Бебето ми има рефлукс

  • 24 227
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 029
И моето бебе имаше рефлук до към края на първия месец. След храна го слагах да спи и после виждах петната по креватчето.

Това не означава непременно, че е имало рефлукс. Всяко бебе след хранене връща по малко мляко/кърма, затова е хубаво да се държи изправено известно време, за да се оригне. Обикновено рефлуксът продължава няколко месеца и отшумява към годинката.

# 16
  • Мнения: 176
И моето бебе е с рефлукс. Фризовома не помогна, защото от него започна да ака "на вода". Храня с НАН 1 и чакам да мине време. И дюшечето е повдигнанта о ина ръце се носим изправени и в столчето седи, но това не й пречи да повръща. Понякога се отчайвам, като  я видя цялат мокра.
Търпение! И на мен отова ми препоръчват, но и то има граници...
За тих рефлукс не съм чувала. Защо не потърсиш и друго мнение. Щом кат оне можеет да спите от притеснение, колко време така ще изкарате. Ако и друг специалест потвърди, поне ще знаеш със сигурност и ще остане само да чакаш да отмине.
Успех!

# 17
Ситуацията при нас беше същата както я описваш, лежахме в болница, спеше на повдигнат матрак, повръщаше през цялото време, пиеше Фризовом, дори понякога добавях оризова каша за да сгъстя млякото, пиеше сироп Мотилиум и какви ли още неща не направихме. Ефекта беше нулев, всеки ми казваше "Детето трябва да си надрасне проблема". Притеснението ми беше ужасно, постоянно ходехме с лигавника на врата. Спря да повръща като направи 10 месеца(аз психически се бях настроила да е до годинката) и все едно имах друго дете, просто знам през какво минаваш, имай търпение и аз броях дните и чаках ли чаках това мъчение да свърши както за мен така и за детето. Успех Simple Smile

# 18
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Моят син вече е на осем години, но още са ми пресни спомените.
Гърченето не е задължително да е от рефлукса, защото от втория месец започват коликите и картинката е трагична, когато има по-чувствително стомахче. Препоръчвам с две ръце капките за колики саб симплекс - има ги във всички аптеки, но само педиатър може да ти назначи дозата.
Сега за рефлукса - много добре си направила, че си сменила млякото. Фризовомът е добър, но не може да се сравнява с Аптамил АР- той е най-добрия продукт за подобни случаи на българския пазар. Специално моя син спа до година и 6м. на повдигнато матраче до 30 градуса. Ами това е в общи линии, ти си се ориентирала какво да направиш. След 6м. до 18м на детето клапичката на стомаха се оформя и затваря. Кураж и търпение, и всичко ще се оправи.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 478
И дъщеря ми имаше рефлукс в тежка форма.Повръщаше по около 30 пъти на ден.Само докато я мръднехме и всичко ставаше в повръщано.Беше на специална диета от лекаря, но нищо не помагаше.По цяла нощ някой е дежурил при нея,а през деня ,не смеех до отида до тоалетната и да я оставя сама.Беше ужасно.Даваха и атропин,разреден в някаква доза ,но той много я упояваше и го спрях.Обърнахме България и Европа,докато намерим някакви специални прахчета за рефлукс,но и те не помогнаха.Сокове не давахме,за да не дразнят на стомаха,а цялото захранване с храна,започна по късно(определено от лекаря).Така или иначе,до около 10-я месец беше така.После постепенно със въвеждането на по-твърда храна всичко отшумя,но и до ден днешен при силен рев или при прием на лекарства започва да повръща.Трябва голямо търпение при такива деца.Успех ти желая!

# 20
  • Мнения: 1 984
половин лъжичка оризово брашно помага също... ако няма стеноза на пилора разбира се.

# 21
  • Мнения: 229
Здравей,
да се включа и аз по темата с рефлукса.
И ние имаме тих рефлукс, обаче лекарите го откриха късничко.
и имаме вече наранен хранопродвод от киселините. Вече 1 месец сме на медикамента антра по 2 мл на ден, сутрин и вечер и полизилан гел преди и след хранене. Детенце има следните сипмтомии, като много силен плач от болки, гърчене назад от гръбчето, преглъщане и почти постоянно запушен нос. Израствало се това, но не се знае кога. Много е трудно защото и аз така като теб дебнех и почти не можех да спя, но след вторият престой в болницата ни казаха да не треперим така над детенце. Иначе сина ми много искаше на ръчички почти нон стоп докато имаше болки, сега ни казаха да го оставяме повече сам и да не треперим така. Опитваме се де, но пак не можеш да го оставиш самичък ако плачка .. така че знам как се чувствате.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 957
Дъщеря ми е още по-странен случай - поради тих рефлукс аспирира мляко в белите дробчета. На 4 месеца и половина е, а вече два пъти сме били в болница с диагноза бронхиолит. Откриха, че е от рефлукса, защото нито имаше температура, нито кашляше. Тя не повръща много, но често се дави и връща. Проблемът е, че след като се изрина (само на АМ) се съмняват и за АБКМ. Сега пие Фризопеп, но то е рядко. Налага се да го сгъстявам с оризова отвара. Прочетох, че някой е ползвал оризово брашно - дайте повече информация как се сгъстява с него млякото, че вече ми писна да хвърлям по четвърт кило ориз на ден!
А иначе ужасът е пълен - рефлукс, АБКМ +  асматично дишане - ако има още някой като нас, ще се радвам да се подкрепяме! Добрата новина е, че се израствало.

# 23
  • Мнения: 1 984
Дъщеря ми е още по-странен случай - поради тих рефлукс аспирира мляко в белите дробчета. На 4 месеца и половина е, а вече два пъти сме били в болница с диагноза бронхиолит. Откриха, че е от рефлукса, защото нито имаше температура, нито кашляше. Тя не повръща много, но често се дави и връща. Проблемът е, че след като се изрина (само на АМ) се съмняват и за АБКМ. Сега пие Фризопеп, но то е рядко. Налага се да го сгъстявам с оризова отвара. Прочетох, че някой е ползвал оризово брашно - дайте повече информация как се сгъстява с него млякото, че вече ми писна да хвърлям по четвърт кило ориз на ден!
А иначе ужасът е пълен - рефлукс, АБКМ +  асматично дишане - ако има още някой като нас, ще се радвам да се подкрепяме! Добрата новина е, че се израствало.
тука му викат каша - тази която е без мляко - има на нестле и милупа. освен това е много по пречистено от обикновения ориз... съмнявам се в коректноста на диагнозата обаче...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 957
тука му викат каша - тази която е без мляко - има на нестле и милупа. освен това е много по пречистено от обикновения ориз... съмнявам се в коректноста на диагнозата обаче...
И аз си мислех точно за тези каши. Мерси!
Колкото до "диагнозата"- коя точно имаш предвид!? Защото аз се съмнявам за всичките! Изследваха я от всякъде: кръвни картини, КАС (всеки ден), мозъка (през фонтанелата), ехокардиографии, кардиограми, муковисцидоза, вродени инфекции, имунологични показатели, натривки от гърло, нос, урина - всичко е повече от прекрасно, а детето непрекъснато връща и се дави, носът й постоянно "хърка", честичко диша учестено. Рефлуксът се видя на ехограф. Имало и специален тест за това колко точно аспирира в дробчетата, но е свързан с голяма доза облъчване и се въздържаха да го направят. Само с Аптамил АР беше по-добре, но...решиха, че има АБКМ, заради обрив, който изчезна за два дни...На всичкото отгоре тя е невероятно весела, жизнена, розова и дебеличка. Е, сигурно скоро последното няма да е вярно, защото от Фризопепа повече от 100мл не изпива, а още не е захранена с нищо (освен с оризовата отвара)...

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 15:11 от Rexy

# 25
  • София
  • Мнения: 212
Най-добре се консултирай с гасттроеноролог.
Аз имах такъв проблем с бебка. До четвъртия месец преживях страхотен кошмар. Постоянно беше гушната в изправено положение.Спеше на 45 градуса, е ако можеше да заспи.
След голямо ходене по мъките се консултирах с хирург /направиха и ехограф и ренгеново изследване за да се отхвърли стеноза на пилора и др./ и гастроенторолог,  изписаха ни мотилиум -прахчета и беба спря да повръща след около два месеца.
При мен храната АР не помогна.
Но те съветвам да се консултираш със специалисти. Ако искаш ще ти изпратя координати на лични.

# 26
  • Мнения: 3 146
половин лъжичка оризово брашно помага също... ако няма стеноза на пилора разбира се.

Ама каква пилорна стеноза?!  Shocked Детето е на месец и нещо...

Наистина ме удивявате?! Нали сте лекар, вече множество ваши мнения ме учудват!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 957
Най-добре се консултирай с гасттроеноролог.
Аз имах такъв проблем с бебка. До четвъртия месец преживях страхотен кошмар. Постоянно беше гушната в изправено положение.Спеше на 45 градуса, е ако можеше да заспи.
След голямо ходене по мъките се консултирах с хирург /направиха и ехограф и ренгеново изследване за да се отхвърли стеноза на пилора и др./ и гастроенторолог,  изписаха ни мотилиум -прахчета и беба спря да повръща след около два месеца.
При мен храната АР не помогна.
Но те съветвам да се консултираш със специалисти. Ако искаш ще ти изпратя координати на лични.
Благодаря ти. От две седмици ни наблюдава и гастроентролог. Пие мотилиум и зантак, спи на 40 градуса, макар че не й харесва. Докато пиеше АР мляко давенето беше изчезнало, но сега с Фризопепа пак се почна, въпреки оризовата отвара. Проблемът е, че тя не повръща - тя се дави и непрекъснато преглъща върнатото. Но вероятно трябва време, а аз очаквам магически резултати!

# 28
  • София
  • Мнения: 212

Rexyq, не се притеснявай, това става бавно и с много търпение.Моята дъщеря повръщаше много от фризопеп.Изобщо моето мнение за марката фризо е отрицателно. Защо не пробваш с аптамил ар или милумил ха. При нас милумил ха, се отрази най-добре, защото от аптамил ар пак повръщаше, но по- малко. Разбира се се консултирай с док.

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 09:54 от Angela Go

# 29
  • Варна
  • Мнения: 957
Ох! Защото от един обрив, който отшумя за два-три дни, и без други показатели и лепнаха (гастроентрологът) диагноза АБКМ! А то и детето не понася Фризо - от Фризо ХА имаше газове, колики и се запече, а от гадния Фризопеп не ще повече от 80-90мл, понякога с "насилие" едвам изяжда 60мл! Днес пак сме на преглед и ще видя какво ще ми каже доктора. Че тя е почти на 5 месеца, а в момента яде колкото едномесечно, а по принцип ми е доста лакома!
Извинявай, че те разпитвам, но на твоето детенце как му се отрази захранването? Кога започна и с какво?

Общи условия

Активация на акаунт