Пищи от баба си, помогнете!

  • 2 494
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 479
И ние имахме аналогичен случай със свекърва ми. Не я беше виждала почти месец и като я гушна - рев, ма докато разберем каква е причината, голяма мъка  ooooh!

Решението, според мен, е да я вижда по-често, ако трябва и за кратко, за да свиква с присъствието й. Ама не да му се хвърли веднага да го гушка, ми просто да е в стаята и ти да си там, че да се чувства по-сигурен.
При нас помогна  Simple Smile

Успех  Peace

# 16
  • Мнения: 27 524
Ммм, да, случва се това. Синът ми така пищеше от свекърва ми. Все пак опитах да го насиля и го оставях (нямаше годинка) за ден-два при нея. Резултатът беше вдигане на Т и повръщане. След три такива опита и проблеми, спрях с експериментите и повече не й го оставям. Тя разбра и не се сърди. Имат си понякога децата непоносимост вътрешна към някои хора и не може да се обясни, нито пренебрегне. Като пораснат и започнат да разбират понякога (но понякога само) нещата се променят.  Simple Smile

# 17
  • Варна
  • Мнения: 773
Дъщеря ми също от съвсем малка ревеше от свекърва ми. Просто като я видеше и наставаше ужасия. Сега малко като поотрасна, като че ли взе да свиква /ама съвсем малко/. Просто бебетата си имат хора, които не искат да са близо до тях.Може би усещат, когато отсрещния човек е нервен, неспокоен, припрян и не се чувстват сигурни покрай него. Имаме доста съвпадения с дъщеря ми- не харсваме едни и същи хора. Mr. Green

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... Синът ми така пищеше от свекърва ми. ...


...Дъщеря ми също от съвсем малка ревеше от свекърва ми. ...

Усещат децата и това си е  Mr. Green

Сега сериозно - да е пробвала бабата да го мляска, гушка или целува малко по - настоятелно, отколкото е нужно?



# 19
  • Мнения: 1 554
и какъв е извода,децата ревът от свекървите ви Crazy намалете посещенията до минимум Whistling

# 20
  • Мнения: 1 080
Сменете бабата!!! 
 Crazy Crazy Crazy

# 21
  • Мнения: 3 804
и какъв е извода,децата ревът от свекървите ви Crazy намалете посещенията до минимум Whistling

може и да ти е смешно,но е така
дреби беше на 2 месеца когато видя свеки и в момента в който я взе на ръце запо4на да реве и да се къса и така до 2 години-е към година спря да пла4е от нея но в момента когато се доближавахме към къщата запо4ваше да се дърпа,и до сега никога не пита за свеки,а виж свекъра го оби4а и то много
всеки ден оба4е пита за майка ми-на която бяхме нагости през лятото,а и с нея нямах проблеми когато беше тук на гости и дреби беше на 2-веднага я прие

# 22
  • Мнения: 1 554
не си мисли,че се подигравам, напълно подкрепям и моя реве от тази личност Peace

# 23
  • Мнения: 3 804
не си мисли,че се подигравам, напълно подкрепям и моя реве от тази личност Peace
не мисля 4е се подиграваш  Peace-а това с намаляне на посещенията сме го приложили,нищо 4е свеки е на 20 мин пеша от нас Laughing

# 24
  • BG
  • Мнения: 1 900
и какъв е извода,децата ревът от свекървите ви Crazy намалете посещенията до минимум Whistling
Naughty

# 25
  • Мнения: 4 784
Може наистина нещо в стайлинга на бабата да не се харесва на детето. Аз като малка много ревях от бабите облечени в черно, с черни забрадки.
Но пък и може би децата усещат негативната енергия.

# 26
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нещо не му харесва тая жена явно! Няма какво да се кахариш толкова.

Моя син не харесва моя дядо! Щото пък той е глух и говори високо, а това пък стряска синковеца ми!  Mr. Green

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И моя син нещо не долюбва свеки Thinking
Живеят далече и не я вижда често, но лятото бяхме на гости за една седмица през която така и не свикна с нея.

# 28
  • Мнения: 1 367
Явно не сме само ние с такъв проблем.Синът ми от малък нещо не харесва по принцип външни хора.Като казвам външни имам предвид всички освен мен и баща му.Панически ревеше от свекъра и свекървата,не толкова панически от майка ми и баща ми.Постепенно започна да ги приема,но и аз не му помагам твърде,защото не го оставям на никого за дълго.Може би на децата не им харесва още от вратата да почват да ги мачкат,подхвърлят и изобщо по всякакъв начин да им се привлича вниманието.И досега момчето ми има нужда от известно време,когато отидем при бабите,за да се климатизира.Добре са те посъветвали-нека да вижда бабата по-често,но по възможност тя да не го закача.Да стои в ръцете ти ,за да се чувства сигурен.Ще израсте този период,надявам се.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 364
Имам следния проблем - единият ми син в момента, в който види баба си започва да пищи като че ли го дерат. И след това цял ден се буди с писъци и реве. Той по-принцип е по-нервен, реве повече и повече се стряска от непознати. Но такова чудо като с баба му не е било до сега. Вярно, че сравнително рядко я вижда и на практика не я познава... Не знам какво да правя и дали изобщо мога да направя нещо. Тя се обижда и реве... Аз не мога да мрадна никъде без него щото няма на кой друг да ги оставя освен на нея... Изобщо....драма.
Моля ако някой е имал такъв проблем да сподели опит.

Нормално е в този период детето да проявява страх от непознати или да реагира с плач на хора, които не са постоянно около него - изгражда привързаност към теб и е много важно как ще се държиш ти в ситуацията. Показвай му, че обичаш бабата - прегърни я пред него, говорете си приятелски и топло. За известно време общувай с нея в негово присъствие, за да свиква с контактите. Ако реагира остро на опитите на баба  да се доближи до него - преустановете ги, нека първо свикне с присъствието и. Постепенно и плавно трябва да става всичко, без резки движения и говорене на висок глас.
А относно стайлинга - майтап няма. Моята дъщеря се плашеше от леля си, но жената имаше дълъг бретон, под който светеха големи черни очи - само като погледнеше към Марина и рев!!! Постепенно детето свикна особено като лелята си промени прическата.
Моите родители също рядко се виждат с малката (живеят на 700км от нас  Sad )и в първите минути тя им се кокори, но като свикне и ела виж игри и глезотене! Трябва им време на бебоците и правилен подход както от страна на третото лице, така и от страна на майката! Успех и търпение!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт