трябва ли да ме прегледат така?

  • 3 070
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
мен са ме гледали само с обикновех видеозон Peace

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Вагиналният накраяник просто се вкарва леко във влагалището, той не се бута навътре, не ти натиска шийката, за да има някакъв проблем. То ако от това те е страх, какво остава за секса....
Първата ми бременност я следиха с коремен. За да се окаже на края, че докторката просто си е въозбразявала, че гледа нещо, защото плодният сак излезе празен!  Но това го установи друга докторка с вагинален. Иначе сигурно още седмици щях да си въобразявам, че съм бременна. Оттогава не признавам коремният.Другият ми доктор казва- малки бебета се гледат с вагинален, големи - с коремен. Разбира се всичко това важи до 11-12 седмица. След това коремният вече е достатъчен.

# 17
  • Мнения: 4 335
мен са ме гледали само с обикновех видеозон Peace
И мен така Peace

# 18
  • Мнения: 566
И до ден днешен не са ме гледали с вагинален ехограх нито при първата ми бременност нито при сегашната даже и жагинален преглед не са ми правили.Незнам кое е правилното но имам една прекрасна дъщеря ,която скоро ще става кака.Живот и здраве всичко да е нормално .Пожелавам на всички бъдещи мами здрави и красиви бебчовци на финала Praynig

# 19
  • Мнения: 2 825
Не пречи вагиналния ехограф, дори е препоръчителен до 3-я месец.

# 20
  • Мнения: 4 784
Отиди при свестен лекар и преди започването на прегледа му обясни страховете си, относно зацапването и вагиналния ехограф.
Лично при мен проблем нямаше. Гледаха ме както с коремен, така и с вагинален. И с първия се установява бременност.

# 21
  • Мнения: 70
Моят лекар ми е казвал, че до 12 г.с. би трябвало да се прави прегледа с вагинален ехограф. В България се избягва, точно защото са разпространени такива страхове, че ще навреди.
А наистина, той се вкарва съвсем малко и това не представлява нищо пред секса, например.
Не се притеснявай за това. Дано и проблемът със зацапването отшуми скоро.

# 22
  • Мнения: 2 100
Няма проблем. И мен ме гледаха с вагинален, защото не можеше да се види бебчо по друг начин  Crazy

# 23
  • България
  • Мнения: 457
Първите няколко месеца от бременността ми бях в чужбина и там ме преглеждаха с вагинален ехограф,даже и с ръка,няма проблем Peace

# 24
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
При проблем като твоя даже е препоръчително прегледът да е с вагинален ехограф за да се види по-добре какво е положението. Няма нищо притеснително и опасно в един такъв преглед. Мен до 12 г.с. ме гледаха САМО с вагинален ехограф. В интерес на истината сексът е къде-къде по-опасен от един такъв преглед, а повечето бременни го практикуват.  Wink

# 25
  • Мнения: 3 634
От толкова мнения как да ме преглеждат, така се бях шашнала през бремеността, че не позволих на никой да пипа там.  Laughing Дори преглед за разкритие не съм давала да ми се прави!  Joy Все мислех, че малко да го бутнат бебето и веднага ще изскочи.

# 26
  • София
  • Мнения: 23 096
Споко, също заради зацапвне в 7-ма г.с. в рамките на 2 дни, 3 пъти ме преглеждаха с вагинален ехограф! Не съм усетила никакъв дискомфорт и не е имало никакви последствия  Peace Лекарите уж си знаят работата...

# 27
  • Мнения: 2 172
препоръчително е до 3м. преглед с вагинален ехограф

Това пък къде го прочете  #Crazy
Не виждам кое  е преоръчителното- да ровиш с чуждо тяло  Rolling Eyes Не казвам,че е вредно,ама чак пък да е по-добро от коремния ехограф-глупости!!
Никога не са ме гледали с вагинален ехограф,камоли при зацапване или нещо от сорта и то в такива седмици.От 4-та седмица всичко се вижда перфектно и с коремен ехограф,друг е въпросът ако доктора НЕ МОЖЕ да види  ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 23 096
препоръчително е до 3м. преглед с вагинален ехограф

Това пък къде го прочете  #Crazy
Не виждам кое  е преоръчителното- да ровиш с чуждо тяло  Rolling Eyes Не казвам,че е вредно,ама чак пък да е по-добро от коремния ехограф-глупости!!
Никога не са ме гледали с вагинален ехограф,камоли при зацапване или нещо от сорта и то в такива седмици.От 4-та седмица всичко се вижда перфектно и с коремен ехограф,друг е въпросът ако доктора НЕ МОЖЕ да види  ooooh!
Сори, ама малко неподготвена се изказа!  Mr. Green
Сърдечен ритъм в много ранна бременност няма как да се установи БЕЗ вагинален ехограф! А при зацапване, веднага идва съмнението дали всичко с бебето е наред, затова се налага такъв преглед  Peace

# 29
  • Мнения: 3 634
Не споря, но в 8г.с. на монитора пулсираше сърцето на бебето с коремен ехограф. Не се чуваше, но се виждаше много ясно!

Общи условия

Активация на акаунт