Да ви попитам какво мислите за моята ситуация....

  • 1 531
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 980
Да, можеш да слагаш от таблетки за студена стерилизация и да имаш стерилна помпа за 24 часа. Преди това трябва да я измиеш добре с топла вода и сапун.
Аз да си кажа малко съм разочарована, че фирмата е твоя, а не намираш начин да организираш едно по-ефективно кърмене. Трябва някакси да степенуваш нещата... по важност. Половин час за едно кърмене. Щом семейството има истинска нужда от това да работиш, бащата или друг роднина може да организира едно - две кърмения през деня. Или ти да ходиш до вас. Мисля, че шефа Confused няма да има нищо против.  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 3 996
Ох, БО, естествено, че мога да ползвам хапчетата, оф, и аз съм една шматка, а специално съм си купила 2 кутии...Е значи започвам! А и бързоварна кана имам в офиса...

Ох, добре че ви ИМА!

Сега се връщаме от доктора, бяхме на пробно мерене, бебата е наддала 350 грама за 10 дена ( след изписването), което е супер. Доктора ( Субев), каза, че с 5-кратно изцеждане няма да имам проблем с поддържането на лактацията.... newsm78

# 17
  • Мнения: 6 243
Доктора ( Субев), каза, че с 5-кратно изцеждане няма да имам проблем с поддържането на лактацията.... newsm78
Пет пъти за работен ден или за денонощие?
Изцеждай толкова често, колкото често би се хранило бебето - а това е на 2:30 - 3 часа.

За съхранението на помпата - аз моята също не съм я изварявала. Измивах я с гореща вода и я държах в хладилника.

Другото са ти го казали. Успех с работата и приятни моменти с малкото съкровище ти желая!

# 18
  • Мнения: 4 915
Здравей, Мира! Честито съкровище!  Heart Eyes

И аз ще се повторя, но според мен най-важното е да слагаш все пак бебчо на гърдата - нищо, че почти не суче. Слагай го всеки път, когато сте заедно, преди да го нахраниш с шишето.

Другото е - да се изцеждаш по-често, колкото често се храни и детето.
И да се цедиш  поне веднъж между 3 часа нощем и 8 часа сутринта.

Успех!  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 590
Мира, честито бебче Grinning Да ти е живо и здраво и мнооого да те радва!

Знам много добре какво е  когато фирмата е твоя и как няма начин нещата да минат без теб  Cry Ясно е че няма как да зарежеш работата си, но ако има начин да ти носят бебето за кърмене в офиса би било супер.  Ако кърмиш сутрин, следобед, вечер и 2-3 пъти нощем + 3 изцеждания през деня (общо 9) не би трябвало да има проблем. Но бебето трябва да го научиш да суче. Иначе не виждам как ще го храниш нощем, а това е много важно.
Но най-важното е че искаш да кърмиш. Ако си решена няма начин да не успееш.
Успех Grinning

# 20
  • Мнения: 124
Мира здравей, честито бебче  Heart Eyes!

Аз си храня бебока с изцедена кърма вече повече от 2 месеца. Зърната ми изглеждаха нормални, но като ми слезе кърмата 2 – 3 дена след раждане станаха съвсем плоски, съвсем равни. Бебо не можа да засуче,  в родилния дом виках акушерките, педиатрите за помощ, но така и не успях да накарам бебо да засуче. Не помагаше предварителното изцеждане и т.н.

Засега кърма имам достатъчно, не само че не намалява, дори и се увеличава. Аз се изцеждам 4 пъти в денонощието, сутрин към 6 часа е първото изцеждане (винаги изцеждам и двете гърди), с което храня бебо в 7 и в 10 часа. В 12 е следващото изцеждане за храненията в 13 и 16 часа. После в 7 и 11 вечерта.  Така се получават около 6 часа между изцежданията за всяка гърда, което е напълно нормално за подържане на лактацията. Не пия нищо по специално за подържане на лактацията като чайове и хомеопатични лекарства.

Щом имаш желание детенце да е на естествено хранене със сигурност ще успееш.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 996
Мира здравей, честито бебче  Heart Eyes!

Аз си храня бебока с изцедена кърма вече повече от 2 месеца. Зърната ми изглеждаха нормални, но като ми слезе кърмата 2 – 3 дена след раждане станаха съвсем плоски, съвсем равни. Бебо не можа да засуче,  в родилния дом виках акушерките, педиатрите за помощ, но така и не успях да накарам бебо да засуче. Не помагаше предварителното изцеждане и т.н.

Засега кърма имам достатъчно, не само че не намалява, дори и се увеличава. Аз се изцеждам 4 пъти в денонощието, сутрин към 6 часа е първото изцеждане (винаги изцеждам и двете гърди), с което храня бебо в 7 и в 10 часа. В 12 е следващото изцеждане за храненията в 13 и 16 часа. После в 7 и 11 вечерта.  Така се получават около 6 часа между изцежданията за всяка гърда, което е напълно нормално за подържане на лактацията. Не пия нищо по специално за подържане на лактацията като чайове и хомеопатични лекарства.

Щом имаш желание детенце да е на естествено хранене със сигурност ще успееш.


Благодаря ти Радинка за постинга, не можеш да си представиш колко се зарадвах като видях днес, че бебето е наддало!
А вашето бебе колко наддаде първия и вторие месец? По колко грама даваше и по колко даваш в момента?

# 22
  • Мнения: 124
Мира здравей отново,
Бебчето ми наддаде 1.250 кг  първия месец, а за втория месец 850 гр. и е пораснал общо 7 см. Придържам се към следната схема за грамажа 1х0 мл, х е месеца. До първия месец се хранихме 7 пъти за денонощие, като му приготвях около 100-110 мл кърма, понякога ги изпиваше, друг път пиеше по малко. След това лекичко започнах да  увеличавам количеството и до края но втори месец пиеше 110 – 120 мл.
От десетина дни Никола започна да проспива и второто нощно хранене (последно се храним в 10 – 11 часа и после чак в 7) и затова му увеличих количеството на 130 мл, но май му е много, защото започна да връща по малко храна след ядене, а преди много рядко се случваше да връща храна.
Като цяло най-големият ми ориентир за грамажа е той самия. Щом е спокоен, а той е, значи храната му стига. А и винаги имаме по 4 – 5 пълни памперса. Никога не го будя за хранене, оставям го той да реши кога е гладен.
Аз много исках да кърмя, целия първи месец правех опити да го науча да засучи, опитвах се да си изтегля зърната, той ревеше като се опитвах да му предлагам от гърда да се храни, аз ревах, но не стана. Надявам се да успееш да си го кърмиш поне сутрин, вечер и нощем.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 845
ЗДрасти Мира!
Честито бебче и много успех с кърменето!
Наистина много бързо ти се е наложило да се върнеш на работа, но вероятно си нямала избор за това.
Аз харесвам доктор Субев, но мисля ,че 5 кратно изцеждане за 24 чака не е достатъчно. На тази възраст бебето трябва да яде поне 7 пъти, значе горе долу и твоите изцеждания според мен трябва да бъдат толкова. Ако можеш сутрин, вечер и през нощта да има хранене от цица, най-добре.
Искам само да кажа, че към 2-3 месец много често настъпва момент на усилен растеж на детето и тогава искат да хапват обикновето повече мляко. Именно тагава си заявяват по-гореми количества за вбъдеще. Споменавам го, за да не си помислите с Радинка, че кърмата ви започва да намаляма. Просто увеличете стимулацията.
Споделям написаното по-горе за важността на кърменето през нощта и в ранните сутрешни часове.
И накрая да изразя възхищението си от желанието и упоритостта ви да продължите кърменето по този начин, защото аз не знам дали бих имала вашето постоянство момичета.

# 24
  • Мнения: 128
Честито бебече, Мира! Пожелавам ти в очите ти да има само сълзи на радост от товоето бебече!  bouquet
А сега да  напиша как беше при мен! Аз също се цедя! Но проблема беше друг при мен! Много ми се разраниха гърдите и не можех да кърмя и затова се цедях - денонощно! Отначало всичко беше наред и аз изцеждах по 250мл  от гърда! Шишет на помпата не ми достигаше  Grinning! И така беше месец и половина! Можеби тогава се увеличиха и нуждите на синковеца ми!А и кърмата ми намяля от две гърди изцеждах едва по 120 гр - колкото да му дам да едно ядене! И какво мислиш взех да дохранвам! Което хич не ми харесваше. Исках да го кърмя колкото се може повече! Сега вече гърдите са ми добре и мога да кърмя и спрях  да дохранвам! И слава богу моето бебче не се отби!
 Та незнам какво да те посъветвам! Кърми бебчето си всеки път ,когато можеш, и се цеди колкото можеш повече!
Това е от мен успех!  bouquet

# 25
  • Мнения: 340
4естито беб4е и от мен! Другите мами са ти дали достатъ4но добри съвети, а аз исках само да те окуража, 4е все още можеш да нау4иш бебка да су4е ако искаш ве4ер и сутрин поне да си спестяваш помпането.  Моя беб4о до края на първия си месец ядеше само от шише защото в болницата казаха, 4е комбинацията от мойте плоски зърна и неговия къс език правят су4енето невъзможно.  Но аз се заинатих и за 4-5 дена го нау4их.  С упоритост и много 4етене на този форум!
Успех! Но и с помпане става разбира се!

Общи условия

Активация на акаунт