лоши новини:(

  • 3 630
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
Момичета благодаря ви   bouquet

Ето какво пише доктора след изследванията:

Sperm count mildly low
Repead test, abstain from ejarculation for at least 1 wk prior

Доктора ни е фемили доктор, не е специалист, но изпраща копие от изследването на такъв. Сега се чудя до кога ще продължат експериментите и протакването, понеже на мен нерви не ми останаха.

# 16
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Анета, а урологът не ви ли изписа някакви лекарства? при нас също няма физически проблем, но урологът му изписа точно една шепа лекарства. не мога да ти кажа доколко са имали ефект, защото ще правим спермограма нова или август или септември. Ние сме малко по-добре от вас- 6.5 % с нормална морфология. Според това дали ще правите и контролна спермограма знам ли да посетите и друг уролог?

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Анета Ва е права...хапчета или нещо там не му ли изписаха. На моя по една шепа пиеше сутрин, обед и вечер...шегувасе че бил по-зле и от пенсионерите Mr. Green Нашата морфология също е зле но има леко завишаване....от 2% сега сме с 4%...не че са резулати за хвалене но все пак искам да те поокуража, че морфологията може да се пооправи Hug Сега моя мъж пие по-малко хапчета ама да видим на есен с песен каква спермограма ще покаже. Успех

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Хера, след операцията правихте ли нова спермограма?
И аз се надявам да има поне малко подобрение септември.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Ва аз съм много ама много припяна. Искам като кажа айде...и то да става. Да ама не става винаги така. Ходихме на втора спармограма на 01.07...нямаше и два месеца от операцията.  Трябва да минат поне три месеца...ама аз нали съм шило в торба...не ще ходим и това е. Е отидохме и направихме. Според Мели това /втората спермограма/ е по-добрата. има леко подобрение в смисъл няма вискозитет а преди това беше на 4, имаше дербис а сега няма...морфологията леко повишена... абе надявам се да се подобрят още Sunglasses
Цитат
И аз се надявам да има поне малко подобрение септември.

Стискам палци Ва Praynig
 Ние към октомври ще ходим пак.

# 20
  • Враца
  • Мнения: 5 204
И аз съм бързанка, но не виждам смисъл сега да я правим, при нас ще станат 2 месеца откакто пие лекарствата, затова засгеа сме се спрели на сепетември, като отидем другата седмица и ще говорим с Мели кога е добре, но ми се струва, че преди поне 21 август смисъл да правим нова няма.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Значи сме от една порода Mr. Green
По-добре изчакайте / чак не вярвам че го пиша ама е за добро Ва/ и изобщо не се съмнявам в добрите ви резулати септември месец Hug

# 22
  • Мнения: 533
Хера и Ва, ще стискам палци на Мъжовете ви есента да имат много добри резултати Grinning

# 23
  • Мнения: 3 376
Момичета, искам да ви попитам нещо: на вас кога и по какъв повод лекарите за първи път ви предложиха да изследвате и мъжете си? При нас вече повече от година не се получава, но лекарите все за лапароскопии, стимулации и цветни снимки ми говорят, т.е все към мен насочват вниманието си, и никой не предположи, че проблемът може и да е от другата страна. Време ли е вече да ги "побутна" малко и натам?

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Гризка аз съм чела, че най напред се започва със мъжа. Просто и лесно..една спермограма а при жената сто неща /нали сме повече от тях/ Mr. Green За това ние първо започвахме с това и веднага едно зайче излезе Twisted Evil Паралелно с него пуснам и аз хормони, хламидии че да не е сам по изследвания пък и да се тествам. За сега съм добре /да чукам на дърво/

# 25
  • Мнения: 3 376
Значи е време и за нас да действаме в онази посока! Аз последно ходих на гинеколог май месец, и лекарят ми каза да изкараме лятото без изследвания и визити при него. После чак да септември да отида пак и тогава вече ще я мислим. Мисля така и да направя. Ако не стане бебето до тогава, да пуснем една спермограма първо, и после другите работи.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Дано бебечето ви изпревари визитата при чичко доФтор Mr. Green Но на есен е по-добре. В топлото време тия плувци стават мързеливи много. Все ги кътам аз...глезя до бога Mr. Green То бива бива ама чак пък толкова капризи...опасни са тия плувци божеееее.
Фрешче да ти се връща тъпкано Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 419
Гризка, ние самоиницативно предприехме тази крачка, за да сме сигурни, щото и на мен за някакви лапароскопии ми говорят само  Shocked
Не е никакви усилия - срещу 3-5 дни въздържание и 15лв. отива мъжото в клиниката и си ги прави - резултатите след няколко часа са готови  Wink

# 28
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Гризка, мила, винаги с мъжа се почва, че е най-лесен за проверяване и най-труден за лечение. И как така никой не се е сетил да ви го каже, моя док първото нещо, което ми каза е, че няма смисъл да почва с мен, ако не сме проверили мъжо. Един съвет от мен - отделете повече пари и направете разширена спермограма излиза някъде към 50 лв., но там има неща, които не се виждат при обикновената.

# 29
  • Мнения: 533
Гризабела, като се знае, че проблемите с бебето са 50% при жената и 50% при мъжа (или там някъде), то е ясно, че ако не да се почне с мъжа, то поне се почва паралелно с мъжа и с жената, така че сп-мата е повече от задължителна! Наесен, (дано дотогава отпадне нуждата Wink), направете непременно една. Още нещо - само на броени места правят доказано читави сп-ми, така че ще споделим опит с теб къде е добре да се направи.

Поздрави Grinning

Общи условия

Активация на акаунт