изтичане на гной от операция след секцио!

  • 28 877
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
здравейте момичета, искам да Ви попитам някоя от вас, която е раждала със секцио дали се е сблъскала с този проблем. Преди 4 месеца роди със секцио, второ подред, и към втория месец на две места от раната започна да ми тече гной, 8и имах две дупчици.Ходих в болницата, където раждах, промиха ми раната и казаха, че е нормално до 70 ден да има такова изтичане. Сега обаче вчера пак имах гной, бях с едни по тесни дънки и може би от самото притискане на раната е потекло, но значи все пак може би вътре имам гной, и от натиска просто е потекло.
не знам вече какво да си мисля.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Не, не е нормално!!!! Както не е нормално кръвотечение по време на бременност, така и не е нормално гной след секцио.

След като така са ти казали от тази болница, отивай в друга. Може да е непоносимост към конците или друго нещо, но това са сериозни неща-.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не е нормално Naughty
Консултирай се с друг лекар Peace

# 3
  • Мнения: 511
 ooooh!нормално било да има гной...........ей, думи нямам ooooh!

# 4
  • Мнения: 27 524
Иди на лекар, не е нормално. Успех  Hug

# 5
Разбира се,че не е нормално! Консултирай се с друг лекар. Успех!

# 6
  • Мнения: 2 960
Изобщо не е нормално-непременно иди на преглед.Щом има гной значи има някаква инфекция и не трябва да се чака.При  никоя операция не е нормално да изтича гной ooooh!тези твоите лекари направо ме убиват ShockedНе чакай !!!

# 7
  • Мнения: 446
Здравей
аз имах същият проблем от дупчиците където съм шита,казаха ми че е реакция на организма към кончите и ги изхвърля.Оправих се като си правих компреси със йодавит мй се казваше йод във вид на гел.Няма страшно ще се оправиш и то сама ,не се шашакай,само редовно сменяй и почиствай,като изхвърли кончетата ще се оправи.за един месец се оправих

# 8
  • Мнения: 194
Отивай на лекар и по възможност в друга болница PeaceКакви са тези глупости,че било нормално да имаш гной #Crazy Никакво самолечение. NaughtyУспех и дано се оправиш бързо Peace

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Аз също имах две дупчици на раната, от които изтичаше по малко гной, някъде около 40 - 50 дни след операцията. На мен също ми каза лекарят, че няма нищо страшно. Слагах няколко дни марля с йодасепт на мястото и я залепях с лейкопласт.  Оправи се без проблем.

# 10
  • София
  • Мнения: 170
Не е нормално, консултирай се и с друг лекар. Струва ми се сериозно толкова време след операцията да тече гной. Никакво самолечение да не стане по -сериозно.
Дано се оправиш бързо. Peace

# 11
  • Мнения: 4 371
Ако си шита с новите конци, от които не вадят възелчета в края е нормално. Те са с по-бавен разпад( 6 месеца) ми обясни моя доктор. И аз имах такъв проблем, това не е гной, а секрет. Трбява да го изстискаш докато не почне да тече бистра кръв. Мазах се с кислородна вода и за една нощ дупчицата се затоври.
Същото се случи и при кумата ми, която роди три седмици преди мен и е със същите конци. Споко Peace

# 12
  • Мнения: 666
И аз не го считам за много нормално, ако се беше случило на мен щях със сигурност да отида пак на лекар за да се уверя, че всичко е ок. Попитай за това, което ти е написала Дуци относно конците, може да са те шили с различни конци първия път и за това да не си имала подобни проблеми, но все пак лекар да ти го каже.

# 13
  • Мнения: 1 733
Макар че някои мами казват, че е нормално, аз бих отишла и на друг лекар.

# 14
  • Мнения: 75
много Ви благодаря на всички момичета, вече си записх час при друга лекарка, в петък ще видим какво ще каже.
дано да е само от конците, мен малко ме страх да натисна, за да изтече ако има още, по добре лекар да го направи.
на всички Ви много благодаря.

# 15
  • Мнения: 61
на мен ми се слу4и на осмия ден от операцията ходих на лекар и ми изписаха реванол не помогна и реших да пробвам по бабешкия на4ин промита свинска мас и невен и ми мина за три дни . Но първо отиди на лекар защтото е много опасно може да се развива инфекция.

# 16
  • Мнения: 403
И при мен се получи така.Определено не е нормално.Пръсках  със спрей Бивацин и за щастие се затвори дупчицата.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 786
И на мен не ми се е случвало, но имам някакъв спомен, че на една позната така й беше станало от непоносимост към конците. Дано скоро се оправи! Съгласна съм с теб - сама не бих се "обработвала", по-добре да го направи лекар. Успех!  Peace

# 18
  • Мнения: 1 477
И според мен не е нормално.При лекар и тогава вземай мерки  Hug

# 19
  • Мнения: 3 034
егати лекарите!  ooooh! че и сама да се стискаш... думи нямам, дано тази, при която отиваш сега е с акъла си  Tired как пък все такива конци ползват, че конците са виновни?! не само, че не е нормално, ами е много опасно толкова време да има гной и може вътре да се развива инфекция!

# 20
  • Мнения: 417
Аз имах такова изтичане на гной , само че при мен беше две-три седмици след секциото. Оказа се , че е конец, след това не съм имала никакви проблеми. Консултирай се с лекар най добре, че ми се вижда малко съмнително след толкова време да ти гноясва.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Здравей
аз имах същият проблем от дупчиците където съм шита,казаха ми че е реакция на организма към кончите и ги изхвърля.Оправих се като си правих компреси със йодавит мй се казваше йод във вид на гел.Няма страшно ще се оправиш и то сама ,не се шашакай,само редовно сменяй и почиствай,като изхвърли кончетата ще се оправи.за един месец се оправих

 Абсолютно същата ситуация беше и при мен.Наистина изтичането беше около 70 дни.Тъй, че за всезнаещите, които дават съвети без да са минали през секциото, да кажа, че се случва доста често.Както Дуци поясни, проблема е от възлите на конеца.Ходих редовно на преглед.Предложиха ми да ме резнат и да извадят конците, но вече бяха много навътре.След целия ужас от секциото отказах.Мажех се с Йодасепт.Лекарят ми сипа нещо като киселина в дупките за да изгори микробите, болеше, но всичко се оправи.

# 22
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Не е лошо да събереш поне две мнения за да си по-спокойна!!!!!!

# 23
  • Мнения: 3 034
Биляна, това, че в България се случва доста често, не значи, че е нормално. мен ме гледаха всеки три дни за евентуален отвор отнякъде и това се смята определено за ненормално (ако има отвор). за гной и всякакви течове, пък изобщо не е ставало дума, че може да има. тъй че, явно има проблем с конците, които ползват, след като се случва често. айде, тук-таме някой да има непоносимост - как да е, ама то много с непоносимост излязоха. нищо нормално няма в това. знам ти мнението за западното здравеопазване, но лекар, който съветва да си стискаш сама гнойта през оставения отвор - айде, няма нужда  Stop

# 24
  • Мнения: 3 453
  Непременно отивай в друга болница.Знам, че от резорбиращите конци понякога има какви ли не проблеми.На някои хора не им понасят.На мен така ми обясни доки и заради това съм зашита с обикновенни. Peace

# 25
  • Мнения: 729
И при мен се получи такова изтичане на третия месец след секциото.Обясниха ми че е от конците.Мажех с йодасепт и след седмица дупчиците се затвориха.

# 26
  • Мнения: 194
Здравей
аз имах същият проблем от дупчиците където съм шита,казаха ми че е реакция на организма към кончите и ги изхвърля.Оправих се като си правих компреси със йодавит мй се казваше йод във вид на гел.Няма страшно ще се оправиш и то сама ,не се шашакай,само редовно сменяй и почиствай,като изхвърли кончетата ще се оправи.за един месец се оправих

 Абсолютно същата ситуация беше и при мен.Наистина изтичането беше около 70 дни.Тъй, че за всезнаещите, които дават съвети без да са минали през секциото, да кажа, че се случва доста често.Както Дуци поясни, проблема е от възлите на конеца.Ходих редовно на преглед.Предложиха ми да ме резнат и да извадят конците, но вече бяха много навътре.След целия ужас от секциото отказах.Мажех се с Йодасепт.Лекарят ми сипа нещо като киселина в дупките за да изгори микробите, болеше, но всичко се оправи.





А ти откъде знаеш,че "всезнаещите"не са минали през секцио?И кое му е нормалното да имаш отвори,секрети и гной ooooh!Като е толкова нормално аз що нямах,че и момичетата, с които бях в стаята? newsm78Подкрепям мнението на  simplyaven   Peace

# 27
  • Мнения: 4 621
Не съм имала подобен проблем и доколкото съм запозната не е нормално Thinking
Най-добре отиди на консултация при друг лекар.
Успех

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


Казах, че се случва често, а не че е нормално.За това ми предложиха да ме резнат за да ми извадят конците.Също казах, че заради отказа си ме викаха много често на преглед.Постъпката ми беше глупава да откажа, но имах много усложнения след секциото и беше абсурд да ме режат пак.Тъй, че в БГ все още се срещат тук-там нормални лекари.А това, че авторката трябва да отиде на лекар е без коментар.На моя позната й извадих конците и изитчането спря веднага.

 Но моят лекар категорично ми забрани да пипам раната, какво остава сама да я стискам Sick

# 29
  • Мнения: 4 371
Според мен ако е имало да става нещо, е щяло да стане по-рано, а не след 4 месеца.
Биляна, аз бях с новите конци, които нямат възли в края и не се вадят. Проблемът, ако може изобщо да се нарече такъв, е от самите конци.
Когато се получи при мен бяхме на море, за едното стискане нямаше смисъл да се връщаме.

# 30
  • Мнения: 6 274
Разбира се, че не е нормално. Отивай на лекар.  Peace

# 31
  • Мнения: 106
какво ти каза другия лекар ,че една моя позната роди преди 10 дни и на нея и изтича гной,че и раната и се отвори.

Здравейте мами,една приятелка роди преди 10 дни секцио,преди 4 дни и махнаха конците,рената се отвори и тече гной,та сме притеснени,нормално ли е това някоя имала ли е подобен проблем.Гиниколожката и каза че било мас,а сестра и е мед.сестра и казва че е гной,та е зле момичето а наистина е гной,и мирише неприятно.Кажете какво мислите по въпроса.

Последна редакция: нд, 01 ное 2009, 19:20 от AnMary

# 32
  • Мнения: 106
да обаче няма нищо конкретно написана,видях,че има  но искам мами да се включат и кажат дали е нормално,които са били със същия проблем

# 33
  • Мнения: 1 404
Не съм експерт, ама не ми звучи, като да е нормално.
Къде е правено секциото? Да отиде да я види лекаря, който го е направил или потърсете друг специалист...

# 34
  • Мнения: 106
В евата в сливен.Те там по принцип много гафове правят.

# 35
  • Мнения: 2 521
Не е нормално да има гной.Да отиде на свестен лекар.
Два пъти са ми правили секцио.Такова нещо не е имало.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 227
... сестра и е мед.сестра и казва че е гной,та е зле момичето а наистина е гной,и мирише неприятно.Кажете какво мислите по въпроса.
Значи сестра й трябва да знае, че трябва да отиде на лекар и то по- бързо. Няма нищо нормално в това да тече гной от секциото... Confused

# 37
  • Мнения: 3 485
Аз съм с операция на 22 дни. Не е секцио, бъбрек ваден е, но какво се получи при мен. На 4-5 ден започна да тече от раната, обаче и много болеше, кожата около нея беше зачервена и вдигнах температура. Когато ми сменяха превръзката ме понатискаха лекичко, но адски болеше. Инфекцията премина (с антибиотици), махнаха ми конците на 12-я ден и ме пуснаха. Няколко дни след това раната се отвори леко в долната част. Започна да изтича течност, но нямах по-горните симптоми. Ходих пак на хирург, казаха , че е серозна течност и било нормално, да слагам само йодасепт или от този род на самата стерилна марля и да правя превръзката. Постепенно раната се затвори.
Бяха ми изписали в Урологията едно мазило (маз), но хирургът каза , че на отворена рана никога не се слага нещо мазно, защото пречи да се затвори. Раната трябвало да е суха. Последвах съвета и се затвори бързо-бързо .
(Е, дано всичко е свършило дотук де Praynig)

# 38
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Има ли гной раната не е добре работата. Аз също съм със секцио, но такова нещо не ми се е случвало. Не бих се държала и ден ако някаква течност дори да не е гной беше потекла и не бих приела думи от лекар че всичко е наред. Веднага бих потърсила второ мнение.

# 39
  • Мнения: 4 371
Темата е от миналата година по това време Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 2 521
Не е от миналата година.Сляха я със старата просто.Новата започваше със въпроса на katrin2009.

# 41
  • Мнения: 666
Според мен веднага потърсете друг лекар. Имам брошурка от болницата за раждането и за секциото изрично пише при изтичане на гной и особено с лош мирис веднага да се потърси лекарска помощ.

# 42
  • София
  • Мнения: 254
не е нормално да тече гной, а за отваряне на раната да не говорим.
Имам две раждания чрез секцио и слава богу не съм се сблъскала с никакви проблеми след  операциите  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 485
Напротив, за отваряне (леко) на горния слой на раната , напълно е нормално, особено ако свалят конците по-рано. Има хора, чиито рани изискват повече време за пълното затваряне и на горния слой.

# 44
  • Мнения: 194
Нямала съм гной,въпреки,че скоро след раждането /около месец/сложих по-тесни дрехи.Усещала съм дръпвания,изтръпване ,но само това.

# 45
  • Мнения: 781
Не е нормално нищо да тече от раната Naughty
Отиди за второ мнение, как така 4 месеца са минали от секциото и сега тече гной ooooh! аз в края на първия месец бях забравила, че съм оперирана.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 262
Бързо отивай в болницата, това със сигурност не е безобидно  ooooh!
Стискам ти палци всичко да е наред  Hug Praynig

# 47
  • Мнения: 1 045
Нищо не ми е текло и не ми се струва нормално да тече.Имам и друга операция при която ми излязоха конците сами/това беше по старата технология/ и тогава пак нищо не ми е текло.

# 48
  • Мнения: 1 354
Не, не ми е текло нищо и съм на мнение, че не е нормално да тече гной.

# 49
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Изобщо не е нормално подобно състояние.Иди възможно най-скоро в друга  болница.

# 50
  • Мнения: 9 451
Изобщо не съм имала проблеми след секциото Peace
Това ти състояние не е нормелно!Потърси лекарско мнение!

# 51
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
10 дни след операцията, разреза ми все още беше много зачервен и болезнен. Лекарката мислеше да ми маха конците, но след като видя че раната не е затворена се отказа. По същият начин имах някакви "течове" и тя ми сложи дренажи.
Промивах със спирт, слагах компреси с тетра, пръсках с Бивацин..и така постепенно зарастна. два месеца по късно се презорих с едни пазарски чанти и раната ми се отжори на 2 места.Дупчиците бяха колкото глажичка на топлийка. Тогава приложих пак същите процедури..

# 52
  • Мнения: 332
 newsm78, отиди на доктор, мила, не е шега работа тази гной.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Цитат на: svetlitsa
Аз също имах две дупчици на раната, от които изтичаше по малко гной, някъде около 40 - 50 дни след операцията. На мен също ми каза лекарят, че няма нищо страшно. Слагах няколко дни марля с йодасепт на мястото и я залепях с лейкопласт.  Оправи се без проблем.

Същото и при мен се случи.Надявам се че всичко е наред след прегледа!

# 54
  • Мнения: 8 917
здравейте момичета, искам да Ви попитам някоя от вас, която е раждала със секцио дали се е сблъскала с този проблем. Преди 4 месеца роди със секцио, второ подред, и към втория месец на две места от раната започна да ми тече гной, 8и имах две дупчици.Ходих в болницата, където раждах, промиха ми раната и казаха, че е нормално до 70 ден да има такова изтичане. Сега обаче вчера пак имах гной, бях с едни по тесни дънки и може би от самото притискане на раната е потекло, но значи все пак може би вътре имам гной, и от натиска просто е потекло.
не знам вече какво да си мисля.


Споко. Най-вероятно и ти си като мен - организма ми не можеше да приеме концито, които при всички други се разграждат сами, капсулова ги и се опитва  да ги изхвърли. При мен 7 или 8 месеца след секциото успя да избута всичко - запазила съм си 5-те възелчета.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 789
Не е нормално толкова време след секциото да ти изтича гной. Моят съвет е да отидеш в др. б/ца или при друг лекар. На мен след около месец след секциото ми "просълзиха" двете странични дупчици, отидох при моята акушерка, прегледа ме, каза че това сълзене е нормално, явно организмът ми не приемаше конците и се опитваше да ги "изхвърли". Слагах няколко дни след това немибацин/ топоцин върху "дупчиците" и спря.

# 56
  • Мнения: 2 334
На мен не ми се е случвало и мисля че е най добре да се консултираш и с друг лекар.

Общи условия

Активация на акаунт