ЮНИ още е далече, но нетърпеливо чакаме своето човече! Тема №2

  • 12 137
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25
somebody, мерсиии за всички разяснения..... Flutter и аз мноооггооо харесвам депешшшш...и се поздравих с клипчето от подписа ти!

Хора, казват че лимоните са много вредни за зъбитееее....как да ям лимони, аз ги обожавам обачеее не искам да остана без зъби  Joy така, че по-умерено с тях!

# 16
  • Мнения: 9 814
С първата си бременност ядях много лимони и нямам нито един развален зъб.
sharky81 , а защо лимоните развалят зъбите?

# 17
  • Мнения: 1 475
somebody, мерсиии за всички разяснения..... Flutter и аз мноооггооо харесвам депешшшш...и се поздравих с клипчето от подписа ти!

Хора, казват че лимоните са много вредни за зъбитееее....как да ям лимони, аз ги обожавам обачеее не искам да остана без зъби  Joy така, че по-умерено с тях!

    Бях една от първите, които си купиха билет за концерта им на 19 май! И една седмица по-късно разбрах, че съм бременна!И се запазнахме с приятеля ми един месец преди концерта преди две години, на който беше страхотно и сега разбирам , че съм бременна отново една седмица след като си купих билет за ложата!!И това ако не е някакво странно съвпадение, ще помоля Dave (Depeche Mode) да стане кръстник на бебето Wink!! Ама живот и здраве, ако всичко е наред, нищо, че ще съм в 8 месец, ще съм там, и без това си взех билети за седящи места, след това съжалявах, защо не си взех пред сцената,все едно съм имала предучувствие!!!

# 18
  • Мнения: 25
Зъболекаря ми така казва, защото имат сигурно някоя киселина която разяжда емайла...знам ли! ще се поровя в нет-а за повече инфо  Laughing

# 19
  • Мнения: 25
Ехеее somebody това си НАПРАВО СЪДБАААА, и аз първия път като дойдоха в БГ ведната си взех билети, за судящи уж но беше пълна лудница около нас и сме седяли само в първите 10 минути, послее всичко скача и крещи .....много яко! сега няма да ходя...по един път ми стига  Wink

# 20
  • Мнения: 1 419
Добро утро  Hug
Колко активност има последните дни - много хубаво  Simple Smile.

Благодарности на somebody, че пое инициативата да пусне темичка и то с прекрасно заглавие.  bouquet
Благодарности и на offioly, че се погрижи така гостоприемно за нас и ни обгрижваше цяла тема   bouquet


Ние вече сме по-добре - децата покашлят от време на време, но рядко, а аз след множество инхалации с лайка и няколко чаши чай от лайка с мед и сода, съм почти като нова и готова да пътувам в командировка довечера. Имам си го пак зацапването обаче и малко се притеснявам  Embarassed. Надявам се да не е нищо сериозно и да отмине.

Хубав ден на всички   bouquet

somebody, предния път като бях бременна редовно поддържах темичките и ще ти споделя няколко трикчета  Wink. Можеш да видиш в предните месеци интересни линкчета и да подбереш тези, които ти се струват удачни или полезни за нас (като например списък на магазините за бременни). Също така можеш да почерпиш от предните месеци и опит за оформлението, ако искаш да вкараш малко фантазия. Но всичко е въпрос дали ти се занимава. Аз няма да мога да се вклю1а този път, заради липсата на време, така че ще разчитам на готово от инициаторки като теб  Hug

# 21
  • Мнения: 25
Ето и нещо за зъбите.....

Вашият зъболекар Ви съветва


1.Всеобщо разпространената заблуда, че зъбите трябва да се четкат усърдно в продължение на 5 минути, вече се отрича от редица изследвания. Оказва се, че полученият временен резултат – блестящи зъби, неминуемо довежда до трайни увреждания на емайла, който постепенно изтънява и улеснява възникването на зъбен кариес.

2.Една от първопричините за появата на парoдонтит, е използването на прекалено трърда четка за зъби.

3.Консумирането на цитрусови плодове и особено лимони е причина за увреждане на зъбния емайл. Препоръчвам да се консумират във вид на сок, а след това, устната кухина да бъде обилно изплакната с вода.

4.Черният чай, кафето, цигарите и червеното вино често допринасят за неприятното тъмно оцветяване на зъбите.

5.Щадете зъбите си от резки температурни амплитуди – непосредственото редуване на топли и студени храни и напитки, води до напукване на зъбния емайл и произтичащите от това неприятни последствия.

6.Почиствайте междузъбните пространства с конец за зъби, задължително пред огледало. Движенията трябва да са плавни и кръгообразни, за да не се травмира венеца.

# 22
  • Germany
  • Мнения: 7 942
Запис Simple Smile

# 23
  • Мнения: 9 814
sharky81 , мерси за инфото.
И без това бях решила другата седмица да посетя зъболекаря си, за да ми каже какво допълнително да правя за устната хигиена през бременността.

А ще ходите ли на някакъв вид гимнастика за бременни и от кога?
А курсове за бъдещи родители ще посещавате ли?
С първата си бременност не ходих нито на гимнастика, нито на курсове, но сега ми се иска.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 854
Здравейте и от мен.
Аз не съм ходила на накакви курсове предишната бременност по простата причина, че в Плевен май няма такива, освен ако си в болницата. А за гимнастика не съм правила, но всеки ден се разхождах доста дълго и накрая на бременността бях качила само 7-8 кг. Но няма истина в това, че ако много ходиш и се движиш после ще родиш много лесно. Беше един голям ужас, но всичко се забравя...

# 25
  • Мнения: 25
Франческа, и аз много искам да спортувам нещо, за сега само вървя пеша - всеки уикенд сме на поход с моята половинка. Слава богу че той ме разбира и не ми отказва  Hug

Незнам къде живееш, но аз още не съм се интересувала в нашия град какви мероприятия за бременни има!?!
Ако има у-ще за родители бих се записала, но на един по-късен етап. за сега ще си работя....
Интересно ще е някой да сподели информация за тези неща....

# 26
  • Мнения: 9 814
anyto, аз също бях качила също само 7 кг. и половина, но въобще не родих лесно.
Надявам се и с втората бременност също да не кача много.

sharky81 , аз съм от София и има хиляди места за спорт и курсове за бременни, но наистина не съм ориентирана въобще.

# 27
  • Мнения: 1 475
   За килограмите, аз стартирам от 53 кг, още не съм качила, но пък и нямам кой знае какъв апетит! Знам, че е рано за коремче, но  май имам такова вече само това Wink, може и да си втълпявам, щото само аз си го виждам! Wink
  За спорта, не съм от най-спортните натури, в смисъл бивша лекоатлетка съм и след като спрях да се занимавам активно със спорт преди 7год, го отрязах напълно! Отвреме на време ходя на йога и си правя упражнения вкъщи, но пак казвам отвреме на време, защото ме помръзва!

# 28
  • Мнения: 2 071
Здравейте и от мен в новата тема!
Днес за мен е по-добър ден, няма гадене и ужасно главоболие. Grinning
С предната бременност ходих на гимнастика за бременни - в АГ болница-Варна имаше също и у-ще за бъдещи родители, което посетих 2-3 пъти, но поне тогава, раздаваха архаични съвети (за хранене на 3 часа, повиване в пелени, ранно захранване със сокче и т.н.), може да са се променили нещата сега, но не мисля да посещавам.
Този път задължително искам също да ходя на някакъв спорт, че работата ми е на бюро, почти нямам движение през деня, само през уикенда, с Елица качих 15 кг, надявам се сега на по-малко, ама пусто ми се хапва...

# 29
  • Мнения: 109
Здравейте бъдещи и настоящи мамчета   bouquet
Аз съм ново попълнение  Laughing с двуплодна бременност и термин 17.06. Вече няколко пъти ходихме на преглед, всичко ни е наред чух дори  Two Hearts Това което ме притеснява в момента е зацапването което понякога се засилва и отлепването на единят сак, доки ми каза снощи, че зацапването е от шииката и имало стара кръв, която трябва да изтече, но това мен не ме успокоява по никакъв начин.

Aya повече почивка мила, че и на мен ми писна да го гледам това зацапване. Да не ти обяснявам, че са ме карцирали на леглото  Rolling Eyes

somebody благодарско за новата темичка  Hug

Хубав ден на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт