Израел 14

  • 28 566
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 952
Мерси на всички ! Ей , днска само около Саги  се върти форума ! Много мило!  Hug

# 271
  • Мнения: 819

 Tada          newsm18        newsm67           smile3510              happy bd                      photo                    baloni



Петя,разреши ми и тук да поздравя теб,рожденникът и изобщо цялото семейство с прекрасния празник и да пожелая да расте здраво и силно момчето,да има много късмет !!!     

   newsm51           bouquet            newsm51               bouquet              newsm51              bouquet               newsm51     

# 272
  • Мнения: 5
Петя  ,  да  ти е  здравичко  и  весело  детето сладко !
Снежана , твоя  палавник  свикна ли да  казва ,,пиш".   Ти  опита  ли   ,,бацек  филас " ?
Мента , тази  снимка  не  е  ли  от Парка аЙаркон ,  дето  ние  казваме  ,,при патките? " Там  са  и най-хубавите  велосипедни алеи ...
   Бадте  весели  и доволни  през  почивните  дни !       bouquet

# 273
  • Мнения: 2 952
Шабат Шалом!

Бягаме за вечерята - кидуш ! Лека вечер и приятна събота на всички!  Hug

Пак мерси  Rolling Eyes Simple Smile ....

# 274
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Шабат Шалом, Пете! Мирна събота на всички  Peace

VIKULA, тази снимка  по-горе би трябвало да е от Националния парк (הפארק הלאומי или Леуми парк, както си му казваме тук), но за Яркон - колко си права!!! Най-добрите алеи за велосипедисти, но и за пешеходци, удобства и добри условия за отдих - изобщо много си обичам парка, ние живеем точно до него!

Тигър, ти колело по планински маршрути караш ли? Това ми изглежда много самоубийствен спорт  ooooh!
Тук има нещо като приставка на колело, която приставка се кара от деца (като се закачи и колелото малко заприличва на тандем Peace):


Една снимка, на която има цяло семейство на едно колело Crazy:http://www.ofanaim.net/modx/assets/images/families/familytandems.jpg

А за деца има и колички, които закачат на колелата (като в Амстердам):
http://www.groopy.co.il/data/forum/55066.jpg
http://www.groopy.co.il/data/forum/55025.jpg

И колоездач в Тел Авив:

И накрая да ви кажа, че ми беше много интересно да прочета за това на какви езици говорите с чуждоземските си съпрузи  Hug А, я кажете, те на децата на какъв език говорят?
Хариет, у вас три езика би трябвало да се чуват, или?

# 275
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Боряна, Сухой ще ви свърши работа  Peace
Не съм сигурна дали преди ти бях писала, но да напомня: тя може да ви поиска ксерокопие на личните документи, т.е. на личната карта на израелската ти половинка и на твоя международен паспорт. Прати му по факс копие, да не ви е спънка след това  Peace
(а и да не обърка личните данни  Wink)

След това ще присъдим орден на тази нотариуска за принос в българо-израелските отношения и подпомагане в изграждането на българо-израелски семейства  Mr. Green
На финала сте, още малко остана  Hug И аз помня как се притеснявах, как се ядосвах на тези бюрократични процедури, а сега ми изглежда фасулска работа - веднъж като минете по този път, ще забравиш нервите   bouquet

# 276
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Мента, един-единствен път съм използвал байка за катерене по планината - преди 12-13 г. от Бояна до Златните мостове на Витоша.
В началото всичко беше ОК, ама след първия километър ситуацията започна да се зарежда с драматично-кулинарни нотки. Въртенето на педалите ставаше все по-тежко, а около главата ми кръжаха все повече виртуални кебапчета, впоследстие материализирани в първата кръчма горе на Златните мостове.
Впоследствие, не повторих катеренето на планината с байка, защото е далеч по приятно да си го карам в Борисовата градина, а и там също има прилични кебапчета (а и бира за жадните!).

# 277
  • София
  • Мнения: 5 395
Как съм могла да изпусна един малък рожденик . Честито на малкото голямо момче . Да расте здраво и щастливо . Да радва мама и тате и да слуша с двете си ушички . На родителите пожелавам да са здрави да го отгледат ,  и на внуци да се радват . Късмет .

# 278
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Привет, пипи06!

Къде са тези кебапчета в Борисовата градина, Тигре? Ние това лято седнахме на два пъти в една немска (или чешка newsm78) кръчма, точно до езерото на кръстовището, как и казваха на тази кръчма...  Thinking С едни интересни менюта, направени като вестник и с оригинални заглавия на порциите, ама обслужването - ужас Sick
Много ме радва усилието да се създаде там по-цивилизовано място, ако сложат и осветление по алеите - съвсем европейски парк ще бъде! А на лятната естрада има духова музика - хубави спомени от това лято са ми останали  Heart Eyes Липсва ми София, но тази от летния сезон  Wink

Лека  1countingsheep

# 279
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
На другия край на езерото - точно под паркинга има едно нелошо заведение... не му знам името обаче. Има си и открита, и закрита част.

# 280
  • Мнения: 1 410
Добро утро,кукли!И на теб - Тигре!

Днес е мой ред да почерпя - и моето момче порасна - става на цели 12!
   и   

# 281
  • Мнения: 2 952
Честито!!!! Ти ли си майсторката на тия произведения?   chef Flutter   bouquet Hug

Моите деца снощи си легнаха с подаръците , тая сутрин станаха с тях и сега са заседнали  в центъра на хола с цялата къща на Мики Маус , пързалят го , слагат го да спи .Има и Мини, и Гуфи кучето ....,коли , гараж ...абе .... Чак аз се заиграх по едно време  ...Децата  взеха да ми се пречкат на играта  Joy Пазете се викам малко да видя бе и те  #Crazy ..... Цялата торта още  снощи се омете - то много народ , пък и как знаят да ядат  #Crazy Пусти национален спорт! Който ял - ял ...няма вече !

Стига с тия кебаПчета , бе - гешници!Как се ненаядохте на свинско!  hahaha Joy  Майка  се мъчеше да купува разни пилешки кебапчета в БГ като бяхме  ама  ....ц! По-добре никакви кебапчета  ако няма да са  със  свинско ..та ....ядохме пиле само ...гърдички, бутчета , крилца ...ама то както и да го обикаляш все пиле ...И малко телешко тук там ... Наблягахме на пържени картофки (чипс) със сирене ....така се  е научил моя мъж ....Това  е откритие  вика ...Защо в Израел не се практикува ? Ми защото там по-често картофите вървят до мръвка някаква  , а пък това със сирене не върви .....И какво ....само картофки със сирене .....на израелеца не му стига ...къде  е мръвчока !?  Thinking Край на това есе мое ....Отивам да се  занимавам със  закуската ! Wink

Хайде днеска да си довършим тази 15-та страница  с почерпки и поздравления и после нова тема - пу за Мента !





# 282
  • Мнения: 323
Мишимади честит рожден ден и на твоето момче,да ти е живо и здраво.Да радва баб и дядо в Видин,че на мен нещо много ми домачня за там,но с тази бременност едва ли ще мога да си отида за празниците.

# 283
  • Мнения: 13
Честит рожден ден на сладките ви малчуганчовци и от мен  Петенце , Миши ЧеСтИт  празник -   newsm51

# 284
  • Мнения: 110
Миши, да ти е живо и здраво порастналото момченце. Много да ви радва, весели и учудва! Да е за радост и модел за сестрите в белите и лудорийиките!

Общи условия

Активация на акаунт