Работна тема за кандидатстване за детска градина София- 3

  • 49 371
  • 1 136
  •   1
Отговори
# 1 020
  • София
  • Мнения: 561
http://www.gradski.bg/show.php?storyid=608843

тук са описали част от точковата сиситема

# 1 021
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
 Чета варненската тема. Там нещата се повтарят едно към едно със София от миналата година!!Истерия с входящите номера.
 Само дето се чака на студа  пред яслите...

# 1 022
  • Мнения: 66
         

Не ми се рови назад, но вие може да го проверите. Нищо не пречи децата да са в системата, а данните да не се публикуват, освен при проверки по законния ред. На мен лично не ми трябват данните на когото и да е, но ми се струва, че моето дете което е прието преди февруари 2008 в ОДЗ, а в момента е на опашката за 3 други ДЗ, просто създава навалица. Иначе казано системата го отчита като неприето, а то всъщност заема вече едно място, а в същото време не ми е позволена опция размяна, защото системата не знае, че е прието. Повярвайте, аз не съм единичен случай.
Също така системата не отчита специалните случаи, тези дето са по усмотрение на директорката, дето за тях уж има законово оправдание, но никой не ги е проверил.
Ако всички деца са в системата, просто ще има малко повече прозрачност. Всяко движение на дете ще е ясно, и това не за нас родителите, а за общината. Това трябва доста да ги облекчи, и да намали корупцията, но аз лично не съм убедена, че те искат точно това...
                    А защо мислите,че на общината не и е ясно. Mr. Green И за специалните случаи се подават данни в системата!

Защото съм абсолютно убедена, че общината брои моето дете като два отделни случая, веднъж е в детска градина като прието дете с писмена молба преди февруари 2008, а втори път е на виртуална опашка и няма как общината да разбере, че е едно и също дете, освен ако някой случайно не й подшушне.

За специалните случаи не съм убедена че кандидатстват през системата, говоря за тези над определената бройка, а не за предимствата, те са две различни неща. Ако греша, ще се радвам да разбера, че е така...

# 1 023
  • София
  • Мнения: 229
Не знам дали тук е мястото да питам, но в сайта, където става записването на децата не видях за район Лозенец ясли. Ако може някой да ме насочи къде трябва да търся, защото явно аз нещо не се ориентирам. newsm78

# 1 024
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
 Има Лозенец,в списъка са по азбучен ред.
http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&sel=reg&id=9

 Ха,няма нито едно ОДЗ,всичко са ЦДГ-та.

# 1 025
  • Мнения: 4 393
Някъде по сутрешните блокове няма ли да правят тема за яслите и детските градини?Абсурдно е да оставят толкова много семейства с този проблем в неведение.А предполагам, че на журналистите ще дадат по-обстойни отговори отколкото на нас.Аз например още чакам отговор на въпроса ми, зададен на 29.12.2009г. #Cussing out

# 1 026
  • Мнения: 2 280
Има Лозенец,в списъка са по азбучен ред.
http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&sel=reg&id=9

 Ха,няма нито едно ОДЗ,всичко са ЦДГ-та.
Ха..
Някой е решил,че Лозенец е застаряващ квартал и..даже ЦДГ са им много.. Така де...според общината явно не сме добре, щом продължаваме да раждаме ВЪПРЕКИ затрудненията, които непрекъснато се появяват..

Това наистина е много интересен казус.. Може би има самостоятелни ясли в района ?

Аз, ако правилно съм разбрала поста на майка многознайка Didia, най-вероятно системата има различни нива на достъп и..просто родителите нямат достъп до данните до които имат достъп оот общината..(а може би и директорките ?)
Ако е така...би трябвало на хората в общината да им е ясно,че децата, които са вече приети и въпреки това си висят по опашките са едни и същи лица- нали ЕГН-то за всеки гражданин на РБ е уникален ??? В този смисъл ми изниква въпроса..КОЙ има интерес от разминаването ? И...дали пък тия 5000 неприети деца всъщност не са по-малко, но...да са умишлено раздути списъците, за да не се направи нищо за тия, които наистина няма места ?
Изобщо.. иска ми се да има повече прозрачност и не разбирам аргумента за личните данни, понеже...ЛИЧНИТЕ ДАННИ НА МОЕТО и на всички кандидатствали през системата деца СА ПУБЛИКУВАНИ в системата!!!!
Какво ще е толкова фатално, ако се публикуват трите имена на всички деца ? И срещу тях се запише : " 1 яслена група", "2 яслена група",...????????
Така, както  е сега, НИКОЙ родител не може да провери дали наистина в двете групи в които се приемат само деца родени до 31 май 2006г НАИСТИНА са записани само такива деца.
КОЕ му е прозрачното на тази система в този смисъл ?
Точно по същия начин не виждам КАКВО ПРЕЧИ дете, което е номер 250 в чакащите изведнъж да изчезне и да се окаже, че е записано..за сметка на номер 1 от чакащите например..
Ей такива едни НЕПРЕОЗРАЧНИ неща дразнят мен, а може би  и не само мен...
А в общината сигурно си се знае кой на кого е човек..Но от това на нас простосмъртнит ене ни става по-леко..уверявам ви.

# 1 027
  • Мнения: 2 037
Всеки, който е имал поне малка надежда, че корупцията в ДГ може да се спре, нека прочете моя сигнал през системата и отговора да мен. Ако някой открие допирни точки, ще черпя! По-неадекватен отговор едва ли би могъл да съществува.

Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2008-12-31 15:04:00 вашето запитване:

Уважаеми господа,Детето ми е прието в ДДГ и сега реално виждам развитието на нещата със системата. Отправям призив към всички вас: Нека отпаднат всякакъв вид идеи за предимства, освен тези за 3 деца и настоящо дете в градината, и нека те се проверяват! Всяко предимство увеличава корупционната среда! От 25 сме 32! Знам колко е плащано, знам как с фалшиво предимство са вътре! Весели празници.

Нашият отговор:

Системата не е статична, а динамична. Това, което виждате на всяко класиране е ситуацията към съответната дата. Същевременно, между двете класирания се записват нови деца(някой с предимства-други без), някои вече записани деца получават предимство(защото имат новородени братчета и сестричета или защото някой от вече родените братчета и сестричета е прието и съответно другото получава предимство и т.н.)Така че е нормално кандидатурата ви да се движи както напред, така и назад в класирането.



# 1 028
  • Мнения: 7 428
.
    А защо мислите,че на общината не и е ясно. Mr. Green И за специалните случаи се подават данни в системата!

Защото съм абсолютно убедена, че общината брои моето дете като два отделни случая, веднъж е в детска градина като прието дете с писмена молба преди февруари 2008, а втори път е на виртуална опашка и няма как общината да разбере, че е едно и също дете, освен ако някой случайно не й подшушне.

За специалните случаи не съм убедена че кандидатстват през системата, говоря за тези над определената бройка, а не за предимствата, те са две различни неща. Ако греша, ще се радвам да разбера, че е така...
                Първо -за твоето дете.Не се заблуждавай,че го броят като за две деца.Преди няколко години се направи справка за това къде децата ходят на ДГ и веднага излязоха тези,които са записани на две места.При това бяха дадени данни  не от всички ДЗ.Имаше такива,които 10 дена бяха с мама и тате в градината пред блока и 10 дена с баба и дядо в другия край на София и пак в градината пред блока.Само,че блока на баба и дядо.
Твоето дете има ЕГН и не е трудно да се установи,че фигурира в подадените списъци в общината,а за това,че искате смяна - по същото ЕГН си седи в редичката и си чака освобождаване на място.Друг е въпроса,че никой не си е поставил за задачка да установи КОЛКО са такива хем ходещи,хем чакащи.Като се въведе възможността за замяна тези случаи ще изскочат.Единственото е ,че се броят 8000 недостиг на места,но като извадят случаите като твоя ще се види ,че не са чак толкова много.
                 За специалните случаи - кандидатстват си през системата и си имат вх.№ /тези над бройката/ има си и протокол ,който е разписан от комисия и в него е уточнено ЗАЩО случая е специален и е над бройката.След това данните се подават в общината ,по същия начин както и на останалите деца и ако някой от там реши да направи проверка може да дойде и да се запознае с документите,съпровождащи приема на специалния случай.

Аз, ако правилно съм разбрала поста на майка многознайка Didia, най-вероятно системата има различни нива на достъп и..просто родителите нямат достъп до данните до които имат достъп оот общината..(а може би и директорките ?)
               Съвсем естествено е системата да има различни нива на достъп.Бъди спокойна директорите имат достъп до всички нива на системата.Родителите обаче - не.
               Що се касае до публикуването на имената на децата - не съм съгласна в никакъв случай това да става.Сори,ама де да съм сигурна кой ще реши да ми търси детето из групите.Знаете ли колко често единия родител /при разведени и живеещи на семейни начала/ отказва достъп до детето на другия и даже втория не знае детето къде ходи на градина? Сещате ли се какво ще настане ако всеки се ровичка из списъците?
               За ПРОЗРАЧНОСТТА - какъв точно ви е проблема нещо не схващам?  newsm78 newsm78 newsm78 Като имате точни данни ,че Иванчо е записан с лъжливо предимство или друго нарушение ЗАЩО не пуснете една молба за проверка на случая и като си я заведете в деловодството на общината отговор са длъжни да ви изпратят в 30 дневен срок.Ако пък отговора не се получи или не ви удовлетворява съответно алармирате и медии и по-висши инстанции.Това е реда.Но май всичко опира до "някой чул,че някой разказвал,как трети бил приет с фалшиво предимство" С клюки проблема не се решава!Решава се с точни данни за нарушението и проверка на място,но подчертавам ПРОВЕРКА НЕ НА СЛУХОВЕ,а на точни данни.Не коментирам,че има и родители участващи в комисиите и те могат да свършат работа при проверките.Ама доколкото съм запозната някои си уредиха децата и забравиха за прозрачността. Mr. Green Така,че ентусиазма и участието им в комисиите и в предаванията на медиите се изпари.

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 15:01 от Didia

# 1 029
  • Мнения: 35
Здравейте мами,имам един въпрос.Миналата година ни приеха в ясла 1гр.,но аз се отказах.В кандидатсвания-статус,ми пише-Неактивен,елиминиран след 2 поредни класирания.Сега искам да я запиша ,за същото ОДЗ,но не ми се появява бутона-Активирай.Вече 10 дни се опитвам,но не мога.За другите ОДЗ мога да кандидатствам,а за това не мога.Можете ли да ми кажете,защо е така и какво да направя?Писах им,но отговор нямам.

# 1 030
  • София
  • Мнения: 8 940
Не съм съгласна, че имената на детето спадат към личните данни. Само ЕГН-то е уникално. И след като може на кандидатствалите имената да са в системата и да са достъпни, какъв е проблема това да важи за всички записани в градината деца? А колкото до примера с родителите, които са разделени и в лоши отношения, не смятам че подобни изключения са повод, да се прави непрозрачна цялата система.
Колкото до молбата за проверка, доколкото разбрах може да се пусне само от родител, който е пряко засегнат. Пък и понеже се разбра, че миналата година регламента не е бил гласуван, директорките не са били длъжни да се съобразят с него. Т. е. за нищо не могат да бъдат санкционирани, защото са приемали през системата на добра воля.

# 1 031
  • Мнения: 7 428
Не съм съгласна, че имената на детето спадат към личните данни. Само ЕГН-то е уникално. И след като може на кандидатствалите имената да са в системата и да са достъпни, какъв е проблема това да важи за всички записани в градината деца? А колкото до примера с родителите, които са разделени и в лоши отношения, не смятам че подобни изключения са повод, да се прави непрозрачна цялата система.
Колкото до молбата за проверка, доколкото разбрах може да се пусне само от родител, който е пряко засегнат. Пък и понеже се разбра, че миналата година регламента не е бил гласуван, директорките не са били длъжни да се съобразят с него. Т. е. за нищо не могат да бъдат санкционирани, защото са приемали през системата на добра воля.
               Няма да споря за имената,но в кандидатстването едно дете фигурира в 10 градини,а при приема е само в една и не съм съгласна четири години името на детето ми да виси на някакъв сайт и всеки да може да разбере къде ходи и при кого.Мнението си е лично мое и не ви убеждавам да се съобразявате с него.Лично аз ,ако видя името на детето си публикувано ще заведа дело срещу общината.Не може без мое разрешение името и възрастта на детето ми /косвено чрез групата/ да се излагат на показ и то през целия период докато е в ДГ.
               Как така не съм видяла имената на учениците качени на сайта на община или училище.Или мислите ,че приема в училищата е по-прозрачен? Mr. Green
               Молба ЗА ПРОВЕРКА може да се пусне от всеки гражданин на РБ ,ако разполага с точни данни за извършено нарушение.Да не мислите,че в Европа чакат да са засегнати за да предизвикат проверка на определено нарушение.Кучето  е излязло само на улицата и веднага звънят едва ли не всички,които са го зърнали,а не само ухапания  Mr. Green и точно за това ухапани - няма! Laughing
               Директорките не са били длъжни,но са го приели доброволно и са го спазили.Почти година участвате в обща комисия по проблемите.И защо трябва да бъдат санкционирани??? Защото някой разказва клюки срещу определен човек? И подсъдимия е невинене до доказване на вина!Римско право,не моето! Mr. Green Така,че докажете пък тогава мислете за санкции!
               Темата става от 100 страници от такива сигнали

Уважаеми господа,...... Знам колко е плащано, знам как с фалшиво предимство са вътре! Весели празници.


              Добре,че са ти изпратили някакъв отговор,защото аз щях да ти отговоря следното: Представете точни данни за фалшивото предимство - име на дете,родител и т.н и точни данни за платената сума и кой я е платил и най-важно на кого.

              Защото мила , ако мен /като родител/ ми направят проверка  и изкажат мнение,че лъжа ще СЪДЯ  този,който им е подал сигнала - ЗА КЛЕВЕТА. Не може всеки да си плюе безнаказано.
             Извинявам се за спама,ама вече ми писнааа да чета клюкини и то злостни.
             

# 1 032
  • София
  • Мнения: 619
c-mira От това което прочетох разбрах,че съвсем малка надежда има.По тази точкова с-ма сме 17  ooooh!.Добре де,имам въпрос :-При положение,че аз не работя,а мъжа ми работи,ако кандидатства той с детето ще вземеме ли 5 точки?Или трябва и двамата да работиме,за да ги получиме?

# 1 033
  • София
  • Мнения: 8 940
Ето това в статията нещо ме смущава:
 За дете с постоянен адрес в София от 2 и повече години ще се дават 13 точки, за адресна регистрация в последните 2 години - 10 точки, а в последната година - 8.
Чудно ми е защо се гледа адреса на детето, а не на родителите. Нали идеята е да стимулираме тези, които си плащат данъците в София, а децата не са от плащащите данъци. Има доста деца родени в София и съответно с постоянен адрес в София, на които родителите все още се водят в съвсем друго населено място.

# 1 034
  • София
  • Мнения: 619
Анна и на мен това не ми е ясно-всъщност ясно ми е ,но ми е адски странно  newsm78
Ето това попитах в kg.sofiq,aко някой може и тук да ми отговори ще бъда благодарна!
Здравейте!Сина ми е роден в края на месец юли 2006г.,въпроса ми е през тази 2009-та година за ясла ли трябва да кандидатства ме или за група?Т.к. на септември той ще има пълните навършени 3г.И още нещо:според тази статия в която е опомената точковата с-ма според която ще се кандидатства http://www.gradski.bg/show.php?storyid=608843 се казва,че ако родителите работят ще имат 5т.,но аз не работя т.к. няма кой да се грижи за сина ми,а мъжа ми работи.Значи ли това,че тези 5т. дори и ако той кандидатства с детето няма да ги получиме?Според същата точкова с-ма средната класа пак е ощетена защото-сем. ни разполага с мин. месечен бюджет именно поради тази причина,че няма кой да гледа детето и аз не работя....Предимството ни е само това,че живееме от 25г. на посочения адрес и градината ни се намира пред блока,но детето не бе прието през 2008г.Много се надявам на изчерпателен отговор от вещо лице!

Общи условия

Активация на акаунт