Как си го върнахте у дома, споделете опит

  • 40 864
  • 501
  •   1
Отговори
# 450
От осем години съм с мъж, който все още не е разведен, но  жена му , с детето, се е кротнала в апартамента му и изобщо няма намерение нито да се развежда с него, нито прави нещо за да си го върне. Ходихме около 5 години и тя ме познаваше от самото начало, аз бях против в началото, защото той все пак беше женен и с дете, което е по-важното, но в крайна сметка той избра да е с мен и аз естествено исках, защото го обичах и все още го обичам както в началото. Ще кажете че имам полза от него, напротив, живеем на квартира, той ми дава част от наема и нищо повече, аз пазарувам за вкъщи, готвя и пера, но съм безкрайно щастлива с него а и съм от хората, които се интересуват от пари само колкото са необходими за преживяване. Щастието което той ми дава не може да се купи с пари, а тя защо е все още негова жена на паспорт си е нейна работа, но според мен, жена която вярва, че мъжът и все още държи на нея и има шанс да се върне винаги има какво да направи....а ако на него не му пука значи не държи на нея и е по добре да се разделят от колкото да живеят така. Това е моето мнение.

# 451
  • Пловдив
  • Мнения: 3 589
Имаш ли дете от предишен брак?
Смяташ ли че ще имаш дете с този мъж?
Каква е причината той все още да не е разведен?
Ако съпругата му е наивна (според теб), то толкова наивна си и ти!

# 452
  • София
  • Мнения: 62 595
Различно-подобна,

Май е време да преосмислиш нещата, които (не) се случват. По-скоро си задай въпроса защо той досега не е направил нищо, за да се разведе. Жена му има право да се "кротне" в апартамента ,защото това е нейният дом и домът на детето й. Тя не е длъжна да се развежда. Попадаш в капана, който се залага от много мъже - как жена му не го разбира, как не я понася, обаче заради детето още не се е развел. А ти като някаква пуйка седиш и чакаш да му светне да се развежда. Той няма никаква полза от един развод, защото като нищо ще се сбогува с апартамента заради детето, а и така има "непреодолима" пречка, заради която "не може" да се ожени за теб. С две думи той си е оплел кошницата много добре. Ти му мисли как ще си планираш нещата и дали можеш до безкрайност да живееш по този начин.  Играта винаги е една и съща и жени като теб накрая много страдат.

# 453
Различно-подобна,

Май е време да преосмислиш нещата, които (не) се случват. По-скоро си задай въпроса защо той досега не е направил нищо, за да се разведе. Жена му има право да се "кротне" в апартамента ,защото това е нейният дом и домът на детето й. Тя не е длъжна да се развежда. Попадаш в капана, който се залага от много мъже - как жена му не го разбира, как не я понася, обаче заради детето още не се е развел. А ти като някаква пуйка седиш и чакаш да му светне да се развежда. Той няма никаква полза от един развод, защото като нищо ще се сбогува с апартамента заради детето, а и така има "непреодолима" пречка, заради която "не може" да се ожени за теб. С две думи той си е оплел кошницата много добре. Ти му мисли как ще си планираш нещата и дали можеш до безкрайност да живееш по този начин.  Играта винаги е една и съща и жени като теб накрая много страдат.
Това че не е разведен на мен изобщо не ми пречи, не се натискам да нося неговата фамилия. За мен това, че толкова години имам неговата любов и подкрепа е по-важна от това да нося неговата фамилия. А това, че не се развежда не е заради детето а заради "лудата" му жена, според която умиране има  развод - не. Просто за нея е фикс идея да се назовава негова съпруга, въпреки че той от години не живее с нея. Ако търсеше само развлечение с мен, не мислите ли че 8 години са малко много?
Познавам едно семейство, което също си живее така, с тази разлика, че мъжът и ги сменяше като носни кърпи. Всички и се чудеха защо не се разведе с него. А тя казваше: Че защо да се развеждам, знаете ли как се грижи за мен и колко пари ми дава? А хората около нея си казваха "Милата тя"!!!!

# 454
  • Пловдив
  • Мнения: 3 589
.....
Ако търсеше само развлечение с мен, не мислите ли че 8 години са малко много?
Така и не разбрах, имате ли дете? Ако не общо, поне твое от друг брак?!

# 455
.....
Ако търсеше само развлечение с мен, не мислите ли че 8 години са малко много?
Така и не разбрах, имате ли дете? Ако не общо, поне твое от друг брак?!
Какво значение има това?

# 456
  • София
  • Мнения: 62 595
Зная, че няма да ми повярваш, защото не ще ти разбие целия модел, но такива приказки за "лудата му жена" са ги чували много, много жени преди теб. Това е най-дърварското мъжко оправдание - жена му била луда, пък на него не му се занимава и колко хубаво си живеете вие толкова години. Ще има да патиш, но още не ти е увряла главата. За него е много изгодно да е с единия крак на свобода, а младата му любовница (пък макар от 8 години) да хамалува вкъщи и да го гледа в очите. Утре като му скефне ще се изнесе и ще те остави с пръст в уста. Любовта си е любов, а бракът си е брак с произтичащите от него последици.
Да знаеш едно нещо - мъж, който иска да се разведе го прави, пък дори жена му да е тръгнала да умира или да е с четиризнаци на ръце. За теб е по-изгодно да изкараш жена му виновна, но се заблуждаваш.

# 457
  • София
  • Мнения: 17 413
А това, че не се развежда не е заради детето а заради "лудата" му жена, според която умиране има  развод - не.

Това какво общо има с факта, че той не се развежда с нея?  newsm78
В смисъл, разбрахме защо тя не иска, ама той защо не се развежда с нея?

# 458
  • Пловдив
  • Мнения: 3 589
За мен значение няма. Но понеже ти сама каза, че той едва ли си е губил времето с теб 8 години, е важен въпроса какво общо имате, какво сте постигнали. От къде е увереността ти, че връзката ти с него е пълноцена?!
Май се хабя.
За теб въпроса е не дали да си с него, а защо жена му не иска да се разведе с него.
По-добре или да я питаш или да я накараш да отвори тема тук с обсъждане.

# 459
Spokoino!!!!Pri takiva polojenia e nai vajno spokoistvieto na decata i teb,za6toto sled vreme vsi4ko se opravia,no nervite koito si izhabila  i posledicite ot tova-nikoga.imah po4ti 6 godi6en semeen jivot i dve zlatni de4ica kogato biv6iat mi saprug zapo4na da se pribira kasno ,a poniakoga i ne. Zapo4naha ubidite,rugatnite,poboi6tata...4uvstva6e se prisastvieto na treti mejdu nas......Gone6e me ot ka6ti i o4akva6e pove4e da ne se zavarna.Imame 10 godi6na razlika.Mlada,hubava,uvajava6ta sebe si jena sam i s dobro obrazovanie.Vinagi sam se samoobviniavala za tova,koeto stava za6toto ne mojeh da si go obiasnia.I az kato vas se 4uvstvah 6tastliva kogato slu6ah podobni na moiata istoriiki,za6toto tova me kara6e da mislia 4e ne sam sama,4e tova ne se slu4va samo na men.Samo,4e za6to li vseki prikriva i igrae.....I taka sled izvestno vreme 4oveka na jivota mi me nakara da  podpi6a dokument za razvod,v koito v  edikolko si semeen jivot sled 3 mesec ne sme jiviali zaedno,4e ne pretendirame edin ot drug izdrajka i obez6tetenie i 4e mi ostavia decata..No nikoi niamal da znae-nito tehnite,nito na6te.I.....podpisah.Bez da se zamislia.Gordostta mi be nad vsi4ko.Tiho malkom kato ni doide deniat se razvedohme i se pribrahme v ka6ti.Gospodinat si hapna ot tova koeto sam prigotvila predi da si otide na rabota.Ni6to ne se promeni i tova zapo4na adski da me tormozi.Razvedena sam,znaia go i vse o6te jiveia s nego!!!???....Obidno e...Tozi pat az zapo4nah da izkarvam problemi i da ne go iskam v ka6ti.Za6to se razvedohme?Nali be6e vluben v niakoia si tam navan.....Nali me vijda6e kato pre4ka?....Izgonih go!  I vseki pat kato si piine zapo4va6e da me tarsi v posredno6tite i da  obiasniava kolko sajeliava za vsi4ko tova,koeto e napravil.I kolko me obi4a...Na niakolko pati opitvahme otnovo,no.....Ni nazad ni napred.I taka poobarkah li ti glavata o6te pove4e.Tova sa ve4e 15 godini i se opitah da ti razkaja "nakratko" 4e te vinagi se vra6tat,osobeno kato razberat 4e ne sa edinstvenite o4akvani ot li4nostta navan.4e sled tiah ima i vtori,i treti........i nikoi ne im tegli gaieto kato "onaia"v ka6ti. Gledayte da se razmine bez razvodi i bez obidi.Zamalci i izcakai.Ne pitai,ne obviniavai,ne mori.....Poslu6ai sarceto si!

# 460
Аз проблем нямам просто исках да се изкажа по темата, че жената която е уверена че мъжът и още я обича и държи на нея може да направи и едно нещо само за да си го върне. А ако подозира и се съмнява че това ще стане и си е намерила (като нашата) за какво да стои, то тя не прави нищо или поне нищо не може да направи за да си го върне, даже дадох и друг пример за такава жена. А защо трябва да има дете между двама души за да е пълноценна връзката? Да имам дете от предишния си брак.

# 461
Tova e napisano do jenata na jenenia maj ot koiato se opitvat da otkradnat sapruga i!!!!

# 462
  • Пловдив
  • Мнения: 3 589
Ти си знаеш най-добре кое те прави щастлива и дали връзката ти с него е пълноценна.
Вероятно има много неща около вашия случай с които ние не сме наясно, като например колко много ти не си искала да се забъркваш с него, но в крайна сметка връзката ви е факт. Предполагам, че насила те е накарал  Laughing
Извода е че има две развалени семейства и едни хора, които съжителстват  - ти и той.
Истинско щастие ли е това, което е изградено върху чуждото нещастие?

# 463
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 936
Извода е че има две развалени семейства и едни хора, които съжителстват  - ти и той.
Истинско щастие ли е това, което е изградено върху чуждото нещастие?
А истинско щастие ли е да останеш със семейството си, когато нещо сериозно ти липсва?
Семейството не е гаранция за щастие, то е форма на съжителство, удобна за закона и обществото.
В никакъв случай не ти гарантира любов и задоволеност.
Разбира се, когато ги има точно в семейството е най-добреия вариант, но за съжаление по една или друга причина често не е така.
Развалените семейства за мен са по-малкото зло, от семействата, които живеят като такива, защото нямат смелостта и силата да потърсят истиносто си щастие.
А за него само един не стига, то се гради от двама и няма нищо общо с подписа в ритуалната зала.

# 464
  • София
  • Мнения: 6 810
Ти си знаеш най-добре кое те прави щастлива и дали връзката ти с него е пълноценна.
Вероятно има много неща около вашия случай с които ние не сме наясно, като например колко много ти не си искала да се забъркваш с него, но в крайна сметка връзката ви е факт. Предполагам, че насила те е накарал  Laughing
Извода е че има две развалени семейства и едни хора, които съжителстват  - ти и той.
Истинско щастие ли е това, което е изградено върху чуждото нещастие?
А по-добре ли е две семейства, в които и четиримата са нещастни? Thinking

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 15:50 от Klemy

Общи условия

Активация на акаунт