изтичане на гной от операция след секцио!

  • 28 820
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 61
на мен ми се слу4и на осмия ден от операцията ходих на лекар и ми изписаха реванол не помогна и реших да пробвам по бабешкия на4ин промита свинска мас и невен и ми мина за три дни . Но първо отиди на лекар защтото е много опасно може да се развива инфекция.

# 16
  • Мнения: 403
И при мен се получи така.Определено не е нормално.Пръсках  със спрей Бивацин и за щастие се затвори дупчицата.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 759
И на мен не ми се е случвало, но имам някакъв спомен, че на една позната така й беше станало от непоносимост към конците. Дано скоро се оправи! Съгласна съм с теб - сама не бих се "обработвала", по-добре да го направи лекар. Успех!  Peace

# 18
  • Мнения: 1 477
И според мен не е нормално.При лекар и тогава вземай мерки  Hug

# 19
  • Мнения: 3 034
егати лекарите!  ooooh! че и сама да се стискаш... думи нямам, дано тази, при която отиваш сега е с акъла си  Tired как пък все такива конци ползват, че конците са виновни?! не само, че не е нормално, ами е много опасно толкова време да има гной и може вътре да се развива инфекция!

# 20
  • Мнения: 417
Аз имах такова изтичане на гной , само че при мен беше две-три седмици след секциото. Оказа се , че е конец, след това не съм имала никакви проблеми. Консултирай се с лекар най добре, че ми се вижда малко съмнително след толкова време да ти гноясва.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Здравей
аз имах същият проблем от дупчиците където съм шита,казаха ми че е реакция на организма към кончите и ги изхвърля.Оправих се като си правих компреси със йодавит мй се казваше йод във вид на гел.Няма страшно ще се оправиш и то сама ,не се шашакай,само редовно сменяй и почиствай,като изхвърли кончетата ще се оправи.за един месец се оправих

 Абсолютно същата ситуация беше и при мен.Наистина изтичането беше около 70 дни.Тъй, че за всезнаещите, които дават съвети без да са минали през секциото, да кажа, че се случва доста често.Както Дуци поясни, проблема е от възлите на конеца.Ходих редовно на преглед.Предложиха ми да ме резнат и да извадят конците, но вече бяха много навътре.След целия ужас от секциото отказах.Мажех се с Йодасепт.Лекарят ми сипа нещо като киселина в дупките за да изгори микробите, болеше, но всичко се оправи.

# 22
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Не е лошо да събереш поне две мнения за да си по-спокойна!!!!!!

# 23
  • Мнения: 3 034
Биляна, това, че в България се случва доста често, не значи, че е нормално. мен ме гледаха всеки три дни за евентуален отвор отнякъде и това се смята определено за ненормално (ако има отвор). за гной и всякакви течове, пък изобщо не е ставало дума, че може да има. тъй че, явно има проблем с конците, които ползват, след като се случва често. айде, тук-таме някой да има непоносимост - как да е, ама то много с непоносимост излязоха. нищо нормално няма в това. знам ти мнението за западното здравеопазване, но лекар, който съветва да си стискаш сама гнойта през оставения отвор - айде, няма нужда  Stop

# 24
  • Мнения: 3 453
  Непременно отивай в друга болница.Знам, че от резорбиращите конци понякога има какви ли не проблеми.На някои хора не им понасят.На мен така ми обясни доки и заради това съм зашита с обикновенни. Peace

# 25
  • Мнения: 729
И при мен се получи такова изтичане на третия месец след секциото.Обясниха ми че е от конците.Мажех с йодасепт и след седмица дупчиците се затвориха.

# 26
  • Мнения: 194
Здравей
аз имах същият проблем от дупчиците където съм шита,казаха ми че е реакция на организма към кончите и ги изхвърля.Оправих се като си правих компреси със йодавит мй се казваше йод във вид на гел.Няма страшно ще се оправиш и то сама ,не се шашакай,само редовно сменяй и почиствай,като изхвърли кончетата ще се оправи.за един месец се оправих

 Абсолютно същата ситуация беше и при мен.Наистина изтичането беше около 70 дни.Тъй, че за всезнаещите, които дават съвети без да са минали през секциото, да кажа, че се случва доста често.Както Дуци поясни, проблема е от възлите на конеца.Ходих редовно на преглед.Предложиха ми да ме резнат и да извадят конците, но вече бяха много навътре.След целия ужас от секциото отказах.Мажех се с Йодасепт.Лекарят ми сипа нещо като киселина в дупките за да изгори микробите, болеше, но всичко се оправи.





А ти откъде знаеш,че "всезнаещите"не са минали през секцио?И кое му е нормалното да имаш отвори,секрети и гной ooooh!Като е толкова нормално аз що нямах,че и момичетата, с които бях в стаята? newsm78Подкрепям мнението на  simplyaven   Peace

# 27
  • Мнения: 4 621
Не съм имала подобен проблем и доколкото съм запозната не е нормално Thinking
Най-добре отиди на консултация при друг лекар.
Успех

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


Казах, че се случва често, а не че е нормално.За това ми предложиха да ме резнат за да ми извадят конците.Също казах, че заради отказа си ме викаха много често на преглед.Постъпката ми беше глупава да откажа, но имах много усложнения след секциото и беше абсурд да ме режат пак.Тъй, че в БГ все още се срещат тук-там нормални лекари.А това, че авторката трябва да отиде на лекар е без коментар.На моя позната й извадих конците и изитчането спря веднага.

 Но моят лекар категорично ми забрани да пипам раната, какво остава сама да я стискам Sick

# 29
  • Мнения: 4 371
Според мен ако е имало да става нещо, е щяло да стане по-рано, а не след 4 месеца.
Биляна, аз бях с новите конци, които нямат възли в края и не се вадят. Проблемът, ако може изобщо да се нарече такъв, е от самите конци.
Когато се получи при мен бяхме на море, за едното стискане нямаше смисъл да се връщаме.

Общи условия

Активация на акаунт