Споделяне с цел олекване и една малка въздишка...

  • 7 033
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 161
Не мисля,че той се е променил.Мисля,че винаги си е бил такъв.Как е възможно да не участваш в избирането на теракота,дограма и изобщо всичко,що се отнася до новата ви къща?И какво означава това,че не участваш финансово?Не е нормално това,което пишеш.Аз не работя,но всяка придобивка в къщи подлежи на моето одобрение.Все пак аз съм жената в тази къща!Вашите отношения не са нормални.Според мен вие не сте нормално семейство,дори изобщо не сте семейство.Рядко се учудвам на истории в този форум,обаче твоята ме потресе.Да ти обясняват чужди хора,как ще изглежда къщата ти!Че аз бях на обекта,когато се строеше нашата къща и изисквах да знам всичко до незначителни подробности.
Изобщо не мисля,че ти можеш да промениш нещо.

# 31
Ехх момичета, ако знаете колко сте прави и колко бързо разнищихте всичко....
veronna  да не съм попаднала наистина на бившето ти гадже, едно към едно съвпадат нещата...
anonimna живота при теб е явно като моя, за което съжалявам. Разликата е в това че твоя мъж поне говори и дори избухва. Факта че не уважава майка си, пропуснах и аз!!!!!   Той беше толкова показателен и сега го отчитам като моя грешка.Съжалявам че допускаме всичко това.
Сиси Боата точно такъв тип мъж е!!! За него всички жени са един тип и не уважава никого.

.....Имам страхотни родители и брат, който познават една голяма част от Б-я , уважавана съм винаги като личност и не съм материално зле. Не страдам от липса на самочувствие, и не съм научена да познавам злобата в хората. След като изгубих първото си дете, се сринах емоционално за определен период от време, и след този период срещнах този човек и може би не разчетох правилно знаците в него които го описваха що за човек е ! Егоист, педант, ревнив и с ниско самочувствие. Имах нужда да се грижа за някога и да бъда полезна.....тъпо нали??? Някой беше писал каквани е разликата......набори сме.
А детето ми е един невероятен малък човек , който разбира всичко и страда когато усети нещата не са добре......обича и двама ни и не заслужава да разбия малкия му свят на парчета. Знам че и аз не заслужавам, и ще търся разумния начин да спасим себе си.....
пожелайте ми успех и много Ви благодаря за мненята, бяха ми от полза!

# 32
  • Мнения: 2 161
Когато имаш семейство зад гърба си,е още по-лесно да промениш нещата и да се почустваш щастлив и удовлетворен.Има мъже,на които като че ли мисията им е не да направят една жена щастлива,а да тъпчат,да мачкат,да унижават.Едни такива дребнички човечета,които никога не се променят.

# 33
  • Мнения: X
Аз съм съгласна с Бърди .Той вече е взел решение и според мен само изчаква.Знам,че сигурно не е лесно,но твоят живот е по-важен от самочувствието на който и да било.
Седни и си представи какъв ще е животът ти в следващите 5-10-15 години...Той няма да се промени...Това ли искаш за себе си и за детето си?!И колко още живота имаш,че да си позволиш да пропиляваш този?!

# 34
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Има една руска поговорка - "Любовь зла - полюбишь и козла".

 Grinning Вярно е,. Но има и една българска - "Щом любовта е сляпа, ти поне очи нямаш ли"  Laughing

Тъжна, по темата ти, дамите и господата тук са се изказали толкова изчерпателно и на място, че няма какво да се добави.
Аз само да вметна, че на твое място бих пуснала анонимка - ако не ми стиска открито - в социалното министерство, че в еди коя си фирма се нарушават правата на служителите. Т.е., по закон имаш право на платени болнични (да, и за боледуване на дете), но такива не ти се изплащат. Мъжът ти нарушава правата ти и като работодател подлежи на големи глоби. Към десетина хиляди лева, примерно.
А за останалото ... Да, наистина не се търпи... дано намериш сили да прекратиш това отношение по един или друг начин. Успех!

# 35
  • Мнения: 23
От сърце ти пожелавам много сили, здрав разум и късмет! Hug
И разбивайки света на малкото човече, мисля че ще можеш да му изградиш и предложиш един по-добър и истински свят, в който хората се уважават и обичат! Не го обричай на живот със скандали и без усмивки! Успех!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Има една руска поговорка - "Любовь зла - полюбишь и козла".
Grinning Вярно е,. Но има и една българска - "Щом любовта е сляпа, ти поне очи нямаш ли"  Laughing

"Не е луд този който яде зелника , а този който му го дава" ще добавя. Wink
Какво става бе хора има няколко подобни теми с жени превърнати в роби на съпрузите си?! Накъде върви тоя свят  #Crazy

# 37
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Няколко съвета, които може би ще ти бъдат от полза - никога, ама никога не му показвай, че те е наранил по някакъв начин. Ако трябва, скрий се някъде и се наплачи, или излез, или направи нещо друго, но пред него се дръж, все едно никой нищо не ти е казал или направил. Не му се моли за каквото и да било. Започни и ти да го настъпваш там, където най го боли. Тия неща действат, макар и само временно, и поне можеш в такъв момент да прецениш нещата не от позицията на губеща, докато решиш какво да правиш. Но от опита ми с такова изчадие знам, че за съжаление няма да се промени. Или за известно време ще има друго отношение, докато се успокои, че те е заблудил, и пак ще почне постарому. Затова мисля, че най-добре за теб и за детето ще бъде да го напуснеш и да живееш живота си пълноценно.

# 38
  • Мнения: 285
Само да добавя,че и аз живях при такива родители 18 години.Слава богу майка ми се разведе и то под натиска на брат ми и мен,иначе сигурно и до сега да го търпи  Rolling Eyes.
Едно мога да ти кажа:НЕ ПРИЧИНЯВАЙ ТОВА НА ДЕТЕТО СИ.

# 39
  • Мнения: 811
От сърце ти пожелавам много сили, здрав разум и късмет! Hug
И разбивайки света на малкото човече, мисля че ще можеш да му изградиш и предложиш един по-добър и истински свят, в който хората се уважават и обичат! Не го обричай на живот със скандали и без усмивки! Успех!

Абсолютно си права за това! Едно дете е щастливо, когато и родителите му са щастливи, та макар и разделени!
Аз лично не бих могла да изтърпя това, което си описала, Тъжна! За много по-малки неща съм готова да се разделя, защото себеуважението и собственото ми достойнство са над всичко! Животът ни наистина е твърде кратък, за да го пилеем с такива мъже! Дай си шанс в живота - ти заслужаваш обич и уважение! Щом не ги получаваш от този мъж - вероятността да ги получиш след период от време от друг мъж е голяма Wink

# 40
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Често се задава въпроса : Как може още да го търпиш този човек?

Но никой не мисли за това, че има едно мъничко същество, което ще търси и ще пита за баща си.
Никой не пита, с какво сърце една майка ще се реши да лиши детето си баща, в името на собственото си щастие.

Това обикновено са причините, които спират жените да напуснат мъжете си - как ще обяснят на децата си, че са ги лишили от баща.
Защото за разлика от своите мъже, майките носят отговорност за децата си, грижа ги е за техните чувства.

А мъж, който подтиква жена си да го изгони и да се разведе с него, просто не желае да поеме поредната отговорност в живота си, и предпочита да се прави на жертва за сметка на жена си.

# 41
  • Мнения: 340
Аз не бих живяла никога с човек, който не ме уважава.  Всякакви неща съм готова да простя, ако съм убедена, че е сбъркал (изневери, мързел, пиянство, дори еднократен бой както става дума в една съседна тема), но никога не бих останала с мъж, който ме смята за по-низша от него защото съм жена.  Такива типажи тотално ме отвращават.

Ти си прецени можеш ли да търпиш цял живот такова незачитане.  И имай предвид, че то само ще се задълбочава...

# 42
  • София
  • Мнения: 17 316
luda , ти добре ли си, бе, жена????
Как ще остана да живея с такъв мъж заради дете? Точно заради детето ще бягам надалече, какъв пример ще му дам иначе??? Трай си, за да те тъпчат? Или не уважавай жена си??

# 43
  • Мнения: 2 563
luda , ти добре ли си, бе, жена????
Как ще остана да живея с такъв мъж заради дете? Точно заради детето ще бягам надалече, какъв пример ще му дам иначе??? Трай си, за да те тъпчат? Или не уважавай жена си??


Да не говорим пък каква майка можеш да бъдеш, ако си нещастна и озлобена, ако всекидневно детето ти вижда как те унижават.

# 44
  • Мнения: 378
Често се задава въпроса : Как може още да го търпиш този човек?

Но никой не мисли за това, че има едно мъничко същество, което ще търси и ще пита за баща си.
Никой не пита, с какво сърце една майка ще се реши да лиши детето си баща, в името на собственото си щастие.

Това обикновено са причините, които спират жените да напуснат мъжете си - как ще обяснят на децата си, че са ги лишили от баща.
Защото за разлика от своите мъже, майките носят отговорност за децата си, грижа ги е за техните чувства.

А мъж, който подтиква жена си да го изгони и да се разведе с него, просто не желае да поеме поредната отговорност в живота си, и предпочита да се прави на жертва за сметка на жена си.


Ти не си добре

Общи условия

Активация на акаунт