Отказ от детска градина?

  • 2 927
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 952
Извинявай, не ми е целта да бъда груба, но звучиш объркано.
Нещата са прости: в интерес на детето е да бъде с родителите си, в интерес на всички ви е да запазите мястото в ДГ, детето има нужда да укрепне.
Остава само един вариант: бабата да дойде да го гледа у вас или да наемете жена, която да прави същото срещу заплащане.

Естествено аз знам, че хората постъпват по много още начини  Grinning

# 16
  • Мнения: 822
Разбира се, че е добре детето да си е вкъщи и да възстанови и укрепне напълно - с неходенето на ясла няма да пропуснете кой знае колко  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Не отписвайте детето. Пазете си мястото. Пък ще я пуснете реално когато се стабилизира... Докторката нали не препоръчва - значи, може да ви издава документи, че не е препоръчително, после - може да отидат малко на санаториум, после - в провинцията, после да се сдобие с други семейни причини... не губете мястото, за което сте се борили - когато дойде време да тръгне, няма да има място иначе.

# 18
  • Мнения: 1 187
Моята история беше подобна, но с други заболявания - остана си вкъщи, пропуснахме яслата. Сега ходи на градина.

# 19
  • Мнения: 929
И аз  като останалите майки мисля че е по-добре да си остане детето в къщи.  Дъщеря ми изкара също тежка бронхопневмония, посъветваха ни да си я гледаме в къщи, но тъй като нямаме възможност върнахме я на градина и на третия ден пак се почна. Вчера ми казаха че можело да се подаде молба(обаче май само до 6месеца) до директора и така детето да си остане в къщи и в същото време да му се пази и мястото в градината - обаче не съм сигурна дали става във всички градини това.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Поне един два месеца трябва да си оставите детето у дома. Личната лекарка през това време може да дава бележки без проблем. А после ще прецените какво да правите. И на пролет е пълно с вируси така, че това не трябва да ви успокоява. Всички деца в началото боледуват повече. И моята дъщеря беше нон стоп болна през първата година. Бях се побъркала, но с годините сериозните боледувания намаляват.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Доколкото разбирам в случая става дума за ясла, не за градина, нали? Моят избор аз съм направила отдавна, така че и съвета ми няма как да е различен- детската ясла не е най-доброто място за едно дете. След като имате възможност да я гледате в къщи, дайте я направо на градина другата година.

# 22
  • Мнения: X
Какво толкова има да се чудите? Естествено, че детето не е готово да се изправи пред хилядите вируси, на които е изложени в яслата. Дали се е разболяло първо от градината, а после от болницата или и в двата случай само от градината няма никакво значение-фактът, че е боледувало доста за кратко време си остава непроменен. Голямата ми дъщеря миналата година почти не успя да ходи на градина заради вечно боледуване - това лято потрошихме сума пари, зада й осигурим престой и на море, и на планина. И само да кажа, че климатолечението изисква престоят да е не по-малък от две седмици - 10 дни не са никак достатъчни за съжаление.
Дано се справите и повече не боледувате толкова много.

Общи условия

Активация на акаунт