ЮНИ още е далече, но нетърпеливо чакаме своето човече! Тема №2

  • 12 197
  • 295
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 475
Да, това с казването на работодателя предстой и при мен.
Въобще не знам как ще реагира и наистина се чудя кога да му го кажа?
Има ли опцията да прекъсне трудовият ми договор като разбере, че съм бременна?

Доколкото знам, бременните са защитени със специален закон, според който не могат да бъдат уволнявани! Ще се опитам да го намеря!!

# 76
  • Мнения: 25
Ето малко полезни линкове с курсове за бременни:
http://www.roditeli.info/ - София
http://www.rodi-mechta.com/ - Бургас
http://dkc2-plovdiv.hit.bg/mami/mami.html - Пловдив
http://www.holisticabg.com/pages.php?lang_id=1&page_id=70&curr_node=8 - Велико Търново

Франческаа много благодаря за инфото   bouquet

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 160
Добро утро на всички!
Франческа Салиери , доколкото си спомням работодателят няма право да прекъсне договора, но най-добре е да се провери в Кодекса на труда (нека по-запознатите да се включат). Аз лично смятам да съобщя след като мине прегледа  ако всичко е наред  Praynig, защото  ще искам да ми вдигнат осигурителния доход.
За килограмите - предния път качих 25 ( май водя в класацията  Embarassed ) и силно се надявам този път да не са повече от 15.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен Simple Smile
Относно киселините знам, че киселото мляко е много добро, понеже ги неутрализирало или нещо такова беше, за тези, които могат да го ядат разбира се. Относно яденето на мен нищо не ми се прияжда засега, почти нямам апетит, но гледам от време на време да хапвам мъничко, че ми става лошо иначе.
За работното място, миналата седмица казах на шефа ми и той както винаги прояви разбиране. Каза ми, че ако ми се налага винаги мога да отсъствам или да закъснявам или излизам по-рано. Тук, където работя ме осигуряват на малко затова мисля да се доосигурявам на друго място. Долу горе попрочетох как стоят нещата, че уж има време ама не е съвсем така.
Усмихнат и приятен ден Simple Smile
Мисля, че трябваше писмено да се уведоми работодателя.

# 79
  • Мнения: 1 475
Чл. 333. (Изм., ДВ, бр. 100 от 1992 г.)
(1) (Изм., ДВ, бр. 110 от 1999 г., бр. 25 от 2001 г.) В случаите по чл. 328, ал. 1, точки
2, 3, 5, 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 работодателят може да уволни само с предварително
разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:
1. работничка или служителка, която е бременна, майка на дете до 3-годишна
възраст или съпруга на лице, което отбива редовната си военна служба;

# 80
  • Мнения: 25
http://www.az.government.bg/Legislation/KT.html

somebody написа основния член, съгласно който се вижда че бременни и майки на деца до 3 г. са защитени
аз ви давам линк към целия кодекс където има много др.интересни неща!

# 81
  • Мнения: 2 176

Мисля, че трябваше писмено да се уведоми работодателя.

За кое, за забременяването ли?  Shocked

# 82
  • Мнения: 9 814
Мерси sharky81 и  somebody.

sharky81 наистина не е лошо да разкажем повече за себе си /който иска де/. Аз съм репортер в телевизия и също много си обичам работата.

# 83
  • Мнения: 25
Браво Франческаа, това е мн хубава идея и който иска нека да сподели!
 Laughing имаме си репортерка и мениджърка вечееее.....

# 84
  • Мнения: 2 176
Глава петнадесета.
СПЕЦИАЛНА ЗАКРИЛА НА НЯКОИ КАТЕГОРИИ РАБОТНИЦИ И СЛУЖИТЕЛИ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 100 ОТ 1992 Г.)

Раздел II.
Задължение за уведомяване
Чл. 313а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) Бременната работничка или служителка ползва права по чл. 140, ал. 4, т. 2, чл. 147, ал. 1, т. 2, чл. 157, ал. 2, чл. 307, 309, 310 и чл. 333, ал. 5 след удостоверяване на състоянието си пред работодателя с надлежен документ, издаден от компетентните здравни органи.
(2) При прекъсване на бременността работничката или служителката по ал. 1 е длъжна в 7-дневен срок да уведоми работодателя.
(3) Работодателят и длъжностните лица в предприятието са длъжни да опазват в тайна обстоятелствата по ал. 1 и 2.

Няма защита от съкращаване в нито един от тези членове.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 31
multimodal  ме е изпреварила за писмените обяснения за бременността Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 475
    Аз съм административен асистент или по-старому секретарка Laughing  в голяма международна фирма, занимаваща се с архитектура и project management- ама съм мултифункционална, абе всичко върша WinkПо принцип съм завършила Туризъм-бакалавър и МИО- магистър/ въпреки, че икономиката не ме влече//! Мечтая за работа в голяма музикална компания/не като певица/ Mr. Green

# 87
  • Мнения: 165
И аз съм офис мениджър(много модерно звучи), всъщност работя в офис и върша всичко, що има да се прави.Завършила съм туризъм и дълго време се занимавах с това, но само сезонно, много ми беше хубаво, ама стига толкова..сега си имам други приоритети preggo

# 88
  • Мнения: 25
Суперр мами се събрахме... Flutter
Хайде чакаме още момичета да се престрашат......относно снимките в snimka.bg нещо не разбирам коя снимка на кого е! аз ще сложа моята в петък  Wink, оохх дано всичко да е добре с малката ни точица!

# 89
  • Мнения: 1 475
Суперр мами се събрахме... Flutter
Хайде чакаме още момичета да се престрашат......относно снимките в snimka.bg нещо не разбирам коя снимка на кого е! аз ще сложа моята в петък  Wink, оохх дано всичко да е добре с малката ни точица!

Под всяка снимка пише, чия на кого е, поне аз го виждам!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт