Споделяне с цел олекване и една малка въздишка...

  • 7 021
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 701
И аз пак да попитам като другите - ти защо търпиш това.
Как така символична заплата, бабешки мисли за детето и само информация за къщата.
Извинявай, но когато се оженихте, той беше ли доста по-напред от теб финансово. А да имате голяма разлика във възрастта?
Отношенията ви не са на семейство.

# 16
  • Мнения: 5 710
грозна ли си, саката ли си, тъпа ли си че не можеш да си отвориш устата...

Ъ? newsm78

кво Ъ

# 17
  • Мнения: 589
Ами не,нямам си такова нещо вкъщи. Извинявай за тона, ама ти собствено мнение нямаш ли си бе,жена? Ти гостенка ли си в това семейство?А може би бавачката? Така както пишеш,имам чувството,че ти липсва всякакво самочувствие.

Хората се държат с нас така както ние им позволим.
Не ми хрумва да добавя друго Peace
[/quote]
   Не знаете какво е да си в това положение.Имах такова чудоВИЩЕ за съпруг цели 13 години.Ха си отворил устата си да кажеш мнението си,ха са те изкарали от "кречетало"  през "плямпало" та до "тъпа крава,отбира ти на теб акъла,та и мнение ще даваш"...А мен са ме и поступвали,задето не съм знаела какво,как и кога да приказвам...
  Съветвам авторката да не пилее живота си с този човек.Щом я държи на страна от неща като обсъждането какъв да е новият дом-той тотално е спрял да я уважава.Не виждам смисъл от такъв изнервен живот,честно.Да беше ме посъветвал мен някой да бягам навреме,ама-на,всички тогава ми казваха,че бракът се крепял на компромиси(що все аз да ги правя,обаче???)

# 18
  • Мнения: 340
Струва ми се, че мъжът ти не е дорасъл за отговорността да бъде родител и затова не разбира твоята гледна точка.  Той участва ли изобщо в гледането на детето?  Или дава акъл и оценки само отстрани?  

А освен това явно и няма уважение към жените като цяло, не само към теб.  За съжаление, има такъв тип мъже.  Странно ми е много, че казваш, че едно време се е възхищавал от теб.  От какво точно се възхищаваше?  Колко си красива и колко добре готвиш ли?  Просто ми е трудно да разбера как може мъж, който да се е възхищавал то жена си, така да спре да я зачита, да я обижда, че е тъпа и да започне да я унижава след като му роди дете??

# 19
  • Мнения: 5 710
е как се променят така тези мъже?
започнала с голяма любов, брак и изведнъж се обръща.

# 20
  • Мнения: 4 784
Честно казано, въобще не бих търпяла такова отношение! Унизително е всичко от т.1 до т.7!

# 21
Имам си го точно същото животно вкъщи, за мое най-голямо съжаление. Да не е зодия близнак Sick

При нас мога да кажа сега след 3 години брак и 5-годишна връзка, че от негова страна любов никога не е имало, какво съм си въобразявала не знам и аз. Явно наистина любовта е сляпа. Хората казват, че трябва да видиш какво е семейството му, е аз пренебрегнах факта, че се отнася зле към майка си и сега ми се върна тъпкано, че и по-зле Rolling Eyes

И аз за момента съм в чуденка, така че чета темата с интерес и си мисля.

За протокола имаме 2 малки деца, ям шамари от време на време, колкото и да ме е срам, че го търпя, но за момента децата са ми извинението да остана при него, както и факта, че 3 години вече първо бях в майчинство, сега се водя в неговата фирма работник, а де факто се осигурявам само там. Т.е. съм и без работа и доста поизостанала вече след 3 години занимавка почти само със децата. Да не говоря, че единствения ми друг избор за място за живеене е при нашите, където няма да оцелея и 2 седмици или ако трябва да оцелея, то значи да търпя пак, е, не шамари от време на време, но намеци и вменяване на вина всеки ден заради самото си присъствие там. И заради това, че ще трябва да ми помагат с гледането на децата, ако пък изобщо той ми ги даде Rolling Eyes

Така че, тъжна, разбирам те перфектно, за съжаление съвет не мога да ти дам, понеже самата аз не знам как да постъпя.

Аз моя го карах на семеен терапевт да отидем, той иска само при един човек, който по стечение на обстоятелствата познавам и не искам да се червя пред него що за катил имам за съпруг, а при друг не иска. Казва аз да намеря, но знам че дори и да намеря няма да го посещава и пак за смях ще ме направи. Карах го той да търси, бил много зает и не му се занимавало. Идеята ми беше, че като го намери той поне ще приеме това на сериозно.

Понеже по-горе се споменава за самочувствието, самочувствие като жена никога не ми е липсвало, даже мога да кажа, че винаги са ми танцували по свирката, но нали има една поговорка, че всичко се връща Rolling Eyes Е, тъпканичко ми се върна. И самочувствието ми смачкаха. Въпроса е, че търпението ми се е изчерпало съвсем.

Всяка инициатива да поговоря с него завършва с не ме занимавай с твоите глупости, имам работа в момента /рови в нета/, уморен съм , излез от стаята и ако много настоявам отваря една уста, та после съжалявам изобщо че съм го заговорила, ако пък много настоявам може и шамар да има. лошото при него е че като започне да говори не млъква и идва върху мене и започва да ръкомаха и жестикулира превъзбудено и да крещи, та не знаеш дали няма да те фрасне по някое време.

Разбира се, има и хубави моменти, но те са малцинство напоследък. Rolling Eyes И вярвам, че ситуацията няма да се подобри оттук нататък, щом дотук сме стигнали. Заплашвала съм го с развод един път като бях излязла извън нерви, стресна се за 1 седмица и после пак всичко почна отново.

Съжалявам, че не съм особено полезна със съвет, но вярвам, че мнението на сродна душа ще ти покаже поне, че не си сама Hug

# 22
  • Мнения: 483
Мисля, че те е накарал да повярваш, че щом той носи парите- той коли и беси.
Усещам че знаеш, че това не е вярно, но нямаш аргументи с които да му излезеш.
Мъжът ми също носи парите в къщи, но почти няма решение което да не съм го взела аз. Аз избрах къщата, аз я обзаведох.
Аз на 98% взимам решения за децата. И не, мъжът ми не е някой охлюв, просто сме си разпределили нещата.
Ще трябва глобално да смениш поведението, безскрупулно и без залитания. Надушвам, че леко те е страх от него. Това не е добре.
Ще трябва бая да помислиш, защото  ако се опълчиш и провалиш вече тотално ще му паднеш в очите.

# 23
  • Мнения: 494
Мда,любовта е сляпа!Лошото е когато човек прогледне!Момичета,надявам се,че поне ви е олекнало,след като споделихте!Аз няма как да ви помогна,съжалявам Cry

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Моля ви дами, моля! Винаги има ДРУГ изход. Винаги...намерете го!
 Hug

# 25
  • Мнения: 2 563
грозна ли си, саката ли си, тъпа ли си че не можеш да си отвориш устата...

Ъ? newsm78

кво Ъ

Грозните, сакатите и тъпите не могат да си отварят устата?! Аз така го разбрах и не ми звучи хич добре. Даже съм изненадана да го чуя точно от теб.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 283
Това държание е "Искам да се разведем, ама ти да вземеш решението, за да се чувстваш после цял живот виновна и да ти го натяквам пред децата".
Сори, ама това е.
И по-добре си го вземи това решение, докато още някакво достойнство ти е останало.

А за другата анонимка, дето яде шамари ... не знам просто какво да кажа. Не мога да те съжаля, ама изобщо. Само ще ти кажа, ако държиш на децата си, да се махнете от там - защото след време ти ще имат съвсем същото семейство и ще го приемат за нормално.
Никаква вина, глад или безпаричие не може да ме остави в тази къща.

# 27
  • Мнения: 606
Никаква вина, глад или безпаричие не може да ме остави в тази къща.
Дали?

# 28
  • София
  • Мнения: 1 109
Моля ви дами, моля! Винаги има ДРУГ изход. Винаги...намерете го!
 Hug
Абсолютно съгласна! Винаги има изход.Не се отчайвайте  bouquet
Аз лично с такава порода мъж не бих могла да живея.

# 29
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не може да бъде! Тъжна, ти си се омъжила за бившето ми гадже. Както си го описала, едно към едно са. Същичкият - вечно зает, много работещ (като пазач в една банка), аз - студентка и в същото време си търся работа. И понеже никой не ще да взима студенти, на мен всяка вечер ми се пили на главата колко съм некадърна, мързелива, безотговорна, та никой не ще да ме вземе да работя при него. Намерих си работа сам-сама, без да ползвам връзки като него, и му запуших устата за известно време. После - мама и тати ми купиха апартамент, ти ще го обзаведеш. Понеже вече работех, трябваше да има контрол над парите ми. Да не говорим за патологичната ревност. И това при положение, че нито бяхме женени, нито бяхме говорили за брак. Е, по едно време ми писна и в един прекрасен ден - осми март, просто го зарязах. Оттогава все едно втори живот живея и успях да се измъкна от дупката, в която ме беше натикал просто за да се чувства той велик и пълноценен. Та поговори първо сериозно с твоя хубавец и ако не възприема, нямаш друг избор освен да си тръгнеш - поне ще ти остане малко самочувствие и здрави нерви.

Общи условия

Активация на акаунт