Да стоплим зимното моренце със сладки клюки и кафенце

  • 17 630
  • 239
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 953
Аз предлагам утре пак да отидем в1001 приказки и като се видим ще помислим за евентуална смяна на клубчето, нали и без това и деня ще сменяме.

oste_edna, отиде ми "дюканския четвъртък" с тази баклава./В случай,че не знаете какво означава дюкански четвъртък- има повече от 100 теми в "Красива мама"/Ама много апетитно ми прозвуча, ако кажеш ,че ти си я правила...направо ми вземаш акъла

# 31
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Малка промяна в плановете за сега,няма да ходим на село,а направо във Варна, така , че в неделя ,ако има куклен театър и ще ходите-идваме с Павчо!

# 32
  • Мнения: 448
Дидка,има представление в неделя,но ми се струва,че няма да е особено интересно,пък и ако отидем на театър няма да имаме време да си поклюкарстваме.Аз предлагам да отидем някъде на кафе,тази вечер като се видим с другите от четата ще се разберем нещо за неделя 
Момичета,нали часът и мястото на срещата остават същите за сега?

# 33
  • Мнения: 11 953
Да, днес в 17.30 в 1001 приказки
 
Нагласила съм се да ям баклава...ммм...

А довечера ще обсъдим къде да се видим с Дидка в неделя,аз с нетърпение я очаквам!

# 34
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 510
За съжаление няма да дойдем.Някои от вас знаят,че баща ми скоро получи инсулт и се налага днес аз да отида при него за раздвижване и гимнастика.Весела среща на всички.

# 35
  • Мнения: 11 953
Иланг-Иланг ,бързо оздравяване на баща ти!
Някой ден като си по-свободна и е хубаво времето кажи в кои градинки ходите, уж сме съседки, а толкова отдавна не сме се виждали

# 36
  • Мнения: 11 953
Oste_edna, само за твоята баклава говорихме вчера.Надявам се всички у вас да сте добре, много съжаляваме, че не се видяхме вчера.

Дидка, нашият" малък, но сплотен колектив"/ кавичките са заради шегата, а иначе наистина сме голяма дружинка и всеки четвъртък е смях, веселба, кикотене, лудории от децата/ реши да се срещнем с теб и детето в неделя, 9.ХІ, в 17.30 в "1001"приказки.Съобразихме ангажиментите на всички за да изберем часа, за децата там има игри, ще му хареса на детето.Ако не можеш да намериш клубчето, обади ми се /или на Maraia06/, ще ти пратя телефонния си номер на лични.Очакваме те с нетърпение!

Госпожите с баклавата и добруджанската баница да заповядат и те в неделя.Хайде, че сменяме клубчето Не е по причина, че са ни образували дело за дребно хулиганство, в случай че някой си го помисли, макар че натам вървяха нещата.

Довечера сме целокупно на мюзикъл, надявам се дълголетната сграда на драматичния театър да оцелее след нашето нашествие

Лили, мила очакваме и ти да се обадиш ,кога най-после ще видим бебенцето!Няма да го щипем по сладките бузки, обещавам!

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 08:33 от Светкавица

# 37
  • Мнения: 448
Светкавица,то че баклавата ще си я търсим като наследство ясно,ама коя е тази госпожа с добруджанската баница?
Дидка,като долетиш във Варна чакаме да се обадиш.

# 38
  • Мнения: 11 953
Аууу, Maraia06,как си забравила!

Ами нали Иланг-Иланг обеща да ни нагости с добруджанска кавърма, това всъщност е прочута добруджанска баница, нещо като млечна баница, доколкото не ме лъжат изключително скромните ми познания по кулинарно изкуство

# 39
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 Thinking Аз кавърмата я знам , че е от лук, домати и месо на малки късове   chef Моят мъж я прави превъзходна Mr. Green
 За неделя Hug ще се радвам да се видим, това заведение се пада близо до нас, под нас...нашият апартамент е срещу стадион Спартак, та като се спусна по канала ....и съм там

# 40
  • Мнения: 11 953
Дидка , много се радвам, че ще се видим HugПрез лятото не успяхме да се наприказваме.Радвам се, че и децата ще се запознаят!

И аз я знам тази манджа, дето е месо на късове много е вкусна.Но май добруджанска кавърма е вид млечна баница.Едната ми баба беше с добруджански корени та от нея си спомням,но пак не съм сигурна.

Иланя, помагай, че да не се излагам вече на тема кулинария.Иланг-Иланг пише в старата тема на стр.14 за "добруджанска кавърма",та чакам експертно мнение.Ако е това, за което си мисля...ох, много е хубава тази баница

# 41
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 510
Тъй,тъй......добружанската кавърма е тънка,млечна баница.С домашни,точени кори и подсирено мляко(не кисело).Но не е дюканска Светле Wink

# 42
  • Мнения: 11 953
Уф, ще взема да се пръсна от гордост!Поне на теория съм добра с "материала" , нищо че такова чудесо не съм яла от....мнайсет години насам!

Аз Дюкан малко го позарязах.Откакто се нагърбих с нелеката задача да ям шоколадите, подарени на детето ми, за да не го товаря, горкото.Ма голяма жертва беше, имахме вкл. и една торба с шоколади от странство.Та една добруджанска кавърма ли ще ми дойде в повече... Joy



# 43
  • Мнения: 11 953
miani, бързо оздравяване на детенцето!

Тъй като минахме на друга страница да напомня- утре в 17.30 в 1001 приказки. Имаме среща с Дидка и Павчо.

Калина, що не вземеш да прескочиш и ти до Варна, откога се каним да се запознаем?

# 44
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз Дюкан малко го позарязах
  Crossing Arms какъв Дюкан бе жена, аз да го правя , че имам крещяшта нужда от смаляване  bowuu но тиии
Днес така ни объркаха тръгването ред задачки...но заранта, рано рано сме на път за Варна Hug

Общи условия

Активация на акаунт