Ползвали ли сте WELEDA-масло за перинеум???

  • 40 420
  • 187
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 735
Благодаря ви момичета!   bouquet  bouquet
Реших да си забъркам бълвоч от тия масла, които Мопси спомена пък ще видим.
Раждането ми е уговорено да е без система с окс. и без упойки, тъй че имам шанс да избегна разкъсванията.
Само това близо 4 кг. бебе как ще го изкарам без шев и кройка... поне да нямах ЕПЗ преди...
Мисля да чакам до последно и да не давам да ме режат превантивно, пък каквото стане.

Ох, досега четох за ей тази чудесия - Dianatal® Obstetric Gel: http://e.dianatal.com/page/content/index.asp?MenuID=101&ID=1 … nu=3&Item=4.6
Така се размечтах да си купя, ама в БГ явно няма откъде.
Попаднах и на една цена над 100 евро... бая скъпичко идва, но тооолкова да си заслужава!
Ако имаше в БГ щях на заем да взема и пак да си го купя!
Ако някой не може да си преведе мога да разкажа накратко, но е страшна зарибявка!

# 151
  • Мнения: 153
Момичета, на мен ми остават няколко седмици до раждане и реших да пробвам все пак  с масажите. От първото раждане имам ЕПЗ  и много ми се иска сега да не се наложи пак. Аз обаче съм в Англия и тук не съм виждала Веледа, и Икаров няма. Някакви идеи или някой ако знае какво бих могла да намеря тук?

# 152
  • Мнения: 2 013
infinity преведи го!  Praynig

# 153
  • Мнения: 1 735
♥Rbaby1♥, ето преведох накратко най-важното:


Dianatal® Obstetric Gel намалява триенето по време на раждането, което прави самото ражедане по-лесно, по-кратко и по-щадящо като цяло и за майката и за бебето.
Фазата на изгонване се съкращава с до 30% и риска от нараняване на периеума намалява с над 50%.

Гелът е безвреден и за бебето и за майката, клинично тестван, без никакви странични ефекти и т.н.
Гелът пази перинеума и формира лубрикантен филм вътре във влагалището, така че бебето да може да се плъзга по-лесно.
Може да се използва за всяко вагинално раждане, но специално се предпочита от тези, които раждат във вода.
Гелът се поставя от акушерка или доктор по време на раждането в две фази: по време на контракциите( една част от гела, по-гъстата, която помага за постигане на по-добро разкритие) и по време на изгонването(втората част, по-течната, позволяваща лесното и безболезнено изгонване).

Изрично пише, че масла за перинеум не бива да се ползват по време на раждането, защото взаимодействието им  с амниотичната течност увеличава триенето и прави изгонването по-трудно, т.е., лубрикацията(дори и естествената) отива по дяволите.

# 154
  • Мнения: 2 013
infinity благодаря ти за превода.  Hug
Чувала съм за този гел и преди,много жалко,че го няма в БГ  Confused  иначе и аз щях да си го взема.Звучи доста окуражаващо.  Wink

# 155
  • Мнения: 136
Когато преди няколко месеца прочетох за това масло, се бях засилила да го използвам, но в крайна сметка се отказах, като разбрах как се прилага.

Според мен редовната гимнастика за бременни ще свърши много по-качествена работа. Аз всеки ден играех аеробиката на Фит Мама  jumpи накрая родих по естествен път бебето си с тегло 4,450 кг. без почти никакви разкъсвания  Peace Наложи се съвсем малка перинеотомия, защото бебето наистина беше голямо.

Преди не вярвах, но след като родих се убедих, че особено упражненията за тазовото дъно наистина вършат чудесна работа  Whistling

# 156
  • Мнения: 535
Когато преди няколко месеца прочетох за това масло, се бях засилила да го използвам, но в крайна сметка се отказах, като разбрах как се прилага.

Според мен редовната гимнастика за бременни ще свърши много по-качествена работа. Аз всеки ден играех аеробиката на Фит Мама  jumpи накрая родих по естествен път бебето си с тегло 4,450 кг. без почти никакви разкъсвания  Peace Наложи се съвсем малка перинеотомия, защото бебето наистина беше голямо.

Преди не вярвах, но след като родих се убедих, че особено упражненията за тазовото дъно наистина вършат чудесна работа  Whistling


Е същата тази аеробика я играх от 2-ри месец предната бременност (освен други спортувания, не до края естествено) + упражненията за тазовото дъно (които нямат нищо общо с елстичността и разкъсванията по време на раждане) - може да се каже, че не родих, а се "разпрах"  Mr. Green - отвътре и отвън, така че надали има нещо общо тая гимнастика (за съжаление). Както беше писал някой по-долу има естествено по-еластични жени и по-стегнати, при теб явно това е имало значения, а и начина на протичане на раждането....

# 157
  • Мнения: 2 401
infinity, много ще се радвам след раждането да споделиш как са се развили нещата, дано всичко да стане както си го планирала! Hug
trollipen, защо не пробваш някои от вариантите, които са предложили само бадемово или само от пшеничен зародиш масло, или смес от масла

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 12:24 от Звездичка!

# 158
  • Мнения: 64
Аз също ползвам маслото на Weleda, терминът ми е 18 декември, ще докладвам как е минало.
НО, както казва Бюти (добре, че е тя да разяснява на тези, които не четат, всичко по няколко пъти bouquet ), има толкова много фактори дали ще има разкъсвания или не, че дебати относно това дали има ефект са безсмислени  Wink

Аз лично смятам, че си заслужава да се пробва един такъв метод, който, най-малкото, по никакъв начин не може да навреди. В никакъв случай не вярвам да предизвика бяло течение (както се предположи някъде из темата), няма никаква логика да е от съставките, които са 100% естествени, единственият вариант е да си вкараш някаква инфекция с мръсни ръце.

Аз също потвърждавам, че се масажира ОТВЪТРЕ, на 2-3см от входа на влагалището. Ако някой не вярва, на листовката на продукта си има и подробно описание, и КАРТИНКИ (аман от некомпентентни консултанти, дето не знаят кво продават!!!).

Успех на всички с раждането и най-важното е да няма спек, защото от страха и стягането (което на свой ред понякога налага разните му "асистенции") май е най-сигурно да се разкъсаш! Така че смело и спокойно напред!

 Peace

# 159
  • Мнения: 27
Здравейте,

и аз ползвах маслото за масаж на перинеума на Веледа и родих без разкъсвания, но... може би е от значение да кажа и, че успоредно с масажа правих упражнения на Кегел и бебето се роди мъничко - 2800 кг. Така че не се знае точно кое помогна да нямам разкъсвания. Във всички случаи е по-добре да се пробва с масаж, отколкото нищо да не направи човек.

# 160
  • Мнения: 64
Родих нормално, с 3 шева от епизиотомията. Не знам дали е от маслото или от нещо друго. По принцип докторката ме пита дали съм правила гимнастика по време на бремеността, може би е имала предвид, че съм била във форма и с малки поражения, не знам....... Е, да, ходих и на йога, и на планина, бях доста активна, но само до 8 месец.

# 161
  • Мнения: 214
Не съм чела написаното до тук, но ще споделя от опит -
С второто дете ползвах маслото на Веледа. Родих за нула време с едно шевче само, хукнах на втория час като ме пусна епидуралната упойка Simple Smile Не съм правила грам гимнастика, схващах се до последно дори ходейки... Бебето се роди 3250.
За сравнение - първото ми дете беше доста по-мъничко, 2700. Имах толкова много шевове, че ми трябваше месеци да се възстановя от епизиотомията после. Имах проблеми и с пишкането, а бе ужас.
Та според мен това масло прави чудеса!!! Препоръчвам го на всички!!!

# 162
  • Мнения: 1
Всичко е много хубаво с този масаж, обаче кажете ми кой може да си стигне въпросното място, седнал удобно, в продължение на 10 минути? На мен ми е трудно да се измия, да не говорим да бъркам 3-4 см и т.н. Иначе е логично да има ефект.

# 163
  • Мнения: 2 677
Четох за това масло доста преди да забременея, май е време да го потърся и да започвам мазането.
mari5 , имаше тема, в която беше писано, че мъжа може да е доста добър помощник в мазането в последните месеци, когато по-трудно стигаме някои места...  Wink

# 164
  • Мнения: 262
малко ми е странно това.
все едно да си мажа устата с някакво масло и тя да почне да се отваря повече Simple Smile

всъщност не знам! не разбирам!

и на мен ми го предлагаха малко преди да родя, но реших че няма да ми е от полза...
може и да съм сгрешила - сега съм с два шева и доста ме боли Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт