бебе и куче или коте

  • 4 600
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
За куче не мога да говоря, защото никога не съм имала, но котката не изисква кой знае какви грижи и от тази гледна точка не е проблем. Обаче моята котка е много агресивна и я дадох на майка ми малко преди да родя. Сега ходим да я виждаме, мислех да си я вземем, но синът ми  я скубе и тормози. Иначе космите също не смятам, че са проблем. Аз имам дълга коса и когато котката беше при нас, мои косми се намираха вкъщи много по-често, отколкото котешки.

Виждам, че се пише и за токсоплазмозата- внимавайте със зеленчуците по заведенията. Там не се престарават с миенето.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
Почти цял живот съм гледала котка, в момента - също. Изобщо не съм си помисляла да се разделям с нея, когато разбрах, че съм бременна. Не сме имали проблем с нея. Peace

# 17
  • Мнения: 3 034
бебетата съжителствали с животно са по-малко предразположени към алергии към съответния алерген, тъй като имунната им система е привикнала. по въпроса има безкрайно много литература, включително и тук, както и в сайта БГ-мамма.

# 18
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Не съм против съжителството на бебе с котка/куче, напротив. Аз за съжаление, трябваше да се разделя с кучето си... но сега ми е толкова мъчно.
И ми е толкова мила гледка - разходка на бебе и куче  Flutter

# 19
  • Канада
  • Мнения: 494
Въпрос на избор е според мен.Аз лично не бих живяла с животно и бебе.
Първо заради потенциалния риск от алергии за детето и второ защото би ми било много трудно да поддържам образцова хигиена в дома.
Това е и моето мнение.

# 20
  • Мнения: 3 034
de3demonka , снимката е уникална и прекрасна!  Hug

dany_ip , ти в Канада на курсове за бременни не ходи ли? тази теза за алергиите всеки уважаващ се канадски лекар я е забравил като съществуваща. в курсовете за бременни имахме специални часове, посветени на съжителството с животните. личният избор - ясно, но доводи със заболявания и алергии са просто безобразно остарели.

# 21
  • Мнения: 7 723
какво мислите за съжителството на бебе и куче или коте newsm78
Против. Категорично съм против.
Обичам животните, но където има бебе, те нямат място там.
Да!

# 22
  • Мнения: 200
Ние сме с бебе и котка. В отделни стаи са, в никкакъв случаи грижата за котката не ми отнема повече от 10 мин на ден, да и сложа храна и да и сменя водата, тя без това спи в 80 % от времето. Обезпаразитяваме я външо и вътрешно на всеки 2 месеца. Мъжът ми се грижи за тоалетната и.Старая се да поддържам изрядна хигиена.Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 39 766
У дома за сега успешно съжителстваме с два котарака и бебе.

 

 

# 24
  • Мнения: 4 292
Не го приемам и поради тази причина нямаме домашен любимец.

# 25
  • Мнения: 3 034
AnMary , бебето ти как реагира на котаците? аз не мога да ги снимам двамата с моята котка, защото се опитвам да опазя котката от бебето, дотам я докарахме  hahaha

# 26
  • Мнения: 209
аз имам прекрасен персиец - много мил и кротък. когато се роди малкия котарака го изолирахме в другата стая и коридорите и не позволявахме да влиза в стаята където е бебето. всички хигиенични и здравословни мерки бяхме взели - редовно обезпаразитяване (вътрешно и външно), къпане на всеки месец (въпреки че котката не излиза от къщи), редовно сменяне на тоалетната и т.н и т.н. обаче когато малчо започна да пролазва решихме да занесем котарака у баба ми - не заради нещо друго а заради дългите косми, които колкото и да чистиш все остава по някой друг. сега когато момченцето ни е вече по-голямо и се движи свободно из къщата мислим да си го вземем обратно. няма опасност котката да му реагира по някакъв начин защото те всяка седмица са поне по един цял ден заедно и се познават Simple Smile.

# 27
# 28
  • Мнения: 544
Аз съм категорично против!

# 29
  • Мнения: 257
Аз съм против съжителство на бебе с куче или котка. Първо заради потенциалния риск от алергии за детето и второ защото би ми било много трудно да поддържам образцова хигиена в дома.
Аз съм на същото мнение Peace

Общи условия

Активация на акаунт