Плаче на всеки час през нощта!!!!!!!!!!

  • 924
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 932
И при нас е същото, с тази разлика , че аз още кърмя дъщеря си, и винаги се е будила по един - два пъти нощем да суче по малко и е заспивала, не и напоследък, от месец се буди през час буквално. Вече почти не спя ( по 3- 4 часа на нощ за месец). Започнах да мисля че грешката е в мен , защото й давам и нощем да суче когато иска( тя през деня почти не суче вече), но от отговорите тук виждам че не е така , че и на водичка да са вечер , бебетата пак се будят често в даден период , или поне повечето. Вчера видях, че вече има 4 кътника( за седмица) и според мен, целия този "тормоз" е бил заради зъбките. За протокола дъщеря ми е на годинка и четири месеца , почти колкото твоето дете и мисля че и при вас са зъбки и период, остава  да стискаме палци всичко скоро да мине , че верно вече нерви не останаха.
Пожелавам ви  съвсем скоро всичко да отмине   bouquet

# 16
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
и при нас имаше един такъв период допълнен и от никненето на 4 зъба, когато спеше дълбоко до 12 и после на всеки час до 6, взех Дорминкинд /хомеопатично за нарушен сън при кърмачета и деца/ и мисля че помогна, но се консултирай с педи

# 17
  • Мнения: 31 183
Точно Дормикинд давам аз 3 пъти по едно  и Calcarea Phosphorika 15 за по-лесно пробиване на зъбките. Тя  е 2 пъти на ден по 3 зрънца. Имат ефект някакъв.

# 18
  • Мнения: 1 982
Невероятно позната картинка! Само че при нас е така от раждането му! Има само три нощи, в които е спал 5 часа последователно! За съжаление нищо не помага! Явно си е такъв характер! А пък сега му растат 2 кучешки и 1 кътник....лудница!  #CrazyСъчувствам ти и се надявам като ви избият зъбчетата да започне да спи по-добре, а и ти!  Hug

# 19
  • малко градче
  • Мнения: 188
И ние сме така.От около 5месечен започна да плаче нощем.Отначало бяха зъбки-избиха му три.Но после- май вече е навик.Мисля си че нещо си сънува и затова плаче.Много му идват емоциите.Като заплаче давам водичка,някога залъгалката,а като не мога да го успокоя му давам да суче.Племенницата ми е на 10г. и едва сега спря да реве всяка нощ.Каквото види през деня през нощта се сънува ,но като ужасии.Период е ,но дано да свърши скоро.

# 20
  • Мнения: 953
И при нас беше така за доста дълъг период  или поне на мен ми се видя много дълъг - 2  месеца. Тогава й избиха и четирите кътника, беше й запушен носа, изобщо измъчи се детето.

# 21
  • Мнения: 161
Болната ми тема. Така си я караме от около година. Давам вода, сменям памперси, преобличам и така всяка нощ. Стигали сме до литър само за времето от полунощ до 7 часа сутринта.
 Аз също го отдавах на зъбките, но вече са ни поникнали всичките, а нощната картинка си е все същата. Сега "обяснението" на педиатърката ни е - вреден навик. Детето си е изградило навика да се буди и не може да се успокои и заспи без вода. Препоръча ми да давам водата от чашка, но ми е интересно как ще пие в легнало положение? Ако го изправя съвсем се разсънва и става да си играе. Така сме откарвали до сутринта, а после спи до обяд.
"Успокоявам се", че  сестра му беше същата почти до три години. Сега вече спи непробудно по цяла нощ. Все пак има надежда някога и на мен да ми се случи да се наспя като нормален човек.

Общи условия

Активация на акаунт