Кърмене след навършване на 2 годинки?

  • 1 549
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
А за малката Мая и майка й Таня-изобщо не съм се съмнявала че се кърмят още newsm10 newsm10 Все пак нали е модератора на този форум,а както са казали хората - Най-добрата проповед е примера Grinning Grinning Само така,Таня smile3501.
П.П. За Р.Д. на Мая имаше специална тема във форума за празниците

# 16
  • София
  • Мнения: 2 162
А тази майка - просто нямам думи, това си е направо престъпление #2gunfire
Цитат

Какво имаш предвид? Аз само попитах какво е мнението ви, защото съм чела и чувала какво ли не. Оказва се, че е като моето. Просто аз нямах щастието да имам по- дълго време кърма, въпреки че направих какво ли не за да не ми спре.

Опс! Извинявай!  EmbarassedТи сигурно имаш предвид мамата дето не е казала за шарката. Съжалявам. Този ред съм го пропуснала.

# 17
  • Мнения: 6 243
А тази майка - просто нямам думи, това си е направо престъпление #2gunfire
Цитат

Какво имаш предвид? Аз само попитах какво е мнението ви, защото съм чела и чувала какво ли не. Оказва се, че е като моето. Просто аз нямах щастието да имам по- дълго време кърма, въпреки че направих какво ли не за да не ми спре.
jade има предвид познатата на Зори, която не ги е предупредила навреме, че детенцето й  е с варицела, а ги е оставила да си поиграят добре с Евка. Не става дума за кърменето изобщо.

 offtopic Зори, не се шашкай за варицелата - по-добре да я изкарате сега. Моят съпруг хвана варицела от сина, като беше на 30 години. Като казвам, че едва не умря, не преувеличавам. Имаше пъпки по цялото лице, тяло, и което е по-лошо - и по всички лигавици - нос, гърло, по венците и между зъбите. Имаше опасност да се задуши и се наложи да предприеме някакво доста драстично и скъпоструващо лечение, което му назначи инфекционист. Това стана през 2000 г.  и помня, че дадохме около 500 лв за лекарства. Сег акато чуе, че децата може да хванат шарка, и откача. Та затова, нека ги карат като деца, че доста от тия детски болести са много опасни през пубертета и през зрелия период...

# 18
  • Мнения: 7 106
А тази майка - просто нямам думи, това си е направо престъпление #2gunfire
Цитат

Какво имаш предвид? Аз само попитах какво е мнението ви, защото съм чела и чувала какво ли не. Оказва се, че е като моето. Просто аз нямах щастието да имам по- дълго време кърма, въпреки че направих какво ли не за да не ми спре.

Джейд имаше предвид моя случай с майката на болното от варицела дете. Понеже беше точно след дъжд и децата бяха облечени с дълги ръкави и крачоли видях, че има доста пъпчици по лицето и вратлето, но си мислех че може да са от някаква храна или друго ( не познавам разните видове обриви и се надявам да не се и запознавам лично с тях) И точно преди да си тръгнем покрай нас мина една бабка, позната на въпросната майка и я попита оздравяло ли е вече детето и, и се заговориха за варицелата. На въпросителния ми поглед женицата изпърха с мигли и смутолеви, че забравила да ме предупреди #Crazy. А те през цялото време си обменяха играчки, които ту тя, ту момченцето лапаха Sad. Ми как да не гръмнеш такова.....пууу да не газвам лоша дума.
Сори за офф-а.

# 19
Наистина тази майка е само за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire. Пожелавам ти да сте се разминали с тази ужасна болест. Кърмене му е майката Grinning Grinning

# 20
  • Мнения: 7 106
Сладичко, писали сме едновременно. Аз не се притеснявам особено от шарките и зная, че е по-добре ако ще се боледува, това да стане в детска възраст. Но до колкото ми е известно инкубационният период е около двадесетина дни и според сметките ми излиза, ако нещо има да става, да се случи точно по време на морето. Ще си прекараме чудесно в добрия случай аз да се притеснявам всеки ден ще става ли нещо или не, а в лошия да се върнеме обратно още на следващия ден с болна беба.
Силно се надявам да ни се размине, стискайте ни палци.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 688
аз пък въпреки че кърмя Светльо вече два пъти е бил болен:(((
а определео не съм го събирала с болни хора/никоя майка неиска детето и да е болно/

# 22
  • Мнения: 6 243
Стискаме палци, но ти не се притеснявай отсега за моренцето. Иво беше на 5 години и нищо не усети от варицелата, освен че приличаше на лошия герой от анимационното филмче. Нямаше никакви други оплаквания. Тъй че ако ви е писано, просто няма да сте супер красиви на снимките от плажа, а просто красиви с някоя и друга пъпка  Wink
(ще ни бият)

Нали писах, че ще кърмя до дупка. До две години, три години, до седми клас....Докато я оженя и после - и да иска - отбивам!!!

# 23
аз пък въпреки че кърмя Светльо вече два пъти е бил болен:(((
а определео не съм го събирала с болни хора/никоя майка неиска детето и да е болно/
Продължавай да го кърмиш! Кърменето не означава,че детето изобщо няма да боледува,а че ще боледува по-малко,отколкото ако не го кърмиш!

# 24
Аз не се притеснявам особено от шарките и зная, че е по-добре ако ще се боледува, това да стане в детска възраст. Но до колкото ми е известно инкубационният период е около двадесетина дни и според сметките ми излиза, ако нещо има да става, да се случи точно по време на морето.
Аз не разбирам много от детски болести,но не се ли притесняваш да пътуваш-ами ако нещо не се почувства добре детето-лекарите по морето са едни..... Rolling Eyes Rolling Eyes,особено пък педиатрите. Няма ли начин да промените датата? Ако ли не-искрено ви желая здравенце Simple Smile Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 2 162
Това ли е единственият начин- да се изчака инкубационния период? Няма ли някакви изследвания, които може да покажат дали се е заразило детенце? newsm78

# 26
  • Мнения: 7 106
Аз сигурно ще ям бой, защото доста ти разводних темата, но като ме питаш ще ти кажа Grinning.
Единствено ме успокоява факта, че пъпките вече бяха доста завехнали, нямаше мехурчета (поне на местата на които кожата беше на показ) и до колкото знам вероятноста от зараза е най-голяма при активното избиване на пъпките, докато са още с мехурчета.
Няма как да променим датата, защото даже сме предплатили 14 нощувки + имаме още 2 резервации във Велико Търново на отиване и връщане от морето по една нощувка.
Абе каквото е писано, пък ще се кърмим до дупка, както казва Сладката Laughing Wink

п.п. lilfi , нямам никаква представа Sad

# 27
  • София
  • Мнения: 896
Дъщеря ми е на 3г3м и още я кърмя. Само при заспиване вече, но понякога и това пропуска. Няма проблем да заспива сама, когато ме няма.
А за варицелата мога да кажа, че миналото лято се разболя племеникът ми, по-голям от нея със 7 м, от него се зарази кака й, на 17г., а тя не се разболя, въпреки, че бше в непрекъснат контакт с кака си.
Смятам да продължавам да я кърмя докато тя има желание и нужда.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Еййй, Шали, ама на нас с тебе не ни върви тази година с морето SadПърво лелята ще ни харгаса....После вие може да сте с шарка, пък на нас май ни тръгват кучешките smile3514Е накрая ако и вали през цялото време, ще се гръмна ooooh!
Тази нощ се буди през половин час - направо ми изпи сосеца smile3507А от това нощно сукане гърдите ми по цял ден са като бомби и текат все едно съм кърмачка на новородено SadКакво кърмене до 2-3 години, мене ми иде още утре да спирам smile3511Глупости говоря де, щото съм крива.....

# 29
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Какво по хубаво от кърмен ученик Mr. Green

Кърмен абитуриент!  Mr. Green

Няма да се изказвам по темата!  Sunglasses 

Общи условия

Активация на акаунт