Консултации с адвокат/Темата на Пела!!!- продължение

  • 75 209
  • 696
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7
Здравейте Пела,

имам нужда от адвокат, който е запознат и  с международното право. Предстои ми развод, съпругът е с двойно гражданство (Европа), имам дете на 6 год. От години не съжителстваме. Нямаме общо имущество, но искам да защитя правата на детето си в другата държава.От 7 год. живеем в БГ.Въпроса е спешен.Бихте ли се заели.

Живея в София.

# 76
  • Мнения: 185
Уважаема Пела, случайно попаднах на тази тема и искам да попитам два въпроса, който може би сте ги дискутирали
 Първо - каква е по закон минималната издръжка за дете? /на 17 год е детето/. Бащата е в чужбина
 Второ - ако детето след навършване на 18 год. продължи да учи -средно-последна година, а после и редовно висше образование - трябва ли бащата след пълнолетието да продължава да плаща издръжка, ако да - на кого се превеждат парите - на майката на детето или лично на детето /което вече е над 18 год/.   Разведени сме по взаимно съгласие, молбата за развод и делото е от името на двамата и аз имам род.права. Издръжката я превежда някой друг /сигурно свекърва ми или девер ми/ всеки месец редовно я получавам. Но ми се иска да зная докога се получава и
  Няма кой да попитам, затова се обръщам с тези въпроси към вас.Благодаря ви предварително.

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 02:22 от kaninova

# 77
  • Мнения: 37
zdravei PEPA!iskam da vi izrazq moqta blagodarnost 4e konsyltirate hora koito imat nyjda ot savet!!! no sega i az imam nyjda ot saveta vi. az sum na 22 omujena sum ot 2,6 godini, imame da6terq na 2 godini  i iskam da se razveda.sapryga mi su6to ima topva jelanie no za nego problem e finansovata strana na ne6tata. imame jili6te zakypeno po vreme na braka no imame dokyment koi kakvi pari e dal za nego ... az imam i faktyri, kasovi belejki i tn za materialite za remonta a pri razvora parite koite toi e dal  mai se oveli4avat spored pazarnata cena. az napravih dosta po apartamenta  a i v negovata 4ast ot parite dadeni za pokypkata na jili6teto ima i zaem koito se ispla6ta ot nego no neznam moga li da pretendiram 4ast ot tazi syma da mi bude prispadnata i dali ima veroqtnost da mi vzeme deteto ... do kolkoto znam ne no iskam i va6eto mnenie MOLQ VI POMOGNETE MI kato jena i nai-ve4e maika iskam da znam za da za6titq i pravata na deteto si i da moga da se za6titq ot eventyalni pretencii kum da6teri4kata mi

# 78
  • Мнения: 48
здравей.пела искам да попитам,можели ако майката не работи да се вземат доходите на майка й и мъжа с когото живее майката за доказване на по добра семейна среда

# 79
  • Мнения: 4
Здравейте,
За първи път посещавам този сайт и видях, че има консултации с адвокат и искам да попитам:
 Ако бащата психически  физически е упражнявал тормоз над семейството и се опитвал да ги държи под негов контрол, държал се е с тях като "войници в армия", а той лично е "главнокомандващ", ако той вече не живее с тях визирам нас неговото БИВШЕ семейство какво можем да направим. Преди около 11 месеца господинът се изнесе насила от нашия дом благодарение на един наш роднина понеже се напи и няколко дни успя психически да ни унищожи чрез бой, викане, насилие - под формата на удари, синини, бутани, шамари, рогатни. Аз съм най-големият син и имам двам дратя по-малки. Те буквално бяха като парализирани и бяха наистима до край изтормозени. Опита се да пребие майка ми но успях да се намеся навреме въпреки че не помогна кой знае колко.
Важното е , че се изнесе и го съдихме за издружка в минимален размер от 120 лв , но той не я плаща. Платил е само 140 лв. до днешна дата считано от февтуари месец тази година. Изплащаме негов заем тъй като беше залойжил къшата ни.Дали сме къща под наем и тя покрива заема. Той не работи. Няма трудов договор и не знем как да го накараме да си изплати издръжката.Ако можете да помогнете, ще сме ви благодарни

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 09:47 от DamaGeD

# 80
Здравей Пела,предварително ти благодаря.
Още не сме предприели стъпки по развода,но така или иначе се е стигнало до това решение.Притеснява ме въпроса с нашето общо жилище,придобито след брака с жилищен кредит с ипотека.Тъй като той отказва да плаща каквато и да било част от кредита ако от сега нататък го плащам аз той ще има ли претенции за половината от апартамента след време.
Също така ако успея да го убедя да прехвърли своя дял на единственият ни син /2,5г./той ще бъде ли длъжен да плаща половината заем.Той живее и работи в друг град.Чистият му доход на месец е 2000 лв.Колко издръжка мога да искам за детето.Също така има ли значение кой първи ще подаде молба за развод.

# 81
Здравей Пела!
От 2 години се опитвам да се разведа.  Водя делото аз ,вината за развода и желанието са мой. Минаха 2 помирителни дела и още няколко. Имаме дете което е на 20г. Оставих всичко на детето си.На последното дело съпругата ми отказа да се разведе/ тя и никога не е била съгласна/. Съдът преклати делото. Какво да направя ,за да се разведа ние не живеем заедно вече 6г. Между нас всичко е приключило. Благодаря ти предварително!

# 82
Забравих да поясня че имаме брак от 3 г. и 5м. а от кредита сме изплатили 2 години.Първоначално се дадоха някакви пари,като по-голяма част бяха от страна на неговите родители.Те имат претенции към цялото жилище.Аз всъщност притежавам ли го на 50% след като те са вложили повече пари?В нотариалният акт двамата сме собственици.Могат ли ако решат да ми отнемат дела?Защото тези дни пак приказвахме и ясно казаха че ако той няма да живее тук и аз няма да живея.И ако някой на някого трябва да плаща по пазарна оценка ли ще е?

# 83
  • Мнения: 37
Бориславслав pi6i mi az moga da ti kaja nqkoi podrobnosti  .. az sum na po4ti su6toto deredje smile3514

# 84
  • Мнения: 2 655
Пела, имам нужда от съвет, не съм наясно с много неща, имаме брак от 7 години, и 2 деца, мъжът ми е решил, че му е нужна "почивка" от мен и ми каза, да се изнеса от апартамента, отиваме с децата да живеем в къщата, която е в близост да София. Брака ни е сключен в Монтана, там са родени и децата ни, но живеем в София. И двата имота са придобити след брака.Къде трява да подам молба за развод? И в този случай по вина ли трябва да се разведем или по взаимно съгласие? Някъде в по-предишна тема четох, че мога да подам иск/не съм сигурна че беше точно иск/ за издръжка на децата, преди да съм подала молба за развод? Така ли е?Сигурно звуча объркано, но не съм на себе си.
ОТГОВОР: По добре изчакайте, няколко дни или месец. През това време се консултирайте с адвокат. Ако не се съберете, но все още смятата че има надежда във връзката Ви заведете дело за издръжка (при условие, че той не Ви дава средства за децата). Развода какъв и как да е ще го прецените Вие двамата. Раздова по взаимно съгласие е бърза и лесна процедура и по евтина.

# 85
  • Мнения: 2 655
Имам 2 деца,които не са припознати от баща си.Имам много свидетели,че сме живели заедно с бащата през времето на зачеването и раждането.Децата са родени 1999 и 2000 година.През 2004 година бащата умира в автомобилна катастрофа.В момента на смьртта си имаше на негово име половин апартамент,разделен по равно на него и на сестра му.Неговите родители са много богати,знаят за неговите деца,но не ги интерисуват.Останах без работа и квартира,децата ми отидоха в дом,после водих дела и си ги взех обратно.Има ли начин да докажа бащинството,чрез ДНК на родителите?Те си живеят живота вьв Варна и не искат никои да знае,че имат внуци,защото ние живеехме в София на квартира и Варна.Те са варненци,дори едното дете е родено вьв Варна,те не са го виждали.Ако има вьзможност да докажа бащинството,искам да го докажа.Децата помнят баща си,гледат снимката му всеки ден.Мога ли да започна дело за доказване на бащинство?Тои не се е женил и няма други деца освен моите.
ОТГОВОР: Промених мнението си. Мисля, че може да се заведе иск от Вас като майка и законна представителка на децата. Ще е огромно предизвикателство такова дело. И скъпо разбира се.

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 08:35 от Пела

# 86
  • Мнения: 2 655
Здравейте,имаме много голям проблем и се надявам,че ще ни отговорите.Бившата съпруга на съпругът ми замина за чужбина,без да каже на никой,зарязвайки детето им.Детето учи в специализирано училище за деца с нарушено зрение,и е на 8 години.Родителските права бяха присъдени на нея,като същевременно получаваше заплата по програмата личен асистент.Заминавайки,тя е дала дебитните карти на детето с детските,пенсията,и социалната интеграция на някой,чието име тя не иска да каже,и който харчи парите на детето.Детето в момента е при нас ,и сме завели дело за родителски права.Въпросите ми са:  1-Можеме ли по някакъв начин да блокираме картите,след като имаме писмено удостоверение от полицията,че тя е напуснала страната,както и датата и часа в който го е направила?2-Каква е максималната издръжка,която можеме да искаме да ни бъде плащана от държавата,понеже майката я няма?3-Какви са условията да ни бъде присъдена държавна издръжка,понеже бяхме чули,че ако тя има част от наследствен имот нямаме право на издръжка.Имат къща на село,баща и е починал,но майка и е жива.Понеже детето е със по специфични нужди,както и трябва да се ходи до варна да се вземаи води,а ние живеем на 200километра от Варна,се нуждаем от средства.Затова искаме да блокираме картите,както и от издръжката,а имаме и наше общо дете,което е на 3 години.Спестявам си критиките по повод майката изоставила детето,и нейната незаинтерисованост за всичко свързано с него,и неговите ежедневни нужди.Благодаря предварително,и се надявам да ни отговорите.
Здравейте Пела,преди време ви бях писала за този наш проблем.След дълго обикаляне,най после успяхме да спрем преводите по картите на детето.Въпросът ми сега е,дали след като вземем родителските права,ще ни бъдат изплатени интеграционните добавки със задна дата,от спирането на превода.Преводите ги спряха от АСП,след дълги молби от наша страна.За детските ни казаха,че ще ги държат на каса,докато вземем правата,и ще ни ги изплатят.Но за интеграционната добавка,която е в размер на 154 лева няма кой да ни обясни,защото в нашата АСП нямат адвокат,поне от там така ни казаха.Благодаря ви предварително,и се надявам да ми отговорите.
ОТГОВОР: Трябва адвоката Ви да напише мотивирана молба, не съм сигурна. Все пак се дават за месечна помощ. Нека в нея да сложи и доказателства, че сте направили разходи през това време. И ще видим как ще се произнесът от АЗД.

# 87
  • Мнения: 2 655
Здравейте Пела, имам нужда от адвокат, който е запознат и  с международното право. Предстои ми развод, съпругът е с двойно гражданство (Европа), имам дете на 6 год. От години не съжителстваме. Нямаме общо имущество, но искам да защитя правата на детето си в другата държава.От 7 год. живеем в БГ.Въпроса е спешен.Бихте ли се заели. Живея в София.
ОТГОВОР:Делата могат да се водят и тук. Мога да Ви обясня процедурите. Ако той е идвал в страната и е бил регистриран на адрес някъде или е имал статут (временно или постоянно пребиваване)ще е много по лесно. Има международна агенция, която помага при такива дела. Аз лично не бих се заела, тъй като живея и работя във Варна. Разноските Ви биха се увеличили многократно. Пуснете си отделна тема и питайте момичетата за адвокат в София.

# 88
  • Мнения: 2 655
Уважаема Пела, случайно попаднах на тази тема и искам да попитам два въпроса, който може би сте ги дискутирали
 Първо - каква е по закон минималната издръжка за дете? /на 17 год е детето/. Бащата е в чужбина
 Второ - ако детето след навършване на 18 год. продължи да учи -средно-последна година, а после и редовно висше образование - трябва ли бащата след пълнолетието да продължава да плаща издръжка, ако да - на кого се превеждат парите - на майката на детето или лично на детето /което вече е над 18 год/.   Разведени сме по взаимно съгласие, молбата за развод и делото е от името на двамата и аз имам род.права. Издръжката я превежда някой друг /сигурно свекърва ми или девер ми/ всеки месец редовно я получавам. Но ми се иска да зная докога се получава. Няма кой да попитам, затова се обръщам с тези въпроси към вас.Благодаря ви предварително.
ОТГОВОР: 1. Минималните размери са от 30 до 80 лева. За Вашето дете съда спокойно би присъдил 80 лева. Ако успеете да докажете, че детето има изключителни нужди, а бащата може да ги дава парите може да искате и повече.
2. Ако детето Ви пордължи да учи след 18 годишна възраст, то то води дело за издръжка срещу бащата. И след осъдително решение то следва да ги получава само.

# 89
  • Мнения: 2 655
zdravei PEPA!iskam da vi izrazq moqta blagodarnost 4e konsyltirate hora koito imat nyjda ot savet!!! no sega i az imam nyjda ot saveta vi. az sum na 22 omujena sum ot 2,6 godini, imame da6terq na 2 godini  i iskam da se razveda.sapryga mi su6to ima topva jelanie no za nego problem e finansovata strana na ne6tata. imame jili6te zakypeno po vreme na braka no imame dokyment koi kakvi pari e dal za nego ... az imam i faktyri, kasovi belejki i tn za materialite za remonta a pri razvora parite koite toi e dal  mai se oveli4avat spored pazarnata cena. az napravih dosta po apartamenta  a i v negovata 4ast ot parite dadeni za pokypkata na jili6teto ima i zaem koito se ispla6ta ot nego no neznam moga li da pretendiram 4ast ot tazi syma da mi bude prispadnata i dali ima veroqtnost da mi vzeme deteto ... do kolkoto znam ne no iskam i va6eto mnenie MOLQ VI POMOGNETE MI kato jena i nai-ve4e maika iskam da znam za da za6titq i pravata na deteto si i da moga da se za6titq ot eventyalni pretencii kum da6teri4kata mi
ОТГОВОР: Моля пишете на кирилица. Детето Ви е тръвде малко и няма как да му го присъдят, освен ако не Ви изкара пропаднала, наркоманка и т.н. Без значение кой какво е дал, призумцията е, че Вие двамата имате еднакъв принос в семейното жилище. Ако Ви присъдят детето, можете да искате ползването на семейното жилище до навуршване на пълнолетие на детето, а за него срок да се изнесе. Посетете адвокат заедно и се консултирайте.Ако може да се споразумеете водете делотопо чл. 100 от СК ще е по бързо и евтино.

Общи условия

Активация на акаунт