до мамите които цедят

  • 1 809
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 140
MTV Напълно си права- кърма не се изхвърля предвид това колко трудно се добива Peace. Аз говоря за доста мами, които смятат, че едва ли не вечно могат да съхраняват кърмата и след 7-8 месеца се оказва развалена и я изхвърлят. Това не измислени случаи.  Peace За кашата- естествено, че е много добре да се направи с кърма- просто аз не успявах, защото се втечняваше ужасно бързо. Има други мами, които успяват. За съхранението ми е до болка /буквално/ ясно, защото давах изцедена кърма повече от 9 месеца, та съм експерт по правилно съхранение Wink

# 16
  • Мнения: 132
Бебка влезна в 5-ти месец.Продължавам да я кърмя-макар и трудно ( изпаднали сме в "стачка" вече 1 месец),та все още продължавам да се цедя.Даже почнах да си замраявам кърмата ( най-малко по 500 мл на ден).Аз се изцеждам с ел.помпа на НУК,та ми е малко по-лесно и бързо.Искам да отбележа , че задължително преди кърмене се изцеждам малко и след това пак. Кърмтата не е намаляла.

# 17
  • Мнения: 376
като стана въпрос за замразена кърма, кажете какво да правя с моята? Синът ми не пие добавки, не яде каши, нито пюрета, особено ако има мляко в тях, каквото и да е, особено кърма. Правех палачинки веднъж, хапна 2-3 хапки и до там беше, а скоро и грис правих, стана супер на вид, но вкуса му беше ужасен. То така и се губи стоиността на кърмата, при тази обработка на висока температура, но все пак ползвах вместо мляко. А и нали си е естествено сладка, няма нужда от захар. И все пак, като заври има неприятен мирис и вкус (с извинение към тази безценна течност Embarassed) . Последните ми залежи са от началото на август, вече минават 3 месеца, и след още 2-3 наистина ще ги изхвърля. Аз не мога да си я ям, не ми харесва! Sick

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Аз цедих до 9 месец на малката и кърмата си ми стигаше през цялото време. Особеното при нас беше че тя нощем си сучеше т.е. все пак е имало някаква стимулация и от нейна страна.
За замразяването - и такива запаси бях си направила, но почти не съм ги ползвала. Не се ли използва в близките седмици, според мен няма смисъл. По принцип се дава трайност 3 месеца, но по-скоро ще ти е необходима ако имаш нещо конкретно предвид - примерно няколко дневна раздяла с бебето. Ако по една или друга причина ти спре кърмата с запасите от фризера, колкото и да са големи те ще изкарате нищожно малко време.
На авторката желая успех, за мен изцеждането си беше голямо мъчение, много се надявам с второто ми бебе всичко да е наред от началото и да го избегна. bouquet

# 19
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз се цедя,откакто малката направи 3 месеца.След 12-13 запушвания на гърдите за месец и половина установих,че тя не може да засуква правилно зърното(това се случи,защото беше свикнала със силиконовите зърна).И така аз със проблеми,тя -гладна.За третия си месец беше качила само 300гр.Откакто се цедя нямам проблеми,а тя наддава перфектно.Въпреки,че се захранихме преди месец още няма изместено хранене.Не съм забелязала драстично намаляване на кърмата.Дори мога да кажа,че аз си го регулирам.Колкото повече цедя,толкова повече имам.Като започнах с цеденето го правех на всеки 3 часа,дори през нощта.После постепенно минах на 4 часа,на 5 и сега цедя на 6 часа.Имам и замразена кърма.Цеденето не ми тежи. Peace

# 20
  • Мнения: 711
Аз цедих 1 месец, но сама разредих цеденетата за да си спра кърмата, защото така исках  Peace

# 21
Ох, тази мъка с цеденето!Вече почти 3 месеца само цедене-денонощно!Не иска да суче от мен и това е!На всеки 3 часа взимам помпата и почвам-ръце не ми останаха. Ако някой знае дали с електрическа е по-бързо, моля да каже! Мисля си вече за хранене с АМ. не ми стига сънят, но ината ми ме движи все още!

# 22
  • Мнения: 318
вече почти 5 месеца се цедя  Crazy,кърмата ми се увеличаваше според нуждите на бебето ми,сега от както захраних бебео ми обаче почна да намалява  Thinking

# 23
  • Мнения: 398
Направо ме депресирате.Аз си мислех, че се цеди максимум месец, докато се регулират нещата, а вие 3, 5, 9 месеца  Shocked Надявах се малката да регулира лактацията.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 49
А ти защо се цедиш? Бебчето ти ли не суче или цедиш след кърменето...?
Аз се цедя вече 7ми месец. Бебето ми така и не засука както трябва.  Все беше недоволно, не изглеждаше щастливо след кърмене, направо си изглеждаше гладно. И за да му давам кърма аз почнах да се цедя и да и давам от шише. Така тя постепенно се отби, а аз продължавам с цеденето. Цели 5 месеца се цедих за всяко хранене на беба /рядко съм прескачала цедене/ - по около 5-6-7 пъти на ден. Шестия месец разредих 4-5 пъти и сега седмия съвсем започнах да се отказвам - само сутрин и вечер по около 120-130мл. Бебчето също пораства и си иска съотвтните грижи и внимание, а за цеденето трябва и време. Използвах ръчна помпа на Авент и едно цедене ми отнемаше 30-40 мин. През цялото това време кърмата ми се увеличаваше, но все не беше достатъчно.Забравих да кажа, че също и дохранвам с АМ. Храненето ни беше 50%кърма и 50% АМ.  През деня цедях по около 50-60 мл на цедене, а сутрин най-много съм стигала до 160 мл.
Сега като се върна назад и виждам 100 грешки поради които кърменето не ми потръгна /може би/:
1.Педиатърката ужасно ме обърка в самото начало - накара ме да се изцедя и ми каза, че колкото изцедя, значи толкова имам, което не е вярно...Веднага ми каза да почвам АМ.
2.Кърмих на 3 часа, а трябваше на поискване, защото като се сетя сега, бебока огледняваше и през час или два.
3.Трябваше да имам малко повече търпение, тъй като сега си давам сметка, че каналите може би са ми били запушени в началото и затова кърмата по трудно ми е слизала и т.н. и т.н.

Желая ти успех и много търпение. Дано да ти се увеличи кърмата и да стига на бебето. Ако това не се получи - много си го гушкай и си го цункай и по този начин ще го накараш да се чувства обичано, спокойно и защитено.

# 25
  • Временно
  • Мнения: 788
Направо ме депресирате.Аз си мислех, че се цеди максимум месец, докато се регулират нещата, а вие 3, 5, 9 месеца  Shocked Надявах се малката да регулира лактацията.

Зависи от причината,поради която се цедиш. Peace
Ако бебето ти суче добре и цедиш просто,за да регулираш лактацията-това е само в началото.
Аз лично съм споменала защо цедя-просто бебето ми не засуква правилно,понеже съм и с хлътнали зърна.

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 23:16 от eva_merry

# 26
  • Мнения: 398
Направо ме депресирате.Аз си мислех, че се цеди максимум месец, докато се регулират нещата, а вие 3, 5, 9 месеца  Shocked Надявах се малката да регулира лактацията.

Зависи от причината,поради която се цедиш. Peace
Ако бебето ти суче добре и цедиш просто,за да регулираш лактацията-това е само в началото.
Аз лично съм споменала защо цедя-просто бебето ми не засуква правилно,понеже съм и с хлътнали зърна.



От едната гърда суче много добре.От другата не може да захапе зърното и ползвам силиконово.Но така или иначе се образуват буци в гърдите и много ме болят.И за да избегна мастит изцеждам.Не знам защо се получава така.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 140
Направо ме депресирате.Аз си мислех, че се цеди максимум месец, докато се регулират нещата, а вие 3, 5, 9 месеца  Shocked Надявах се малката да регулира лактацията.

Не се депресирай, просто става въпрос за различни неща Joy Аз цедях, защото бебето ми беше недоносено и с ниско тегло и такива бяха препоръките на педи. когато се прибрахме вкъщи беше 2300 и нямаше сила да яде от шише да не говорим за друго, а и беше жизнено важно да се контролира какво яде и да наддава добре. В началото едва изсмукваше от биберон 40 мл за половин час.
Е, след два месеца шише се научи на лесното и сучеше само когато има време и не е зает с нещо по- важно. Laughing
Така че това цедене не се отнася до теб. За регулиране на лактацията не мисля, че е нужно да се цеди ако бебето си суче нормално. С нарастването на нуждите му ще се произвежда и повече мляко и няма нужда от цедене. Знам, че се цеди ако гърдите са препълнени, а бебето не е гладно и то само до облекчение. Просто цедене за регулиране и за подсигуряване на наличието на кърма ми се струва излишно, освен ако няма някакви установени проблеми, които да налагат такива мерки.  Peace

# 28
  • Временно
  • Мнения: 788
Направо ме депресирате.Аз си мислех, че се цеди максимум месец, докато се регулират нещата, а вие 3, 5, 9 месеца  Shocked Надявах се малката да регулира лактацията.

Зависи от причината,поради която се цедиш. Peace
Ако бебето ти суче добре и цедиш просто,за да регулираш лактацията-това е само в началото.
Аз лично съм споменала защо цедя-просто бебето ми не засуква правилно,понеже съм и с хлътнали зърна.



От едната гърда суче много добре.От другата не може да захапе зърното и ползвам силиконово.Но така или иначе се образуват буци в гърдите и много ме болят.И за да избегна мастит изцеждам.Не знам защо се получава така.

Щом се получават буци,значи има някакъв проблем.И при мен беше така.Бебка не наддаваше добре,което ме наведе на мисълта,че не суче правилно.Затова се и цедя.Не се депресирай само. HugСвиква се.Аз вече се цедя за няма и 10 минути. Peace

# 29
  • Мнения: 11
въпроса ми е към тези, които по една или друга причина цедят или са цедили кърмата - до кога издържахте? кога цедяхте? спря ли от това кърмата?
аз за едно денонощие цедя на всеки 3-4 часа с една почивка от 7 часа.  вече три месеца. навсякъде чета, че с цеденето кърмата намалява. явно обаче съм развила някаква техника, щото и с увеличаването на порцията на малкия, се увеличава и млякото ми (за сега..)

Доколкото разбирам имаш предвид, че детето е само на изцедена кърма, а не питаш за цедене след кърмене от гърда? Моето бебе беше само на изцедена кърма 3 месеца и половина. След това ми дойде цикълът и вече нямах толкова, че да бъде само на кърма, а преди това имах предостатъчно. Така или иначе постепенно намаля, но тъй като не е спряла, още цедя около 100 мл. на ден, малко е, но по-добре това, отколкото хич. Конкретно на въпросите ти: едва издържам вече, мразя помпата и да я мия и стерилизирам, не толкова цеденето, но ще стискам зъби до последната капка; цедях със същият режим като теб, нямаше проблем с количеството; ако искаш да се увеличиш лактацията - изцеждай колкото може по-често и през нощта - при мен имаше успех, от около 20 мл. на ден увеличих до около 100. Успех! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт