Коя момиченце, коя момченце е скрила в АПРИЛското шкембенце

  • 14 276
  • 292
  •   1
Отговори
# 90
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

Тъкмо обратното - през 12г.с. точността е 90%, а през 16 г.с. е 75%  Naughty


Горещо препоръчвам сгъваемите креватчета-тип кошарка  Peace С първото дете бях с такова и се родих, сега ще го ползваме, живи и здрави, и за второто. Невероятно удобно, меко отвсякъде-няма опасност детето да се нарани, като се наложи да пътуваш, го сгъваш за две минути и си спокоен, че детето ще си спи в креватчето, някой ден като вече не ти трябва, прибираш в гардероба и не ти заема място -  а, бе, въобще благодат !!!


Тук правят БХС в 13 г.с., ама изобщо не съм наясно кога трябва да се прави.

За олекотените - жива да си! От Марти имам сгъваемо легло, което много ползвахме за пътуване и съвсем го бях забравила! Май ще ползвам него като се замисля!

# 91
  • Мнения: 7 134
Всъщност БХС и в 12-та и в 16-та седмица може да има само ориентировъчно значение за вероятност да има аномалия. Не е точно и в двата случая. Точно изследване е амниоцентезата. Може би предпочитанието на някои лекари да препоръчват късния БХС е, за да се избегне продължителната неизвестност, докато се направи хубава органова диагностика и евентуално след това амниото.

ани4ka, добре си се разписала в темата. Успех!   bouquet Лекарката ти взе ли ти материал за микробиология? Може да е вагинозно, но може и да е наистина изпускане поради нарастващата матка, която натиска бъбреците и в резултат може да се появи такова "напишкване". Тормози лекарката си за вземане на секрет.  Peace

# 92
  • Мнения: 36

а каква е връзката между секса и пола на бебето? newsm78


А, бе, и аз не знам каква е връзката, но според нея май всички ще имаме момчета  Joy Joy Joy

Ааа, не всички, моето си е баш момИче според този тест Blush Joy!!!

# 93
  • Мнения: 582
Всъщност БХС и в 12-та и в 16-та седмица може да има само ориентировъчно значение за вероятност да има аномалия. Не е точно и в двата случая. Точно изследване е амниоцентезата.

Да, точно така, но се смята, че точността от 11 до 13 г.с. е по-голяма!

# 94
  • Мнения: 734
момичета имам нужда от съвет,днес за втори път ми се случи бикините ми да се намокрят все едно съм се напикала но съм сигурна че не е това,предния път лекарката само ме видя на видеозон и каза че има достатъчно околоплодни води,но така и не се разбра какво точно е,някъде бях чела нещо за нещо като тест да се разбере дали са води или не,даже май едно момиче направо с бикините си ходила и като с някаква лентичка проверили какво е.чували ли сте за нещо такова?а случвало ли се е и на вас?много ми е притеснено,особено с тези контракции от 2 месеца и това кървене,което имах. Shocked Shocked Shocked
а каква е връзката между секса и пола на бебето? newsm78
лек и усмихнат ден Grinning

ани4ka, на мен често ми се случваше това явление. Но от известно време спря. Отначало си мислех, че съм се изпуснала, но на мирис не се усещаше нищо, нямаше и цвят. Налагаше се да сменям 2-3 чифта бикини на ден, понеже винаги беше извън ежедневната превръзка, немога да си обясня как точно..Не беше като течението ми - имах си и течение, и това странно нещо, което така и не разбрах от какво е. А пък самото течение и при мен стана по-воднисто. Други бъдещи мами също споделиха, че са го имали, така че предполагам е нещо нормално.  Simple Smile

# 95
Здравейте и от мен!Тази дето все пише с големи букви,наистина моля да ме извините,но нямам никакъв опит във форумите.(занапред ще знам)Ще имам син и съм много,много щастлива! GrinningВчера го разбрах,но разбрах и още нещо което сега ме тревожи и искам да попитам някоя от вас дали е в подобна ситуация???????????Докторката ми каза че имам контракции,защото й се оплаках че от 3 дни имам едно усещане за напрежение  в матката,дори не бих го нарекла болка,но е постоянно!Дори в момента го усещам макар че от вчера пия магнезии и ношпа.Май съм прекалено страхлива,но това бебче ще е първото ми дете и го чакам с такава нежност и любов че...................треперя повече от колкото трябва да се роди живо и здраво.................Та!Радвам се че сте тук и има с кого да споделя!Благодаря и хубав и усмихнат ден от мен момичета!

# 96
  • Мнения: 249
Ох и на мен ми се е случвало това с този неидентифициран секрет, а съм на преглед чак на 18-ти и до тогава не знам......Ще ги тормозя да ми вземат секрет за микробиологията, че вече и като се поуморя от малко повече вървене и усещам как ми изтича малко  Sad

Емануела, аз съм все още на Аспирин протект през ден, а от витамините трябваше да пия Матерна, но на мен тези витамини не ми допадат и си самоназначих на Jameson, пия си ги все още...

И аз съм за дървените легла, по уютно ще ми изглежда с тях, а и ми се струва че ще са по удобни за повиване на бебето, като им се сложи един плот отгоре, от тези подвижните. Гледах онзи ден една такава сгъваема кошара, но плота за повиване ми се струва един такъв много мек и нестабилен.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 618
Здравейте момичета! Аз съм майските мами за 2009 година. Термина ми е на 1 май 2009. Нахлувам в темата Ви с  въпросчета към тези, които ще имат бебче за втори път. Имам чувство, че усещам вече бебето, но ми се струва рано. Утре влизам в 14 г.с. Дали е възможно да е бебето или от нетърпение си внушавам. Има ли мами, усетили бебчето към 13-14 г.с.? Благодаря Ви и Ви желая само приятни емоции и здрави бебета   bouquet

# 98
  • Мнения: 36
Здравейте момичета! Аз съм майските мами за 2009 година. Термина ми е на 1 май 2009. Нахлувам в темата Ви с  въпросчета към тези, които ще имат бебче за втори път. Имам чувство, че усещам вече бебето, но ми се струва рано. Утре влизам в 14 г.с. Дали е възможно да е бебето или от нетърпение си внушавам. Има ли мами, усетили бебчето към 13-14 г.с.? Благодаря Ви и Ви желая само приятни емоции и здрави бебета   bouquet

Здравей, Dido4ka  bouquet!
На мен ми е първа бременност, но мисля, че 13та седмица е много рано. Аз все си мислех, че е рано да усетя бебето и не очаквах и не се надявах...когато една вечер ме срита. Просто разбрах, че е "Тя" Heart Eyes. Усещането е съвсем ново, непознато и прекрасно  Hug. Аз бях влязла в 16та седмица.

Ооо, ама на теб ти е втора бременност   BlushThinking...
Добре дошла, Jylieta!!! Лека бремснност, изпълнена с много положителни емоции!

# 99
  • not found
  • Мнения: 581
И аз съм от априлските майки , но не ми е определен точно термина , на видиозона излиза една дата 4април  , а по изчисления - 10 април ... Ще видим на 4.11.2008 г. като отида да видя какво ще ми кажат тогава .  Grinning

# 100
  • Мнения: 245
Здравейте  Hug, казаха го най -накрая МОМЧЕЕЕ Simple Smile, много съм щастлива , бебо е 17 см и 170 гр . , лошото е че имам болки и контракции и понеже съм с миома ми исписаха хапченца които се надявам да ми помогнат , обаче откакто ми каза че е момомче всичко ми мина Simple Smile , много се радвам ей прегръщам ви всички Crazy
За партито утро напазарувах от до не ми стигна багажника на колата, а за недоспиването и скромната ми нервна система докито каза " спокойно ,и по-зле ще става" да пия прясно мляко и ментичка , може и една чаша вино Simple Smile
Dido4ka  аз движенията ги усетих по това време сега с втората бременност
 А за тва странното подмокряне съм го изпитвала също , оказа се просто течение , но за твое успокоение кажи на докито.
айде чао ви , и да ме сложите син термин

# 101
  • Мнения: 3
Здравейте отново  Simple Smile
Днес бях на преглед и слава богу всичко е о.к. Praynig

Рони,  Gaja и emanuela88, много се радвам, че посещаваме една и съща докторка при Щерев- така ще можем да обменяме информация Simple Smile
Аз днес бях на преглед при д-р Ганева, взеха ми и кръв за БХС тъй като съм в 16 г.с. - резултатаът ще е готов след 1 седмица

До сега са ми правени следните изследвания:
- първо посещение (началото на м. Септември) - преглед с вагинален ехограф, начален преглед, взимане на кръв за пълни кръвни тестове - не знам за вас, но на мен ми изтточиха цели 5 ампули с кръв, измерване на тегло и кръвно налягане + стандартния разпит за наследствени заболявания, предишни коремни операции, начин на живот и т.н.
- второ посещение (края на м.Септември) - преглед с вагинален ехограф, по-подробно разглеждане на бебо, вече имаше крачета, ръчички, череп, видяхме и биещото сърчице, мъника се въртеше много, все едно танцуваше, д-р Ганева каза, че това е добър знак
- трети преглед - днес бях на трети преглед - този път ме гледаха с ехографа през стомаха с онова лепкавото гелче, бебока вече доста е пораснал - вече тежи 148 гр., днес прегледа беше доста по-обстоен от предишните пъти - гледахме подробно всички части на тялото, гръбначния стълб, черепа, предната коремна стена- дали е добре затворена и т.н., дребчо май спеше, та се наложи доста да почакаме докато помръдне, за да го огледаме от всички страни. Днес ми взеха и кръв за БХС Simple Smile

Следващия ми преглед е в края на ноември.

Това е за сега, други изследвания не са ми правени, продължавам още с ФК, аз си купих и едни сокове за бременни на HIPP, но д-р Ганева ми каза да наблягам на пресните плодове

Айде до скоро, поздрави и усмивки на всички с малки и по-големи коремчета  Heart Eyes

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Не съм чела ще наваксвам, но бързам да се похваля излезе ми БХС- резултатите са супер, отдъхнах си.
Отивам да чета

# 103
  • Мнения: 249
Току що дойдоха и моите резултати от БХС, и при мен всичко е наред, пише нисък риск  Simple Smile Вече съм още по спокойна. Дано всички скоро да се похвалите с хубави резултати от БХС-то  Praynig

# 104
  • Мнения: 847
И аз вече съм се замислила какво да е легълцето...нали вече я свършихме белята с количката  Flutter  Като че ли обаче клоня към дървено легълце-хем по-стабилно, хем по-красиво,а и повече време ще го ползваме. Иначе си мисля, че може и едно сгъваемо да вземем, за път,те май са доста евтини.
Някоя има наблюдения за дървените креватчета? На мен ми се струва, че като съотновение цена-качество май Pierro са добри, но ще се радвам да споделите и други мнения.

Общи условия

Активация на акаунт