"Някакво бизнесче"

  • 5 670
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 206
Аз напълно разбирам за какво говори авторката.
Конкретно по нашия бизнес - много от хората, решили да направят клуб си мислят, че с 20 000 ще си направят бизнесче и после ще печелят по толкова на месец. И когато разберат, че всъщност се иска много повече като влагане се започва с компромисите, един след друг, един след друг. После те започват и в работата и проблемът основен български, сложен под общ знаменател "карай, и така може". Може, но не може.
Специално при нас в клубовете, летвата се вдига с всеки изминал ден, и като инвестиции и като усилия и като професионализъм.
Вярвам, че е така.
Освен за служителите, говорех и тип собственички. Преди всичко трябва да си мениджър, това че си обикалял клубове, че знаеш как искаш да бъде и как не трябва да става, не значи, че ще можеш да го направиш. И освен да го направиш, да успееш да го задържиш. И освен да го задържиш, да успееш да го развиеш. Това имах предвид, под момента, че обикалянето по клубовете и гледането на собственото ти дете, не те прави специалист.

# 76
  • Мнения: 2 484
 Simple SmileКаспър, всички твои мнения ми допадат ,направо съм ти таен фен,да знаеш Hug

# 77
  • Мнения: 1 470
За да успее някой от бизнесче,да направи бизнес,трябват прекалено много качества,както и образование,и допълнителни курсове да може постоянно да е в час със нововъведенията,упоритост,и смелост,и усет,и много,много други......Но най-вече трябва да се пробва...Като с вица където някакъв човечец молил господ да му даде пари,пък господ му отвърнал поне тото да си пусне...Пък и по някога самият бизнес може да те насочи каква специалност ще ти е нужна да завършиш...Както аз в момента уча мениджмънт,за да отговарям на условията за добър управител на малка фирма...Но практиката също е много важна,и няма нищо общо със учебниците...

А и не забравяйте че някои хора НЯМАТ друг избор...Когато ние започнахме нашият,никъде не ме взимаха на работа,защото имах две мънички момченца...И трябваше да избираме с мъж ми,между това да мизерстваме с неговата заплата,или да започнем нещо свое...Започнахме от нулата...Без никакви начални средства...И сега вървим само напред и нагоре... HugНо нещата се случват постепенно,и трудно...Но се случват...Иначе сигурно още щях да ходя по интервюта... Wink

# 78
  • Мнения: 134
дори и да е аматьор в някоя област, интелигентният човек има способността да се учи, да усвоява нови знания. освен това, при всеки вид бизнес има едни общи принципи за управление, които също не са дълбоко законспирирана тайна за мислещия човек. да, може да не си педагог, за да отвориш детски клуб (за да използвам примера), но ако ти сече пипето, ще потърсиш квалифицирани хора за аниматори в клуба. не е толкова сложно.

ако си тъп и очакваш да потече манна небесна без работа и инвестиране, скоро ще фалираш. поне така пише по книгите, де...


Напълно подкрепям това мнение!
Извинете, но един педагог или фармацевт какво разбират от бизнес, търговия, надценка, амортизация и т.н. и т.н.???
Моя мъж е акушер гинеколог. Началото на тази година напусна болницата след 8 години трудов стаж и стотици пациентки и отиде да работи във фармацевтична фирма!
Много му беше трудно да вземе това решение, но липсата на адекватно заплащане на труда му го принуди в крайна сметка!
Всички като разбраха и скочиха с/у него - ти си луд, ти си побъркан - защо не си направиш частен кабинет, виж колко печелят всички????
Ееееее честна дума побеснявах от такива изказвания - това, че ходиш в някакъв частен кабинет на преглед и виждаш, че в чакалнята седят още 3 жени и чакат и
"масовия" българин прави на мига сметката - ето: днес 10 жени по 30,00 лева като ти оставяти и ей ти 300,00 лева само за деня!!! Същото е и за детските клубове - нароиха се като
китайските ресторанти едно време!!! И там седят мързеливите майки и си мислят - ехаааа 5 рождени дни на ден по 300,00 лева единия и .... егати колко се печели!!!!
А никоя и идея си няма всъщност колко са огроооооооомни разходите на един коректен, честен и спазващ всички закони и нормативи бизнес, развиващ се и и стараещ се да е непрекъснато една крачка напред!!!!!
Та и мъжа ми им отговаряше на всички така - не отварям кабинет, защото съм завършил медицина и съм доктор, а не икономист, финансист и т.н.
Нали за да имаш кабинет ти трябва и сестра със заплата и оборудване за хиляди левове и счетоводител и стотици неща още ..... е кога ще му остане време да преглежда  #Crazy
Малко объркан ми стана постинга сигурно, но накратко мисля, че бизнес трябва да прави този, който има знания по финански, икономика, този, който сърцето му е вложено в бизнеса му и няма време за целия си живот напред да изпълни всичките си идеи и желания, този който е готов да реинвестира непрекъснато и да отделя пари за нуждаещите се и задължително да се обгради с по-умни от него хора и тесни специалисти за всяко едно направление от дейността му!
Лелееее от кога не съм писала толкова много  Joy

# 79
  • София
  • Мнения: 17 592
Знаеш ли - имах 10на идеи - повечето не ги и помня - за производство на... ами, различни неща. Никоя не осъществих - идеите сами по себе си не са достатъчни. Човек с оригинална идея би могъл - е, поне би могъл да се опита - да я продаде на някой, който е наясно как да се реализира. Но да започне сам е... хм. В повечето случаи води до фалит. И провал в личен план.
Тъжното е, че години по- късно видях идеите си осъществени... от друг. Cry Добрите неща рано или късно хрумват на... повече от 1 души.  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 2
Т.е. "пазарът си знае работата"

Ако съм достатъчно способна да работя за себе си, мога да наричам тази работа и автомивчинка, ако искам.
Ако съм некадърна за каквото и да е - "пуша" го.

Докато си регистрирах фирма се нагледах на "секви" бизнесмени, които даже не знаеха как да попълнят най-простия формуляр за регистрация на ЕТ (от което, разбира се, се хранят част от адвокатите).
Та се чудех как тия хора оцеляват въобще. Ами много просто - пазарът ни го позлволява. Като не те кефи тоя дето не знае каква климатична инсталация ти трябва - намери си друг, който разбира !

На пазара, освен продавачи, има и купувачи.

Общи условия

Активация на акаунт