лоша майка ли съм

  • 2 631
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
НЕ, не си!
Аз също работя, а беба е на 6 м.! Blush

# 16
  • Sf
  • Мнения: 978
Толкова ти се ходи на работа, че си съгласна да виждаш детето си само уикендите??

Решението разбира се е твое, но аз бих потърсила друг вариант.

# 17
  • Мнения: 840
Разбира се, че не си лоша майка. Човек наистина има нужда от социални контакти. Просто 5 дни наистина са малко множко. Ако намериш начин да приучиш дечко да хапва не пасирана храна и го запишеш на ясла за да можеш да го виждаш, мисля че всичко ще е ок Peace
Аз също планирам да се върна на работа на половин работен ден. Така хем няма да си загубя работата и контактите, хем ще мога да си гледам детето Party

# 18
  • Мнения: 4 496
Трудно ще издържаш пет дни седмично без детето си. Сигурно само за това ще мислиш . Не знам дали си лоша майка, но определено ще бъдеш тъжна такава. Не може ли бабата да дойде при теб, поне докато детето се научи да яде по-едри парченца? А и варианта да носиш домашна храна в кухнята е добър, стига да е разрешено и да се съгласят там. Или пък на работното ти място да те изчакат още половин година. Все пак те е нямало година и половина. Шест месеца толкова ли са решаващи за теб? Hug

# 19
  • Мнения: 3 695
Не си лоша майка. Само се чудя как ще издържиш да не го виждаш по цяла седмица. Не е ли по-добре да го научиш да яде непасирана храна и да ходи на ясла. Аз така бих постъпила.
Peace

# 20
  • Мнения: 46 520
Всеки има различни потребности.
Моите са различни от твоите, но не мога да кажа, че едната е добра, другата лоша майка.
Аз си спазвам определени принципи и смятам, че това е най-добтото за моето дете, ти си спазваш други и смяташ, че те са най-добрите.

Ако всички - ти, съпругът ти и децата са доволни, значи всичко е наред.

# 21
  • Мнения: 1 121
Разбира се, че НЕ се лоша майка. Просто ти е омръзнало да си седиш вкъщи-нормално е да искаш да започнеш работа. Проблемът е, че толкова много искаш да се откъснеш от тази атмосфера, че не предполагаш колко много ще ти липсва детето 5-те дни през които не го виждаш. Аз се върнах на работа на половин работен ден, когато синът ми беше на 1г. В началото бях много щастлива, но само месец по-късно ми липсваше адски много, нищо, че става въпрос за 4-5 часа. Баба ми го гледаше и макар и да се справя много добре, аз знам, че с мен му е по-хубаво, пък и имам чувството, че изпуснах някои нови неща от развитието му. Сега нямам търпение да напусна работа през декември и да си гледам двете деца по цял ден. Възможно ли е бабата да дойде при вас?

# 22
  • Мнения: 1 554
Не си лоша майка Hug

# 23
  • Мнения: 4 784
Толкова ти се ходи на работа, че си съгласна да виждаш детето си само уикендите??

Решението разбира се е твое, но аз бих потърсила друг вариант.
Аз също. Моите приоритети са подредени по - друг начин. А за вариант почасово гледачка мислила ли си?

# 24
  • Мнения: 349
Не си лоша майка, но моят съвет е ако не дадеш детето на ясла/което за мен е най добрият вариант/,а го изпратиш при свекито да говориш с шефа си да пробваш примерно един месец и чак след това ако видиш, че всички понасяте нещата да се върнеш "истински".  С първото ми дете се върнах на работа, когато беше на 1г. и 1м., гледаше го свекърва ми / нямаше ясла/, но живеехме тогава заедно, въпреки всичко беше ми добре само първите 2-3 седмици и след това започнах да се измъчвам много /още повече че в тази възраст децата се привързват много лесно към този,който ги гледа най-много и аз останах някак на заден план за него/ и забременях с второто ми момченце и си останах в къщи. С него също тръгнах на работа когато беше на 1.1м., но го дадох на ясла и нещата бяха по поносими /въпреки че пак по късно съжалих/. Така че ти решавай кое ще е най добро за всички ви. Hug

# 25
  • Мнения: 1 187
Аз също тръгнах на работа по-рано. Не издържах. Но пък детето ми го гледаше свекърва ми, която е в същата къща. Аз не бих издържала да не го виждам всеки ден. Бях два пъти в командировка за по 2 седмици и от втория ден почвах да рева, че не мога да си го гушна.

# 26
  • Мнения: 1 629
Я не го мисли! Страхотна си! Ходи на работа! На мен също никой не ми помага и по цял ден съм сама с бебето. Незнам ти как си след година и половина... Crazy

# 27
  • Мнения: 540
Толкова ти се ходи на работа, че си съгласна да виждаш детето си само уикендите??

Решението разбира се е твое, но аз бих потърсила друг вариант.

 Peace

# 28
  • Мнения: 9 814
Разбира се, че не си лоша майка.
Напротив страхотна си!
 Hug

# 29
  • Мнения: 1 027
Не си лоша майка  Peace Напротив! Но и аз не знам дали бих издържала да го виждам само събота и неделя  Sad Моят съвет е като на останалите момичета, научи го постепенно да яде непасирана храна и така постепенно всичко ще си дойде на мястото  Peace Желая ти успех. Почасово гледане също е решение, но и за номера да си яде у вас също става, но не знам дали те ще се навият  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт