Давате ли някъкви витамина на децата си

  • 1 853
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не, не давам. Наблягаме на плодовете.
А твоите притеснения на какво се дължът при положение, че и изследванията са в норма Thinking

# 16
  • Мнения: 654
Мултисаностол откакто навърши 1 г. и нищо друго. По принцип съм против флуора и калция за толкова малки деца. Има достатъчно писано във форума против тях, ако те интересува, потърси.
Роси на 1г. и 3 месеца имаше един зъб. На почти 2 има 12, така че спокойно

# 17
  • Мнения: 4 784
Мисля, че нямаш повод за притеснение. На синът ми първото зъбче се показа на 1,3г., а до сега има 2 напълно поникнали и 3 наполовина.
Моето първо зъбче се е показало на 1,8г., на баща му на 1,3г. Следователно, детето съвсем нормално си прилича на нас.
Повод за лекари и изследвания има ако до две годишна възраст, няма показано зъбче.

# 18
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не не давам.

# 19
  • Мнения: 741
Саностол Peace

# 20
  • Мнения: 3 929
Специално за зъбите нищо не му давам и не съм му давала. Иначе, като имуностимулатори, съм давала Саностол, но не смятам, че е хубаво да се дават синтетични витамини. Богатата на калций и разнообразна храна, както и плодовете и зеленчуците ще свършат много по-добра работа. Специално храните, които съдържат калций, са много подходящи както за здравината и правилния растеж на зъбите, така и за засилване на имунитета.

# 21
  • Мнения: 923
Аз съм му давала различни витамини - Мултисаностол, Пиковит, Ескимо, но не специално за зъбите, а за укрепване на имунната система, че ние сме недоносени и доста буледуваме. Коки е на 1 година и 3 месеца, а има 5 зъба и двата долни кътника са почти навън и той все още не може да ходи сам.

# 22
  • Мнения: 52
Наистина няма за какво да се притесняваш.Хората казват,че никога не е късно за зъбите.Млечните продукти са достатъчно,никак няма нужда от калций.Аз давам Саностол или Апетон /витамини и пчелно млечице/,защото моят син не яде почти нищо.

# 23
  • Мнения: 864
И аз давам сироп Саностол. За зъбите нищо не съм му давала.

 Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 064
Не давам.

# 25
  • Мнения: 191
Давам по препоръка на педиатъра витаминен комплекс с флуор. По принцип трябва да го давам цялата втора годинка.

# 26
  • Мнения: 9 814
Давам Мултивитаминол на д-р Тайс, но това е за засилване на имунната система.
За зъбите никога не съм давала витамини.

# 27
  • Мнения: 4 292
Отдавна съм спряла да давам каквито и да е имуностимуланти и витамини. Някога вярвах, че помагат... ама към днешна дата знам, че няма нищо по-добро от пресните плодове и зеленчуци. На това наблягам.

# 28
  • Мнения: 14 133
Не давам - нито витамини, нито имуностимуланти.  Naughty
Наблягаме на пресните плодове и зеленчуци.   Peace Сашо ги хапва с удоволствие.  Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 7 039
Давала съм Саностол по време/или след боледуване. Сега давам рибено масло.

Общи условия

Активация на акаунт