С какво миете детските играчки

  • 3 112
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 922
Плюшените в пералнята с бебешки прах /засега само ги гледа още не играе с тях/, а гумените и дрънкалките с Чико за студена стерилизация. Цялата бебешка стая мия с него

# 31
  • Мнения: 173
Мия ги със сапун,но ги плакна повече май ,отколкото ги мия,за да не остават следи от препарат Embarassed

# 32
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
До една година съм и давала само гумени играчки, които съм ги мила с пяна от детски сапун....

А след като стана по-голяма и давам вече плюшени играчки ги поддържам чисти като периодично ги пера в пералнята........

# 33
  • Мнения: 1 479
С топла вода и бебешки сапун-гумените,а плюшените -пералнята.

# 34
  • Мнения: 2 336
пластмасовите само с вода, а плюшените и другите които могат да се перат директно в пералнята.

# 35
  • Мнения: 89
Гумените и пластмасовите мия веднъж седмично като ги накисна в гореща вода с малко веро и после изплаквам обилно.
А плюшените и тези от плат - пера в пералнята. Дори и тези с пеещ механизъм.

# 36
  • Мнения: 4 447
Сапун и топла вода.
Плюшките в пералнята.  Peace

# 37
  • Мнения: 4 784
С топла вода и веро.
Плюшените в пералнята, а плюшените музикални във фризера.

# 38
  • Канада
  • Мнения: 494
Когато беше на 11 месеца вече не ги миех.Чистя всеки ден,така че в къщи не е толкова мръсно,че да мия играчките.За двора си има други играчки.Плюшените ги пера в пералнята през месец-два.

# 39
  • Мнения: 2 131
Момичета,искам да ви питам дали миете играчките на вашите деца.Моята дъщеря е на 11 месеца и нейните играчки се търкалят из цялата къща.Вечер ги събирам всичките и с четка и веро ги мия една по една.Мъжът ми ми направи забележка,че може да остава остатъчно веро по някои и да я натровя.Вие миете ли ги и,ако ги миете,с какви препарати го правите?
Това, което описваш, не съм го правила никога - да му мия играчките всяка вечер с четка и веро. И какъв е смисълът при положение, че бебе на 11 месеца, ако не върви, то поне пълзи, пипа навсякъде и си вре ръцете в устата?! Ми те играчките нали са на килима, например, детето също пипа килима, лапа си ръцете и т.н. Не знам, всеки си преценява, но, според мен, е излишно.
Друг е въпросът като беше съвсем малко бебе - тогава, ако някоя играчка паднеше на земята, я измивах с гореща вода и веро.

# 40
  • Мнения: 2 336
`Деси` ми аз смятам че се пита за малки деца-бебета, сага на поят пеиливанин му пера плюшките веднъж на два месеца, а другите не му ги мия толкова стриктно е няма да го правя стерилен нали трябва да си изгражда имунитет. Е това не значи че ще си играе с мърляви играчки де Wink

# 41
  • Мнения: 544
Мия ги ако са замърсени.Само с вода.


И аз така.  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 1 185
Тези от плат в пералнята с неговия препарат, а пластмасовите и гумените с гореща вода на чешмата!

# 43
  • Мнения: 117
Плюшените в пералнята,а другите с вода и веро,но ако имат нужда.Не съм ги мила всеки ден.

# 44
  • Мнения: 9 814
Гумените с вода и сапун, плюшените в пералнята.

Общи условия

Активация на акаунт