile

П.П. Защо само аз на намерих къде са снимките на Кокай за да видя въпросната боя?




# 87
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 773
Добър ви вечер!

Шоме, майна, много интелектуални усилия изискваш от мен по късни доби Simple Smile. Моята най-добра приятелка се опита да ма просвети навремето за Цветан Тодорв и Юлия Кръстева... ама аз съм с хронична непоносимост към текстове, където в едно изречение има над 4 думи с повече от 3 срички  Laughing... не съм интелектуалец, аз, дай ми приказки на мен Simple Smile.
Какво последно реши за фурната? Ще я пазиш ли, или ще я връщаш в магазина? Или ще кризирате купълно? Laughing

Mamba, поразрових се по твоето питане, но май единствената клиника, която практикува раждане във вода в Париж е Maternité des Lilas 1, rue du coq français Lilas и май в Clinique des Bleuets (Paris 19). Но нито съм чувала "живи" оциви за тях, нито познавам някой раждал там. newsm78

Kupa, добре дошла Simple Smile. Добре сте вие, долу на топло Simple Smile. Отдавна ли сте тук?

Ние вчера "правихме мост" (по Nadin  Wink) и ходихме до Икеа, да проверим дали още правят един модел коледна светеща гирлянда. Гирлянда не намерихме, но си излязохме с 1 kupa  Grinning
В този ход на мисли - поздрав с един скеч по повода.

# 88
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Здравейте!Може би не сте чели за тоя случай в България  http://www.edita2008.hit.bg/  Момиченцето ще бъде оперирано около средата на декември в Париж, забравих името на болницата- в центъра на града се намирала, тамошните специалисти са казали , че туморът е доброкачествен, но след отстраняването му , понеже третият прешлен е поразрушен, ще се наложи обездвижване на вратлето и оставане за около 4 месеца в Париж на майката и детето.В момента все още тече кампания за събиране на средствата, майката чака окончателната сума да и бъде съобщена всеки момент както и точната дата на операцията !Молбата ми е, вие , които живеете в Париж, можете ли да предложите вариант къде да отседнат Едита и майката, ако някоя от вас има възможност да ги приеме в домът си , ако има манастир където биха могли да отседнат за да не дават много пари за допълнителният престой...идея нямам как стоят нещата там, просто реших да ви запитам и да видим дали можем с нещо да помогнем на майката! Ако някоя от вас иска лично да се свърже с майката на Едита, в сайта има инфо как. Предварително ви благодаря мили момичета!Знам, че тия форуми са сила+майчината обич и съпричастност  Hug става нещо невероятно   bouquet А днес бг-мама става на 6 годинки....

# 89
  • Мнения: 846
Привет- Мривет,


Дидка, благодаря ти че сподели информацията с нас.   bouquet, изненадвам се как може толкова лекари и толкова некомпетентност да има в БГ. Ще се моля за малката Едита и вярвам, че всеки ще помогне който, с каквото може. За съжаление не се намирам в Париж, но дано другите мами да имат идеи как може да се помогне на Едита с настаняването.

 Купа, добре си ни дошла  Hug

Общи условия

Активация на акаунт