Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 15

  • 17 293
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Привет и от нас.Искам да попитам мамите на по-големи сукалчета-промени ли се честотата на сукане след като избиха всички зъбки?

# 16
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
запис и от мен да не ви испусна newsm53

# 17
  • Мнения: 69
здравейте Grinning

мисля, че ние още не сме за тук, но 90% от хората ме карат да се чувствам като "дърта кърмачка" Mr. Green
наслушала съм се на:
- ама ти още ли я кърмиш Shocked
- то с тая кърма ... тя вече не е полезна, било каквото било в началото
- как ще порасне като още и даваш да цока, трябва и истинска храна
- тя затова не наддава
- трябва да я отбиваш, защото кърмата вече е вредна
и пр. и пр.

толкова ли са неуки хората все още newsm78

та ще ви навестявам, да чета по-честичко, че не само аз си мъча детето Crazy

едит:
да допълня, че за мен кърменето, освен всичките му ползи, е оргормно удоволствие, за бебето също, през нощта досега не е заспивала без цица, всяко пробуждане (а те са доста) е свързано с успокояване с цокане ... мисля, че и връзката ни така се е засилила още повече, ще се радвам да се кърмим колкото може по-дълго Flutter
иначе се захранваме, но безуспешно ... 10 лъжички и това е

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 20:27 от Къдричка

# 18
  • Мнения: 4 242
Искам да попитам мамите на по-големи сукалчета-промени ли се честотата на сукане след като избиха всички зъбки?

Като с магия, малко след 2г, избиха всички зъбаци, Ива спря да се буди нощем а денем търсеше само по 3-4 пъти (до тогава по 7-8 пъти поне).
Иначе сега е само за приспиване, нищо че не заспива, после търси приказка, гушкане и прочие докато се ядосам и скръцна "затваряй очите и засипвай!" и тя заспива  Mr. Green Последния месец пропуска дни, кой знае, може и да се отбива вече  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 668
Моята пиявица днес не слиза от гърдите, ту едната - ту другата... Но излиза четвъртото зъбче и иска да се чеше милата с мене, нищо не признава. Но пък знам какво й е, така че й влизам в положението. И за мен кърменето е удоволствие, пристрастих се явно и аз.  Grinning
Къдричка - и при мен е така, гледат ме като полезно изкопаемо, особено ако някъде на обществено място седна да храня малката буба и срещам все едни такива погледи  Shocked и коментари от сорта, като тези които си написала.  Hug

# 20
  • Мнения: 1 266
Къдричка - и при мен е така, гледат ме като полезно изкопаемо, особено ако някъде на обществено място седна да храня малката буба и срещам все едни такива погледи  Shocked и коментари от сорта, като тези които си написала.  Hug

Извинявам се, че се намесвам, ама байгън от умници  Rolling Eyes
Оня ден отидох на една от площадките в квартала, 'щото ми се прииска малко компания и веднага се намери някаква майка да ми дава непоискани съвети, че не било хубаво така детето все да е в слинга, щяла съм аз да видя...  newsm78, да съм започвала да я свиквам към количката  newsm78 и прочее... малката се събуди и се разплака и аз го използвах за повод да вазирам. В един момент реших, че е гладна и се кърмихме на една пейка и пристига същата тая да ми обяснява, че сигурно ми била малко кърмата, щом плачело бебето (егати, как го установи така) и да съм пиела лактогенен чай (ама задължително на ХИП) и да съм дохранвала,ако се налагало, да не държа детето гладно  spam2  #Cussing out Stupid ignore2
Толкоз ли на малоумна мязам или с какво приканвам всеки хахо да ми дава непоискани акъли #2gunfire
А си представям като стане на 6 месеца и още я нося в слинга и не я запиша на детската кухня... явно ще си обикаляме двечките самотно...

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
И аз да си кажа, че ми е невероятно удоволствие кърменето и в тази връзка не знам кой е по-пристрастен - аз или бебка. Grinning
За сега вероятно тя де..., че още не ми се налага да я подканям аз.

Аз пък не съм срещала неприятни погледи или коментари относно  кърменето ни. Никога не е късно обаче.
Последната случка по темата е от преди около месец, Анди някъде на годинка и седмица или 10тина дни и я слагм на цица в парка, а на пейката до нас - майка с бебе и бабата. Та последната като ни усети и сподели доволно: "И нашето момченце(на 9месеца, както се оказа) суче Simple Smile
Пък за ненаддаване и дума да не става... мойта на последната консултация( на 13м) беше качила 500г, а в предходния месец вповечето случаи е била предимно на кърма и значително по- малко на твърда храна... по различни причини.
Та така ....

# 22
  • Мнения: 146
иначе се захранваме, но безуспешно ... 10 лъжички и това е
Така като и гледам бузките не ми изглежда недохранена!!! За захранването знам едно - по-добре късно, отколкото рано! Цял живот манджи ще яде, нека сега си суче на воля. На прав път си!  newsm10

# 23
  • Мнения: 381
офф да ви се оплача растат ни кучешки зъби и не ме оставя да спя цяла нощ, но пък много странно прояде повече от обикновено  newsm78 все казват че кучешките никнат най трудно, но такова нещо не очаквах вече месец се лигави и понякога имаме такива нощи като сега и гледам че още малко им остава да пробият обаче не са се показали, какво е това чудо не знам обикновено даже кътниците ни излизат за по малко от седмица, иначе добрата новина е че само я боли без странични ефекти като температура или разстройство малко е хремава видях сега ама не е нещо сериозно
Котката Марта пожелавам ти да срещнеш майки с твоето разбиране за отглеждане на деца за да не си самотна, щото като си сама много бавно минава времето поне при мен е така, пък като си в приятна компания ти е много весело и лесно отглеждането на детето  Laughing

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 13:33 от sofi82

# 24
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
На нас ни избиха двата горни кътника и четирите кучешки зъба наведнъж.Слава Богу не ги усетих много. Simple Smile
За кърменето-виждам,че безмълвно ме упрекват и ме мислят за куку.Но всички си мълчат тактично,само от време на време ме питат дали ОЩЕ суче.Също ,че като легне и на другия ден ще се е отбил.
Много се дразня,когато някое младо майче ми каже,че трябва да дохранва вече,защото на бебето не му стига.Това-някъде към 20-тия ден още.Скоро роди още едно момиченце от района.Вече дохранват бебчето-на седмица е,защото "му дава от двете гърди на ядене/по съвет на местната акушерка/ и след 1 час е гладно.Значи кърмата е рядка и трябва да се дохранва."
И да видите сега като яде АМ,как спи по 3 часа без да се събуди. Tired

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 13:32 от Brrr

# 25
  • Varna
  • Мнения: 603
Хайде и ние при неспящите и цокащи нон стоп. Ей от известно време вечер хич не ме оставя. На нас пък май ни избиват кътниците и всички са наболи, но никой не иска да се показва. Голямо чудо е вечер, май най - голямата пауза е  1 час и  постоянно е "искам амкам" "дай дугата" и така по цяла нощ.  Дано започнат да се показват вече тия зъби.
Мери благодаря ти за лъча надежда ,койото ми даваш, че като излязат всички зъби и всичко се променя!Дано и при нас е така!

# 26
  • Мнения: 663
Котката Марта, споко   има и такива  хора, които се смятат за всезнаещи и раздават непоискани съвети (често без да се усещат дори), приеми ги с усмивка или, ако ти се занимава може да им разясниш твоята философия. Wink

Мен да ви кажа, малко ме е яд, че не съм записвала и снимала забавните моменти с голямото кърмаче-батко. Всичко съм забравила, останал ми е спомен само,  че имаше мнооого смешни ситуации, но сега с малката смятам да се поправя.

# 27
  • Мнения: 147
Записвам се ей-така - да си ви следя, че много ми става мило  Heart Eyes, нали и аз кърмих моето момче до 1г. и 7м., когато забременях... и сега съм вече в 7-ми месец, та скоро пак ще съм на "кърмаческа вълна" - нещо несравнимо, което всяка жена, според мен, де, заслужава да изпита  Heart Eyes

Спокойна вечер и много весели моменти с порастналите кърмачета  Hug!!!

# 28
  • Мнения: 146
Мамчета, бебето ми вдигна температура (вероятно зъб ще излиза) и не яде нищо, освен мляко. В продължение на 2-3 дни суче буквално всеки час, а като пробвам да видя дали има мляко не излиза на струйка, а само се стичат няколко капчици! Случвало ли ви се е?  newsm78 

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green
Ама ти наистина само притеснения си създаваш Wink
Поведението на бебо е нормална при неразположение. Също е нормално при такова сукане да не излиза почти нищо. Въпреки това на бебо му е достатъчно за да се чувсува по-добре. Представяш ли си ако на всеки час изпива по 100 - 200мл мляко, мо то ще се издуе  Mr. Green
Не се притеснявай, тя природата си знае работата  Peace
Колко ТТ има? Дано бързо да му минава  Peace

Общи условия

Активация на акаунт