купихте ли тиквата?

  • 1 993
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
- Мариййййке, твоя тиквеник стана ли?
- Мммм... не. Още спи.  Whistling

 Joy Joy 

# 16
  • Мнения: 7 837
Веки, издълбал докрай тиква,най-малкото заслужава тиквен медал за усърдието и търпението си. Аз нямам нерви и залагам на китайските имитации.

# 17
  • Мнения: 2 018
Веки, издълбал докрай тиква,най-малкото заслужава тиквен медал за усърдието и търпението си. Аз нямам нерви и залагам на китайските имитации.

Като каза тиквен медал - ДА. Това ще им направя на моите! Не ми се дълбае, но ще изрежа медали. Само надписи да им измисля...  Hug Тиквеник, тиквеница, 1 тиквениче, 2 тиквениче, 3 тиквеновче... опетлах си пръстите...

# 18
  • Мнения: 7 837
Можеш да направиш и корона, скиптър и дори трон.

# 19
  • Мнения: 3 268
Винаги празнуваме 31 октомври,но не като хелоуйн,а като рождения ден на мъжа ми. Grinning

# 20
  • Мнения: 2 018
Можеш да направиш и корона, скиптър и дори трон.

Това ще го оставя, на този който смята, че си го е заслужил... Пък и идеята е твоя.  Sunglasses

# 21
  • София
  • Мнения: 38 515
Аз си хапвам тиква вкъщи, старците ходят на гробищата. За някои - Хелоуийн, казано по български - Задушница.
После пак ям - сладки. Хамериканците ги събират, мене ми ги носят в чинийки. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 335
По-лесно е от кукерска маска. Ще се справиш.

Ти нали знаеш, че тиквата ти всъщност е онзи пияница, дето излъгал Дявола, ама и дяволът го изпързалял накрая.
Много поучително.

И да загасиш огъня в камината. Да не се объркаш по някоя нашенска традиция, като да палим нарочно огньове, да ги прескачаме. Обратното е: няма огън - няма сенки. Само Джак се шматка в тъмното.

# 23
  • Мнения: 3 034
о, да! даже две купихме - една кръгла и една чукундуреста, за да стане още по-страшна  Grinning издълбахме ги през уикенда, днес ще ги правим с физиономии  Laughing тиквеникът вече го изядохме. на мен баба ми и родителите ми също ми правеха фенери, мисля че е много красиво и забавно. и бебето ще маскираме, вече и костюм сме му купили  Laughing

# 24
  • Мнения: 342
До сега не сме празнували,но щом иде реч за празник си заслужава.

# 25
  • София
  • Мнения: 442
Дядо ми дълбаеше дини, откакто го няма - доста отдавна, няма и дини. Няма кой да се занимава.
А да дълбая тиква - забрави! Трябва да започна 1 месец по-рано. А Хелоуин е хамериканска измишльотина, доскоро у нас такъв празник нямаше. Най много да дрънне някое цигане на вратата да иска пари. Те са винаги в крак с модата.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 401
Ти нали знаеш, че тиквата ти всъщност е онзи пияница, дето излъгал Дявола, ама и дяволът го изпързалял накрая.
Много поучително.

Я разкажи приказката, че не я знам.

# 27
  • Мнения: 216
Има страшно много неща, които могат да се направят за празника, но си струва ако имаш или деца, за които да го правиш или голяма къща и компания, с която да си направиш хубаво страшно парти, та ето ви link за много тиквени идеи , а може да използваш тиквата, ако не ти се реже(защото все пак си трябва талант и инструменти) да я ползваш за декор на масата( ваза) или супник, или просто множество малки тиквички, вместо купички за салата или супа, както да я инкорпорираш в ястията за празника, а вместо тиквени фенери да си направиш хартиени от торбички за обяд със залепени, или нарисувани страшни картинки, като плъхове или прилепи или гарвани и т.н. да го напълниш с пясък и да им сложиш по една свещичка и ето ти фенер за празника- импровизирай.  afwitch Misc Ghost devil



http://images.google.com/images?&um=1&hl=en&client=s … art=0&ndsp=21

http://www.marthastewart.com/photogallery/pumpkins?rsc=dl_home04

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 21:03 от Lil_Vixen

# 28
  • Мнения: 122
Ти ме подсети за нещо... утре в нас ще има тиквеник... с канела, и орехи...
... та исках да попитам... ще каже ли това, че съм у темата или не...  Whistling

# 29
  • Мнения: 2 254


  Имам една пластмасова. Вече трета година ме отсрамва.

Общи условия

Активация на акаунт